fbpx

Hrabstwo Harrow Tom 6 – Inna magia

Już na samym wstępnie powiem jedno, Hrabstwo Harrow tom 6 – Inna magia trzyma stały, bardzo dobry, poziom. Cullen Bunn wraz z rysownikiem Tyler’em Crook ponownie zabierają nas w dobrze nam znany świat, gdzie trwa odwieczna walka dobra ze złem. Czy i tym razem Emmy sprosta spoczywającym na jej barkach ciężarom? W poprzednim piątym tomie dostaliśmy przeplataną opowieść grozy z obyczajowymi wstawkami. Niestety poprzez rozwinięcie tła całej opowieści spowodowały lekkie spowolnienie akcji. Na szczęście na zakończenie „Porzuconego” dostaliśmy wspaniały klimat grozy dobrze nam znany z poprzednim tomów. A co słychać w tomie szóstym? Przekonajmy się.

W szóstym tomie Emmy ponownie musi stanąć w obronie stworów zamieszkujących okolice Hrabstwa Harrow. Jeden z nich prosi ją o pomoc, gdyż w okolicy pojawił się nowy łowca, który poluje na potwory. Razem z Priscillą, jedną z goblinów, musi odkryć kto za tym stoi. Lecz gdy tylko zabiera się do rozwikłania tej zagadki odkrywa, że jej dotychczasowa przyjaciółka Beatrice odwróciła się od niej. Bardzo szybko się okazuje, że podopieczna Losey Belfont, zwiedziona jej tłumaczeniami, nie chce się już zadawać z Emmy. Uznała ją za stanowiącą zagrożenie wiedźmę, do szpiku przesiąkniętą złem. Jednak to nie Beatrice jest nowym łowcą. Postanawia stanąć do walki samotnie. Uważa, że to ona, a nie Emmy zasługuję na miano obrończyni hrabstwa przed złem. Równowaga pomiędzy dobrem i złem nigdy nie była tak krucha jak teraz.

O czym jest Hrabstwo Harrow Tom 6 ?

Bardzo szybko wychodzi na jaw, że ktoś chce za wszelką cenę poróżnić obydwie przyjaciółki. Czy Beatrice i Emmy pomimo wszystkich trudności zdołają się pogodzić? Czy zdołają wypracować porozumienie, które pozwoli im wspólnie sprostać zagrożeniu? W jaki sposób Emmy udowodni, że nie jest Hester a jej przeciwieństwem. Czy nadal będą między sobą rywalizować tocząc spór o wpływy w odstępach Hrabstwa Harrow przekonajcie się sami.

Hrabstwo Harrow Tom 6 recenzja

Reasumując Hrabstwo Harrow Tom 6 – Inna magia po raz kolejny udowadnia, że obrazkowa powieść grozy może być interesująca. Można nawet śmiało powiedzieć, że nawet trochę straszna. Oczywiście jak na realia komiksu. Dzięki bardzo dobrymi wstawki obyczajowymi umiejętnie łączonymi z elementami horroru w bogatą menażerią potworów i dziwadeł za każdym razem porywa nas i zadziwia bogactwem opowiadanych historii. Do tego zaostrzenie sytuacji poprzez wewnętrzny problem Emmy, której działania pomimo bardzo dobrych chęci nie poprawiają trudnego losu leśnych stworzeń. A z drugiej zapewniając mieszkańców Harrow, że nic im z jej strony nie grozi powodują, że jest na rozdrożu starań o zadowolenie i zrozumienie obydwóch stron. Podsumowując bardzo dobry scenariusz połączony ze wspaniałymi rysunkami po raz kolejny sprawia, że dostajemy solidną historię, którą czyta się z zapartym tchem. Dodatkowo doprowadza to do sytuacji gdzie po zakończeniu lektury nie można się doczekać kolejnego tomu. Przynajmniej tak będzie w moim przypadki.

Ocena: 9/10

Hrabstwo Harrow Tom 6 okładka
  • Tytuł: Hrabstwo Harrow Tom 6 – Inna Magia
  • Scenariusz: Cullen Bunn
  • Rysunki: Tyler Crook
  • Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
  • Wydawnictwo: Mucha Comics
  • Data wydania: 14.08.2019 r.
  • Liczba stron: 120
  • Cena: 55,00 zł