fbpx

DCEased – Niezniszczalni

Zombie, takim słowem można określić komiks DCEased – Niezniszczalni. Oczywiście jeżeli słyszeliście o komiksie DCEased to Niezniszczalni jest niczym innym jak spin-offem. Wszyscy superbohaterowie, złoczyńcy i randomowi ludzie stają się nieumarłymi. Brzmi znajomo? Owszem wiele lat temu mieliśmy już okazję zapoznać się z taką koncepcją w komiksie Marvel Zombies. Czy zatem DC Eased jest odgrzewanym kotletem? Czy warto sięgnąć po DCEased – Niezniszczalni jeżeli podobał nam się główny event? Na te pytania poznacie odpowiedź już za chwilę.

Wirus antyżycia spustoszył Ziemię, zmieniając jej mieszkańców w bezmyślne, drapieżne zombi. Liga Sprawiedliwości przestała istnieć. Ci, którzy przeżyli, walczą o przetrwanie. W tych mrocznych czasach poradzą sobie tylko najgorsi spośród najgorszych! Śmiercionośna drużyna złoczyńców i antybohaterów dowodzona przez Deathstroke’a, najskuteczniejszego płatnego mordercę na świecie, przetrwała początkowy atak. Została zebrana przez nieśmiertelnego mistrza zbrodni Vandala Savage’a, który dysponuje niezawodnym planem na objęcie władzy na świecie. Tymczasem Red Hood zebrał drużynę pogromców zła, którzy chcą walczyć z wszechobecną plagą. Nikt się nie spodziewa, że te dwie grupy będą wybawcami. Ale jeśli nie odłożą na bok swoich waśni i nie zaczną współpracować, wirus antyżycia będzie mógł szerzyć się bez przeszkód.

O czym jest komiks DCEased – Niezniszczalni?

Tom Taylor, który od jakiegoś czasu zajmuje się w DC Comics historiami o Batmanie zaczął pisać również o Zombie. Jego komiks DCEased, był czymś interesującym, chociaż patrząc na temat nieumarłych to Marvel zrobił to już dawno temu. Jednak nie ma co ukrywać, każdy, kto lubi klimaty The Walking Dead chciałby zobaczyć Supermana, Batmana czy innych członków Ligi Sprawiedliwości w wersji Zombie. Nic więc dziwnego, że powstał spinn-off jakiem jest DCEased – Niezniszczalni. I to właśnie w nim autor odwraca sytuacje robiąc ze złoczyńców drużynę tych dobrych. Jest to ciekawe założenie, bo drużyna, na którą składa się Mirror Master, Cheetha, Salomon Grundy czy też Deathstrok jest bardzo obiecująca. Niestety jest to tylko złożenie, bo historia jest bardzo przeciętna. Red Hood wraz z komisarzem Gordonem i Batgirl ratują grupkę dzieciaków w szkole i to właśnie do tej szkoły trafiają złoczyńcy. Oczywiście niejako przez przypadek.

DCEased – Niezniszczalni

W komiksie Niezniszczalni to grupa złoczyńców odkrywa w sobie pokłady dobra i razem z Red Hoodem, Komisarzem Gordonem i Batgirl bronią dzieci. Brzmi to bardzo płytko i trywialnie. Niestety takie scenariusze mieliśmy już w wielu publikacjach o Zombie. U mnie pierwsze co przyszło na myśl to TWD. Szkoda, bo potencjał Zombie w uniwersum DC jest niezły, jednak mam wrażenie, że zawsze będzie traktowany jako kopia Marvela. Nie znaczy to jednak, że komiks czyta się źle. Historia ma dużo akcji, czyta się szybko i posiada sporą ilość brutalnych kadrów. Ich autorem jest Karl Mostert, którego styl średnio mi przypadł do gustu. O ile tam gdzie mamy akcje jest ok, to twarze bohaterów to nie moja estetyka. Są bardzo kanciaste i momentami średnio można rozpoznać, który to z bohaterów. Oczywiście pomaga w tym ich kostiumy. Dużo lepiej wyglądają nieludzie, czyli Cheetha lub Salomon Grundy. Do ich wizerunku nie mam zastrzeżeń.

Nieumarli w świecie DC!

Przypadłościom spin-offów jest to, że przeważnie są dużo gorsze. W tym przypadku również tak jest. DCEased – Niezniszczalni pomimo dobrego pomysłu jest komiksem wtórnym. Tom Taylor zrobił poprawny komiks, jednak dużo lepiej prezentuje się główna fabuła DCEased. Mamy tu kilka świetnych pomysłów jak wprowadzenie szalonego Creepera czy też pomysł Vandala Savage’a na pokonanie wirusa. Największym plusem jest Cheetha i jej relacja z pewną małą dziewczynką. Generalnie jeżeli podobał Wam się komiks DCEased to sięgnijcie po Niezniszczalnych, bo jest to ciekawe uzupełnienie całej historii. Jednak nie liczcie na jakieś duże fajerwerki. Komiks jest po prostu do przeczytania. Chociaż zakończenie może sugerować, że jeszcze coś można śmiało wycisnąć z tego pomysłu.

Ocena: 6/10

DCEased – Niezniszczalni okładka

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

logo egmont
  • Tytuł: DCEased – Niezniszczalni
  • Scenariusz: Tom Taylor
  • Rysunki: Karl Mostert
  • Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 10.02.2021 r.
  • Liczba stron: 144
  • Cena: 59,99 zł