Zapowiedzi Lost in Time na marzec 2025
Przyszedł czas na Zapowiedzi Lost in Time na marzec 2025. A ten miesiąc dla tego wydawnictwa będzie pod znakiem kontynuacji. Wszystkie trzy pozycje, jakie dostaniemy zagościły już na półkach wielu czytelników. Dla mnie najbardziej wyczekiwanym tytułem jest 2 tom cyklu Ofiarnicy. A Wy co macie na swoim celowniku?
Ofiarnicy tom 2
Zakorzeniona w dzieciństwie trauma Gołębia zostaje przekuta w oślepiający gniew wobec świata, który nigdy nie roztoczył nad nim ochrony; gniew, w którym nareszcie odnajduje siłę, aby dać wyraz swojej złości w sposób, jakiego nie da się przeoczyć. Splendory i miłość, pod których kloszem dorastała Soluna, nie przygotowały jej na bolesne popadnięcie w niełaskę i utratę kontroli, z którą się zmaga. Poprzez ich rozbieżne życia świat nabierze nowego kształtu i narodzi się nowy bóg.
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w „The Sacrificers #7-11”.
Toppi. Kolekcja. Tom 8: Wschodnie ścieżki i opowieści wojenne
Tom ósmy kolekcji dzieł Sergia Toppiego obejmuje opowiadania osadzone na Syberii, za czasów carskiej Rosji, a także zbiór historii wojennych, w których wędrujemy od pól bitewnych w Prusach w 1742 roku, przez XIX-wieczne walki z tubylcami na skolonizowanej przez Niemców Papui, aż po wojny XX-wieczne w Azji Południowo-Wschodniej, na zachodzie i wschodzie Europy, w byłej Jugosławii oraz w Afryce.
W niemal każdej z tych opowieści Toppi umiejętnie nas zwodzi, budując je ze starannie dobranych realistycznych klocków – żeby nagle wprowadzić do nich element surrealistyczny i zburzyć wszelkie oczekiwania czytelnika.
Świat Arkadiego. Księga 2
Ludzkość, zdziczała i bierna, pogrążona w malignie generatywnych snów. Nieprzyjazna, zdruzgotana technologicznymi eksperymentami planeta Ziemia.
Z tej beznadziei Arkadi, wyrzutek swojej społeczności, wyrusza w podróż po lepszy świat. Towarzyszy mu silna, choć targana demonami przeszłości wojowniczka Pan-Dra. W walce o godność i wolną wolę oboje zmierzą się z niewysłowionymi przeciwnościami. To, co niewysłowione, zostaje jednak doskonale oddane obrazem przez mistrza poetyckiego komiksu science fiction – Cazę.