Kwiecień z Egmontem czyli co warto przeczytać!
Kwiecień plecień bo przeplata trochę zimy trochę lata. Tam mówi nasze przysłowie, a zarazem idealnie odnosi się do kwietniowej oferty Klubu Świata Komiksu czyli Egmont Polska. Tym razem, każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od wieku.
W kwietniu dostajemy trzynaście pozycji. Część z nich to kontynuacje znanych i lubianych serii, inne to pierwsze tomu lub zamknięte historie. Trzeba pamiętać, że również inne wydawnictwa mają swoją ofertę a do tego dochodzą kolekcje z salonów prasowych. Jak zwykle postaram się pomóc w wyborze kilku pozycji. Część z nich trafiła oczywiście w moje łapki.
1. Punisher MAX, tom 1
Pierwszy tom mrocznej i pełnej przemocy opowieści, której bohaterem – a może antybohaterem – jest Frank Castle, czyli słynny Punisher. Kiedyś brutalnie zamordowano jego żonę i dzieci. Teraz w pojedynkę wymierza sprawiedliwość wszelkiej maści przestępcom. Jedna z dokonanych przez niego masakr burzy równowagę zbrodniczego półświatka i – jak się okazuje – ściąga na niego uwagę nie tylko mafii. Czego chce od samotnego mściciela CIA? I co zamierza Micro, dawny wspólnik Punishera, który najwyraźniej ma dla niego propozycję nie do odrzucenia?
Zdecydowanie mój faworyt jeżeli chodzi o ten miesiąc. Komiks na, który czekałem od lat, aż zostanie wydany w naszym kraju. Twórcą tej przez wielu uważanej za kultową opowieści jest laureat Nagrody Eisnera, scenarzysta Garth Ennis (Kaznodzieja, Hellblazer, Hitman). Za rysunki odpowiadają Lewis LaRosa (The Immortal Iron Fist, Citizen V and the V-Battalion Everlasting) oraz Leandro Fernández (Wolverine, Spider-Man: Splątana sieć, Deadpool: Wojna Wade’a Wilsona). Czyba nie trzeba nikogo zachęcać!
2. Thorgal – Louve: Nidhogg
Dziewczynka wraz z krasnoludem Thjazim dociera do Międzyświata, by przekonać wielkiego węża Nidhogga do pomocy w walce z Czarnymi Elfami. Z kolei wyklęty pomniejszy bóg Vigrid i zaklęta w małpkę Yasmina przenoszą się do krainy Świetlistych Elfów, by szukać u nich wsparcia i zapobiec niszczycielskim planom królowej Loth. Od powodzenia różnych misji wszystkich bohaterów zależy, czy Dziewięć Światów przetrwa, czy też stwory ciemności zdołają rozpętać wielką wojnę i doprowadzą do kresu Asgardu.
Siódma część wspaniałej serii fantasy poświęconej Louve, znającej mowę zwierząt córce szlachetnego wikinga Thorgala Aegirssona i księżniczki Aaricii. Scenariusze albumów serii Thorgal. Louve pisze francuski twórca Yann le Pennetier, współautor kilkudziesięciu cykli przygodowych i humorystycznych, a rysunkami zajmuje się rosyjski grafik Roman Surżenko (znany też z serii Thorgal. Młodzieńcze lata).
3. Strażnicy Galaktyki/All-New X-Men Proces Jean Grey 4
Jean Grey została uprowadzona! Imperium Shi’ar zrobi wszystko, by osądzić rudowłosą mutantkę za zbrodnie popełnione niegdyś przez Dark Phoeniksa. Czy połączone siły X-Men i Strażników Galaktyki zdołają ocalić ją przed wyrokiem trybunału? Jaką rolę odegra w tej intrydze tajemniczy sprzymierzeniec z kosmosu i co łączy go z jednym z mutantów? Recenzje znajdziecie w tym miejscu!
Scenarzystą tej historii, w której łączą się dwie z najbardziej znanych serii Marvela, jest Brian Michael Bendis (Era Ultrona, Ultimate Spider-Man, Uncanny X-Men). Za rysunki odpowiadają Sara Pichelli (Runaways, Ultimate Spider-Man) i Stuart Immonen (Sam strach, Ultimate Spider-Man).
4. Uncanny X-Men: Dobry, zły, Inhuman, tom 3
Mutanci z nowej szkoły Xaviera nie uporali się jeszcze ze skutkami Bitwy Atomu, a już muszą stawić czoło nowym wyzwaniom. Magneto tajemniczo znika. Nowi rekruci trafiają do miejsca, w którym przyśpieszona ewolucja powołała do życia prawdziwe potwory. A mutantki postanawiają spędzić wieczór na mieście. Nie wiedzą, że właśnie doszło do globalnego przebudzenia Inhumans. Jeżeli jeszcze się zastanawiacie to zapraszam do zapoznania się z recenzją, którą znajdziecie tutaj!
Za scenariusz tej historii odpowiada wielokrotnie nagradzany Brian Michael Bendis (All-New X-Men, Strażnicy Galaktyki, Ultimate Spider-Man). Autorami rysunków są Chris Bachalo (Amazing Spider-Man, X-Men), Kris Anka (Captain Marvel, X-Men) oraz Marco Rudy (Bucky Barnes: Winter Soldier).
5. Horda Żywych, tom 1
Pierwszy tom krwawego cyklu przygodowego z elementami fantasy, rozgrywającego się w starożytności na Bliskim Wschodzie.
Armia imperium Hetytów niszczy państwo Urartu. W tej sytuacji koczownicze plemiona scytyjskie postanawiają odnowić stare przymierze zwane Hordą Żywych, by wspólnie przeciwstawić się ekspansji hetyckiej. Do obozu połączonych ludów Scytów przybywa wysłanniczka królestwa Babilonii, które także jest zainteresowane sojuszem. Kobieta będzie świadkiem ponurych rytuałów magicznych oraz krwawych rozgrywek między plemionami koczowników przygotowujących się do wielkiej wojny. Jaką rolę naprawdę odegra babilońska emisariuszka? Co w tej sytuacji politycznej zrobią tajemniczy kapłani, podający się za ostatnich ocalałych z zatopionej Atlantydy? Czy wszystkim władcom ludów tworzących Hordę Żywych rzeczywiście zależy na pokonaniu Hetytów?
Opowieść napisał belgijski scenarzysta Sylvain Runberg, współtwórca kilkudziesięciu serii science fiction, fantasy, historycznych i kryminalnych, znany w Polsce z cyklu Konungowie. Rysunki są dziełem kanadyjskiego grafika François Miville-Deschênesa, który zdobył uznanie za serię fantastyczną Millenaire (scen. Richard Nolane). Uwaga: komiks tylko dla dorosłych!
Oto lista pięciu najciekawszych wg mnie pozycji jakie ma dla nas Wydawnictwo Egmont w Kwietniu. Oczywiście inne pozycje są również warta uwagi ponieważ mamy tu: Wieczni: Batman i Robin, tom 1, bezpośrednia kontynuacja historii o mrocznym rycerzu. Fani superbohaterów mogą się ucieszyć z takich tytułów jak: Flash – Cofnąć czas tom 4, Batman/Superman: Wrogowie pośród nas tom 5, New Avengers – Inne światy tom 3. Fani fantasy również się nie zawiodą ponieważ w ich ręce trafi Baśnie: Camelot, tom 20 – kolejne przygody wielokrotnie nagradzanej i popularnej serii. Dla najmłodszych tym razem tylko Mój Kucyk Ponny – Przyjaźń to magia tom 8, a fani Star Wars ucieszą się z kolejnego numeru magazynu Star Wars Komiks gdzie przeczytamy o przygodach mrocznego lorda Dartha Vadera. Na koniec coś dla fanów komiksu francuskiego Cyann wydanie zbiorcze tom 2, przygodowa opowieść z gatunku science fiction.
Nie pozostaje mi nic innego jak zaproponować wam wizytę w ulubionej księgarni, salonie prasowym lub sklepie internetowym i zakupienie czegoś z tych pozycji. A może ktoś już przeczytał i chce się podzielić wrażeniami w komentarzu ?
Świetne zestawienie dla miłośników komiksów. Mnie niestety jakoś nigdy one nie dały rady przekonać 😉
Może czas to zmienić 🙂
Świetne zestawienie dla miłośników komiksów. Mnie niestety jakoś nigdy one nie dały rady przekonać 😉
Może czas to zmienić 🙂