fbpx
DC ComicsRecenzje Komiksów

Batman: Nie tylko Biały Rycerz

Mało kto potrafi stworzyć interesujący elseworld. Na szczęście Sean Murphy należy do tych autorów, którzy potrafią wycisnąć najlepszej jakości sok z tej cytryny. Dlatego seria o Białym Rycerzu okazała się dużym sukcesem. Teraz przyszedł czas na kolejny komiks zatytułowany Batman: Nie tylko Biały Rycerz. Czy ta pozycja po raz kolejny wywoła efekt wow i wypieki na twarzach czytelników? Przekonacie się już za chwilę.

Derek Powers, dyrektor generalny Wayne Motors, przejął kontrolę nad aktywami rodziny Wayne’ów i wykorzystując zdobyte w ten sposób środki, przystąpił do radykalnego przekształcania zarówno GTO – jednostki do Zwalczania Terroryzmu w Gotham – jak i miasta, do którego ochrony została powołana. Spadające wskaźniki przestępczości skutecznie mydlą oczy mieszkańcom i jedyną osobą świadomą prawdziwego niebezpieczeństwa grożącego Gotham jest Bruce Wayne. Z chwilą zniknięcia córki Harley Quinn zaczyna się walka z czasem, ponieważ jeśli Jackie choć trochę przypomina swojego ojca, może to oznaczać, że los miasta jest w jej rękach! Aby ją powstrzymać, Bruce nie ma wyboru i musi zwrócić się o pomoc do Jasona Todda, pierwszego Robina! Tymczasem ujawnia się inny, jeszcze bardziej zaskakujący sojusznik. Czyżby do Gotham ponownie zawitał Joker? 

Batman: Nie tylko Biały Rycerz i Batman Beyond

Seria o Białym Rycerzu to jedne z najbardziej fascynujących przygód Batmana, jakie mogliśmy przeczytać w ostatnich latach. Jej autorem, rysownikiem i scenarzystą jest Sean Murphy. Nieustannie eksploruje różnorodne motywy i postacie znane czytelnikowi z Uniwersum DC, tworząc oryginalną fabułę, która przewraca do góry nogami świat znanego nam Batmana. Bruce Wayne, który po odsiadce dwunastu lat za kratami znajduje się w więzieniu, oferuje czytelnikowi niezwykłe wrażenia. Niezaprzeczalną postacią w twórczości Murphy’ego jest Joker. Szaleniec i złoczyńca, który przyjmuje tożsamość Jacka Napiera, stając się symbolem nadziei w Gotham. Murphy zgrabnie prowadzi tę postać, przedstawiając jej dwoiste oblicze – od przykładnego obywatela po mrocznego antagonistę. Choć Harley Quinn pozornie kończy jego żywot, Joker powraca do gry. W interesującej formie algorytmu, chipu i hologramu, wprowadzając nieoczekiwane zwroty akcji.

Batman: Nie tylko Biały Rycerz

Batman: Nie tylko Biały Rycerz to nie tylko historia pełna akcji, ale także głębokiego refleksji nad emocjonalnymi więzami i konsekwencjami przeszłości. Murphy w mistrzowski sposób rozwija fabułę, uzupełniając ją o nawiązania do klasycznych motywów i postaci z uniwersum Batmana. Z każdym kolejnym tomem serii widzimy, jak autor pogłębia tematykę, zachowując przy tym lekkość narracji i płynność akcji. W rezultacie otrzymujemy komiks, który nie tylko wciąga czytelnika w wir przygód, ale także skłania do refleksji nad naturą bohaterów i ich relacjami. Dla fanów Batmana i miłośników komiksów Batman: Nie tylko Biały Rycerz jest prawdziwą ucztą. Zarówno dla oczu jak i umysłu, oferującą zarówno akcję, jak i głębsze przesłanie.

Ocena: 8/10

Batman: Nie tylko Biały Rycerz okładka

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

logo egmont
  • Tytuł: Batman: Nie tylko Biały Rycerz
  • Scenariusz: Sean Murphy
  • Rysunki: Sean Murphy
  • Tłumaczenie: Jacek Żuławnik
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 25.10.2023
  • Liczba stron: 264
  • Cena: 99,99 zł

Dodaj komentarz