fbpx

Look at her! czyli Top 5 strojów Wonder Woman

Od niepamiętnych czasów w każdej drużynie zawsze musiała znaleźć się jakaś niewiasta. Tak też jest w przypadku superbohaterskich zespołów. Na stałe w Justice League zasiada nie kto inny jak córka królowej amazonek Diana znana jako Wonder Woman. Zadebiutowała ona w 1941 roku na łamach komiksu All-Star Comics vol. 1 #8 i przez wile lat jej wygląd ulegał wielokrotnym zmianom, a każdy z rysowników chciał dołożyć do tej bohaterki coś od siebie.

Na całym świecie do kin trafił już film Wonder Woman. Jak na razie zbiera on bardzo pozytywne recenzje, dlatego w związku z tym postanowiłem przygotować listę pięciu designów tej bohaterki. Oczywiście jak zwykle jest to moja opinia i można się z nią nie zgodzić, każdy ma do tego prawo. Na liście nie znalazł się klasyczny strój ponieważ sam w sobie jest on prekursorem w większym lub mniejszym stopniu dla wszystkich poniższych. Od 1941 roku Diana przechodziła przez ręce całej masy rysowników, czasami wychodziło to na dobre, a czasami nie. Bohaterka uczestniczyła zarówno w swoich solowych tytułach, jak również w wielu inkarnacjach Justice League. Cóż nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić was do zapoznania się z Top 5 strojów Wonder Woman!

1. Wonder Woman (DC 52)

top5ww01

Dla osób, które mnie choć troszeczkę znają nie jest zaskoczeniem ten wybór. Nie ukrywam, że jestem wielki fanem DC New 52, dlatego ta wersja Wonder Woman znalazła się na pierwszym miejscu. Kostium zbliżony do klasycznego z lekkimi modyfikacjami. Głównie został odświeżony. Zmniejszono ilość gwiazdek na szortach, dzięki czemu są one większe. Złote elementy takie jak pas czy górna część gorsetu zostały mienione na srebro. Bardzo dobrze się to komponuje z karwaszami. Jednym zdaniem – odnowiona klasyka.

Ten design spotkamy w seriach komiksowych: Justice League, Aquaman (występ gościnny), Wonder Woman (recenzję pierwszego tomu znajdziecie tutaj).

2. Wonder Woman (Bombshell)

top5ww02

Obecnie jedna z najbardziej popularnych i hitowych inkarnacji Wonder Woman. Wszystko wzięło się od projektu alternatywnych okładek oraz figurek. DC Bombshells to projekt, który ujrzał światło dzienne w 2011 roku, a obecnie ma własną serię komiksową z bohaterkami DC. Wygląd wzorowany jest na stylu Pin-Up, czyli dostajemy retro design w klimatach 1940 roku. Szybki wzrost zainteresowania zaowocował wszelkiego rodzaju gadżetami od kubków poprzez plakaty, a na ciuchach skończywszy.

Trzeba przyznać, że jak każdy facet zainteresowany rysunkami i grafiką uwielbiam Pin-Up. A co może być lepszego niż połączenie tego z bohaterkami DC Comics. Tej wersji Wonder Woman nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu. Skradła moje serce od pierwszego wejrzenia.

3. Wonder Woman (wersja filmowa)

top5ww03

Wspaniały przykład jak przenieść bohaterkę komiksów na srebrny ekran. Jest to genialne połączenie nowoczesności, klasycznego kostiumu jak i filmowych wymogów. Kostium stał się tak popularny, że nie niejednym konwencie zdominował żeński Cosplay. Projektanci odwalili kawał dobrej roboty, ponieważ poza lassem (główną bronią księżniczki Amazonek) wyposażyli ją w miecz i tarczę. Widać, że ktoś nieźle główkował nad stworzeniem tego kostiumu. Oczywiście, trzeba wspomnieć o Gal Gadot, która wprost fenomenalnie prezentuje się jako Wonder Woman.

Obecnie ten design stroju mogliśmy oglądać w Superman vs. Batman: Dawn of Justice, troszeczkę zmienioną wersje w filmie Wonder Woman. A z pierwszych zdjęć wiemy, że kostium ten nie zostanie zmieniony również w nadchodzącym niebawem widowisku Justice League.

 4. All-New Wonder Woman

top5ww04

O ile z pierwszymi moimi wyborami wiele osób może się zgodzić, to teraz rozpocznie się problem. Od 600 do 614 numeru Wonder Woman dostała bardziej rockowy image stworzony przez J. Michaela Straczynskiego i rysownika Dana Kramera. Została ona bardziej ubrana i pozbyto się niebieskich szortów w gwiazdki. Nadal jednak pozostał gorset – lekko zmodyfikowany, oraz zdominował czarny kolor. Wiele osób uważa ten design za najgorszy jaki powstał, jednak coś w nim jest co przykuwa uwagę.

Pomimo potencjału jaki miała historia z amazonką i jej Odyseją nastało New DC 52. Duży restart serii, który dotknął również Wonder Woman a co za tym idzie nowy rysownik i scenarzysta. Design nie przetrwał, a szkoda. Trzeba przyznać, że było to zupełnie coś nowego.

5. Wonder Woman (Flashpoint)

top5ww00

Myślę, że kolejne zaskoczenie w tym zestawieniu. Wonder Woman podczas eventu Flashpoint poprowadziła do walki swoje amazonki przeciwko atlantom i ich królowi – Aquaman. Jako, że jest to alternatywa stworzona przez Flasha, który cofnął się w czasie można było poszaleć z jej wyglądem. Co ciekawe nie przypomina on zupełnie poprzednich inkarnacji. Bohaterka dostała hełm i zbroję, która przypomina troszeczkę połączenie średniowiecza z antykiem.

Zupełnie nowe spojrzenie na Wonder Woman. Dość nietypowe bo przedstawione w zbrojnej wersji. Może nie należy do wybitnych designów, ale jest to zupełnie coś innego dlatego znalazło się w tym zestawieniu. Spotkamy go w serii: Flashopoint, Flashpoint: Wonder Woman and the Furies.

Tak oto prezentuje się moje Top 5 strojów ulubionej komiksowej amazonki. Obecnie na rynku komiksowym szykuje się zmiany. Rebirth wprowadziło kolejny restart a przed nami duży event z udziałem Justice League. Co planują rysownicy? Tego dowiemy się już niebawem. Ja uciekam do kina – trzeba wreszcie zobaczyć Wonder Woman!