fbpx

Gigant Poleca 228 – W krainie pingwinów

Najnowszy tom serii Gigant Poleca jest już do nabycia. W krainie pingwinów to 228 tom cyklu i idealnie wpisuje się w klimat tego co ostatnio dzieje się za naszymi oknami. Tej serii chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, bo od wielu lat towarzyszy ona kolejnym pokoleniom fanów Kaczora Donalda. Gigant Poleca to jeden z tych komiksów, po które można sięgnąć w każdym wieku, czas i miejscu. Gwarancją jest świetna zabawa, humor i dużo śmiechu. Zatem jak wypada Gigant Poleca 228 – W krainie pingwinów, który jest pierwszym tomem w 2021 roku? Przekonacie się już za chwilę.

Tytułowa opowieść dotyczy wyprawy Donalda i Daisy na Arktykę. Razem z pewnym profesorem wyruszają w poszukiwaniu tajemniczego złotego meteorytu. Nie mają jednak pojęcia o tym, że wkrótce padną ofiarą wielkiego oszustwa. Oczywiście to nie wszystko. Mamy tu również historię Mikiego osadzoną w XIX wiecznej Wenecji. Pojawia się także Kwantomas – złodziej dżentelmen. Oczywiście jest to bardzo luźne nawiązanie do Fantomasa. Wiadomo, że w Kaczogrodzie jest wielu mieszkańców, dlatego też w kolejnych opowieściach mamy Gogusia, Dziobasa czy historię porwania Myszki Minnie. A to tylko skrawek tego co znajdziemy w komiksie Gigant Poleca 228 – W krainie pingwinów!

W Krainie pingwinów to nie wszystko!

Chyba nie ma osoby, która nie słyszała o Kaczorze Donaldzie. Jako dziecko zaczytywałem się w komiksach z jego przygodami i to nie tylko w formie zeszytowej, ale również w formie Gigantów. Wydawnictwo Egmont od 1997 roku powróciło do wydawania komiksów Gigant, który w odnowionej wersji był nieco mniejszy. Dzięki temu mieścił się praktycznie wszędzie. Jest to pewnego rodzaju format kieszonkowy. Jego objętość 250 stron jest niezmienna. Dlatego z miłą chęcią sięgnąłem po ten komiks, który jest kultowy. Nie ma co ukrywać, Gigant to genialna seria, która bawi od wielu, wielu lat. Teoretycznie komiksy Disenya to komiksy dla dzieci, jednak Gigant Poleca to pozycja, którą chętnie przeczytają zarówno dorośli kaczofani jak i młodzież. Mamy tu szeroki wachlarz historii, które często nawiązują do popkultury. U mnie budzi dodatkowo sentyment.

Humor, przygoda i lekkość tematu to czynniki, które składają się na komiks Gigant Poleca 228 – W krainie pingwinów. Niby, każda z opowieści jest prosta, jednak to jest moc tego komiksu. Tak jak wspominałem w tym tomie mamy opowieści o różnych bohaterach z Kaczogrodu, dzięki czemu widzimy, że świat Kaczora Donalda jest naprawdę barwny. W krainie pingwinów trzyma poziom i nawet jeżeli ktoś wcześniej nie czytał Giganta nie będzie zagubiony. Dla mnie powrót do Kaczogrodu po kilku latach jest bardzo owocny. Czuję się jak za dawnych lat i jak bym wczoraj czytał inne tomy.

Prenumerata Gigant Poleca!

Wydawnictwo Egmont wychodzi niejako naprzeciw pandemii. Można mieć Giganta z dostawą pod drzwi i to w bardzo niskiej cenie. Za niespełna 60 zł mamy 1500 stron komiksu z Kaczkami. Warto pomyśleć o takiej opcji. Seria „Gigant Poleca” jest dostępna na https://prenumerata24.pl gdzie możecie zamówić wszystkie tegoroczne tomy w specjalnej ofercie. Zamawiając Gigant Poleca w prenumeracie oszczędzamy nie tylko czas, ale również dostajemy gwarancje, że nie ominie nas żaden z tomów. Komiksy z serii Gigant Poleca są idealne dla czytelników powyżej 7 roku życia, jednak nie ma co ukrywać fani Kaczogrodu są w każdym wieku. To komiks, który łączy pokolenia, ponieważ jest to gigantyczna porcja wspaniałej zabawy.

Ocena: 10/10

W krainie pingwinów

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

logo egmont
  • Tytuł: Gigant Poleca 228 – W krainie pingwinów
  • Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 29.01.2021 r.
  • Liczba stron: 256
  • Cena: 15,99 zł