fbpx

Mali Bogowie tom 1: Piorun do drapania

Wydawnictwo Egmont cały czas poszerza swoją ofertę komiksową. Zwłąszcza jeżeli chodzi o komiksy dla dzieci i młodzieży. Jedną z nowych pozycji jest komiks Mali Bogowie tom 1: Piorun do drapania, czyli humorystyczne opowieści w klimacie mitów greckich. Jest to bardzo interesująca pozycja, zwłaszcza, dla osób, które lubią mitologię Grecką. Zobaczymy tu naprawdę ciekawe podejście do znanych nam bohaterów w krzywym zwierciadle. Dla kogo jest zatem seria Mali Bogowie? Czy warto sięgnąć po ten komiks? Przekonacie się już za chwilę.

Pierwszy tom przezabawnej historii dla małych i dużych czytelników o bardzo dawnych i dziwnych czasach. Grecja epoki mitycznej była miejscem nie tylko bohaterskich czynów, ale też szalonych wygłupów! Zeus, władca Olimpu, chce obsadzić nowymi bogami stanowiska u swego boku. Dowiadują się o tym młode istoty mityczne, które marzą o życiu na Olimpie. Jest jednak jeden warunek, który każdy kandydat musi spełnić. Otóż musi mieć jakąś potężną lub przydatną moc. Afrodyta umie tworzyć piękno, Hermes szybko biega, Apollo rozkazuje Słońcu. Niestety niektórzy, jak Taurusek czy Atlas, wciąż nie poznali swoich nadzwyczajnych talentów, więc jeszcze nie wiedzą, w czym są dobrzy. Wkroczmy do pełnego humoru i zwariowanych przygód świata małych bogów! Album jest uzupełniony lekkimi, popularnonaukowymi opowieściami o ciekawostkach na temat mitologii greckiej.

O czym jest komiks Mali Bogowie tom 1: Piorun do drapania?

Twórcami komiksu są Christophe Cazenove i Philippe Labrier, z czego ten pierwszy znany jest polskim czytelnikom z innej humorystycznej serii zatytułowanej Sisters. Piorun do drapania to głównie zbiór jednoplanszówek, w których główne role odgrywają greccy bogowie, herosi i mitologiczne istoty. Wszyscy oni nie osiągnęli jeszcze jakichś wybitnych dokonań, przez co nie zapisali się jeszcze w mitologii. Droga do chwały dopiero przed nimi. I to właśnie jest główny temat tego komiksu. Żarty, zabawne sytuacje oraz skojarzenia z poszczególnymi bohaterami. Mamy tu dla przykładu małego Midasa, który grając w piłkę ze swoimi rówieśnikami zamienia ją w złoto. Heraklesa, który ma do wykonania swoje prace, jednak co chwila ktoś podsuwa mu coraz to dziwniejszą listę. Nijak się ona ma do tych słynnych 12 prac. Syzyf ciągle zmaga się z głazem, a pomagając innym nie jest w stanie nawet wnieść koszyk piknikowy na szczyt góry.

Mali Bogowie tom 1: Piorun do drapania

Mali Bogowie tom 1: Piorun do drapania to miłe zaskoczenie. Komiks inteligentnie czerpie garściami z mitów i przeinacza je w zabawne sytuacje. Tu nawet tragiczni bohaterowie są przedstawieni w bardzo zabawny sposób. Komiks wielokrotnie wywołuje uśmiech na twarzy czytelnika. A tematów do żartów jest tu naprawdę bardzo, bardzo dużo. Widać, że autorzy świetnie się bawią tworząc te krótkie historie. Czy jest to komiks dla dzieci? Zdecydowanie tak, jak również dla osób, które kochają mitologię Grecką. Przy tym komiksie można spędzić miło czas w rodzinnym gronie, wspólnie odkrywając kolejne przygody i zabawne sytuacja razem z Atlasem, Tauruskiem i Afrodytą. Egmont zapowiedział już dwa kolejne albumy cyklu, które na pewno trafią w moje ręce.

Ocena: 9/10

Mali Bogowie tom 1: Piorun do drapania okładka

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

logo egmont
  • Tytuł: Mali Bogowie tom 1: Piorun do drapania
  • Scenariusz: Christophe Cazenove
  • Rysunki: Philippe Larbier
  • Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 19.05.2021 r.
  • Liczba stron: 48
  • Cena: 24,99 zł