fbpx

LEGO Marvel Super Heroes Strażnicy Galaktyki czyli klocki na małym ekranie

Muszę przyznać, że do filmów Lego nie pałam jakąś wielką miłością. O ile udało mi się przetrwać Lego Przygodę i Batman mnie tam bawił, to solowy film o jego przygodach mnie rozczarował. Niestety, ale tego typu poczucie humoru to nie dla mnie. Dlatego bardzo sceptycznie podszedłem do filmu LEGO Marvel Super Heroes Strażnicy Galaktyki.

Strażnicy Galaktyki okazali się dla Marvela strzałem w dziesiątkę. Praktycznie każdy kojarzy uroczego małego Groota czy zbrojnego szopa Rocketa. Bohaterowie są znani i lubiani, a nowy trend robienia filmów w stylistyce Lego też się sprawdził. Nie trzeba było długo czekać i powstał film LEGO Marvel Super Heroes: Strażnicy Galaktyki. W naszym kraju jest on od jakiegoś czasu na platformie Netfilx, a docelowo znajdzie się także na Disney+. Czy jest to tak naprawdę film? Niezupełnie, trwa on zaledwie 20 minut dlatego bliżej mu do serialu niż pełnoprawnego filmu. Zwłaszcza że swoje przygody w wersji Lego mają również Avengers czy Czarna Pantera.

Co to jest LEGO Marvel Super Heroes?

O fabule tego krótkiego filmu nie ma co pisać. W ciągu 22 minut mamy różnego rodzaju zwroty akcji, pojedynki, znanych bohaterów z obu części Strażników Galaktyki no i dużo budowania z klocków. Zasadniczo chodzi o zdobycie jednego czerwonego klocka, dzięki któremu można budować to co się tylko zapragnie. Proste, bardzo proste. Mamy tu dużo nawiązań do filmowego uniwersum i zabawnych sytuacji. Oczywiście pojawia się również guru Marvela, czyli Stan Lee w zabawnym epizodzie. Jest śmiesznie, to trzeba przyznać. No i ciągle się coś dzieje. Może humor nie jest zbyt wysublimowany i bliżej mu do gagu ze skórką banana na chodniku, ale to nie przeszkadza. To są klocki LEGO!

LEGO Marvel Super Heroes netflix

Seria Lego Marvel Super Heroes to tak naprawdę krótkie przygody z ulubionymi bohaterami w formie klocków LEGO. Nie ma się co tu doszukiwać głębszego przesłania. Jeżeli ktoś lubi gry, filmy, seriale czy po prostu klocki LEGO będzie się dobrze bawił. Film jest dostępny na platformie Netflix dlatego jest do niego bardzo łątwy dostęp. Największym jednak minusem jest to, że ma on tylko polskie napisy. W przypadku DC Heros: Flash czy Lego Batman był dostępny dubbing lub lektor. Szkoda, bo ta produkcja jest skierowana raczej do młodego odbiorcy.

Ocena: 8/10

LEGO Marvel Super Heroes
  • Tytuł: Lego Marvel Super Heroes: Strażnicy Galaktyki
  • Tytuł oryginalny: Lego Marvel Super Heroes: Guardians of the Galaxy
  • Gdzie można obejrzeć: Netflix
  • Data wydania: 2017r
  • Czas trwania: 22 minuty