fbpx
Wydawnictwa Komiksowe

Komiks „Horizon Zero Dawn” nadciąga!

Fabularna gra akcji „Horizon Zero Dawn” po premierze w 2017 r. szturmem serca graczy i krytyków. Wizja świata dalekiej przyszłości po globalnej katastrofie zapewniła twórcom ze studia Guerrilla Games wiele branżowych nagród i rzesze oddanych fanów domagających się kontynuacji. W oczekiwaniu na „Horizon Forbidden West”, warto zapoznać się z komiksem “Horizon Zero Dawn: Raróg”. Jest on łącznikiem spajającym obie gry. Premierę tej należącej do kanonu, dynamicznej opowieści będącej gratką dla fanów postapokaliptycznego uniwersum „Horizon”, wydawnictwo Egmont zaplanowało na 11 sierpnia br.

Świat po globalnym kataklizmie opanowały roboty podobne do zwierząt. Ludzie, żyjący w niewielkich gromadach, muszą walczyć o przetrwanie Aloy znika, a na barki łowczyni Talanah spada kolejna misja. Na swojej drodze Talanah spotyka nowych sojuszników i nowych wrogów, a niebawem odkryje też, że jej krainę nawiedziła nieznana dotychczas rasa zabójczych maszyn. Autorką scenariusza jest Anne Toole, a rysunki stworzyła Ann Maulina. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Horizon Zero Dawn” #1–4 i „Free Comic Book Day Issue”.

Komiks „Horizon Zero Dawn” – o czym jest?

Pierwszym albumem z serii jest „Horizon Zero Dawn: Raróg”, którego akcja toczy się zaraz po emocjonującym finale pierwszej części gry. Tym razem bohaterką jest Talanah Khane Padish, towarzyszka Aloy, która pomagała w zniszczeniu HADESA. Po objęciu funkcji Raroga, czyli przywódcy Loży Łowców, dziewczyna wyrusza w następną niebezpieczną misję. W jej trakcie poznaje kolejnych sprzymierzeńców i przeciwników, a także zupełnie nowy rodzaj maszyn zaprojektowanych specjalnie do zabijania wyszkolonych w walce ludzi. Ta zdobyta przypadkiem, cenna wiedza może w przyszłości okazać się kluczowa w uzyskaniu przewagi nad maszynami. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Horizon Zero Dawn” #1–4 i „Free Comic Book Day Issue 0”.

Komiks „Horizon Zero Dawn” zapowiedz

Autorką scenariusza jest Anne Toole, zdobywczyni Nagrody Gildii Scenarzystów Amerykańskich za komiks „Horizon Zero Dawn”. Gdzie odpowiadała w szczególności za wątek Talany. Pisarka znana jest przede wszystkim jako współscenarzystka m.in. takich gier jak „Escape Dead Island”, „Sacred 3”, „Assassin’s Creed Origins: Curse of the Pharaohs”, „Days Gone”, seriali „Cannon Busters”, „Alles Liebe, Annette”, „The Lizzie Bennet Diaries” czy komiksów „Halo: Lone Wolf”, „Dead Island”, „Crystal Cadets”, „Grimm Fairy Tales”. Z kolei za rysunki odpowiada indonezyjska artystka Ann Maulina, twórczyni komiksów oraz artystka koncepcyjna związana z branżą gier komputerowych.

Horizon Zero Dawn w komiksie!

Pierwszy zeszyt „Horizon Zero Dawn” sprzedał się w Stanach Zjednoczonych w ponad stutysięcznym nakładzie. Uplasował się w TOP20 obok takich tytułów jak „Venom”, „Star Wars”, „Star Wars: Darth Vader” czy „Nieśmiertelny Hulk”. Natomiast sama gra w dniu premiery sprzedała się w liczbie dziesięciu milionów sztuk. Dzięki czemu stała się bestsellerem wśród gier na platformę Play Station 4. W przygotowaniu znajduje się kolejny album z serii, „Horizon Zero Dawn: Liberation”. Rozgrywający się w trakcie fabuły pierwszej części gry i opowiadający nieznaną przygodę Aloy i Erenda.

Uniwersum „Horizon” ma w sobie ogromny potencjał, a franczyza rozbudowywana jest w sposób przemyślany i systematyczny. Oprócz dodatku „The Frozen Wilds” rozszerzającego świat o nowych bohaterów i krainy, zapowiedzianych dwóch kontynuacji, które zamkną wątek fabularny Aloy. Planowana jest także ekranizacja od studia Sony. Inną kategorią są komiksy, których zadaniem jest rozbudowanie wątków z gry oraz wypełnienie białych plam między jej kolejnymi odsłonami.

Komiks „Horizon Zero Dawn” okładka
  • Tytuł: Horizon Zero Dawn tom 1: Raróg
  • Scenariusz: Anne Toole
  • Rysunki: Ann Maulina
  • Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 11.08.2021
  • Liczba stron: 128
  • Cena: 39,99 zł