fbpx

Marvel Komiks 3/2019 czy jest to tylko komiks dla dzieci?

Przyszedł czas na kolejne przygody ulubionych superbohaterów w Marvel Komiks 3/2019. Schemat pozostaje ten sam, Spider-Man, Iron Man, Hulk i Avengers w lekkim opowieściach z humorem. Jest to komiks dla dzieci i nie tylko. Starsi czytelnicy mogą się w niego naprawdę wciągnąć. Jestem tego doskonałym przykładem, bo już się nie mogę doczekać kolejnego zeszytu. A niestety trzeba będzie na niego poczekać.

CZYTAJ TAKŻE | Marvel Komiks 2/2019

Młodzi fani superbohaterów po raz kolejny mają możliwość zapoznania się z przygodami swoich ulubieńców. Pierwotnie te historie ukazywały się w ramach Marvel Adventures, czyli serii stworzonej specjalnie z myślą o młodszym czytelniku. Tym razem Iron Man, Hulk i Spider-Man idą na koncert grupy, w której liderem jest jeden z superłotrów. Spider-Man musi się również pomóc w łataniu rzeczywistości i zmierzyć się z jednym ze swoich arcywrogów Doktorem Octopusem. Natomiast Avengers muszą się zmierzyć z historią, a w zasadzie z wrogiem, który nękał Kapitana Amerykę podczas II Wojny Światowej.

Duża dawka dobrego humoru w Marvel Komiks 3/2019

Muszę przyznać, że z numeru na numer coraz bardziej przekonuje się do tego magazynu. Zdecydowanie nie należę do grupy wiekowej, do której skierowany jest ten komiks, ale z miłą chęcią go czytam. W tym numerze mamy dużo Spider-Mana, co wiąże się oczywiście z zabawnymi sytuacjami. Oprócz kontynuacji historii z poprzednich numerów, ma on również przygodę z Dr. Strangem, w której musi połatać inne wymiary. Na plus jest również opowieść związana z Klawem, który zmienia swoje upodobania dźwiękowe i zakłada kapele. To, co wyróżnia Marvel Komiks 3/2019, jak i poprzednie numery to to, że wszystkie historie w nim zawarte są lekkie, miłe i przyjemne. Daje to pewnego rodzaju odskocznię od innych, bardziej poważnych tytułów Marvel Comics.

Marvel Komiks 3/2019

Tak jak i w poprzednich numerach, również w Marvel Komiks 3/2019 mamy kilku artystów odpowiedzialnych za rysunki. Są nimi Jacopo Camagni, Ronan Cliquet, Manuel Garcia oraz Alvin Lee. Wszyscy prezentują podobny styl i charakter rysowania. Zdecydowanie jest on mniej złożony ze względu na grupę docelową komiksu. Uważam, że taka forma jest dużo bardziej przystępna dla młodszego czytelnika. Kadry są duże, dynamiczne i przede wszystkim bardzo kolorowe. Dla starszego odbiorcy jest to dobra odskocznia od innych komiksów.

Komiks dla dzieci czy nie?

Jak to właściwie jest z tym komiksem? Czy osoby, które po niego sięgają powinny być w przedziale wiekowym 8+? Niekoniecznie. Tak jak wspominałem, jest tu duża zabawnych sytuacji i dialogów. Wszyscy bohaterowie są nakreśleni grubą kreską charakteru. Dzięki temu młody odbiorca w prosty sposób wie jaki typ bohatera to jest. Spider-Man (zabawny), Hulk (silny, ale mało inteligentny) a Kapitan Ameryka (odważny). Czasami taka odskocznia od Punishera walczącego z Kree czy walki Avengers z Kangiem się przydaje. Młody czytelnik będzie zadowolony, starszy trochę zmartwiony. Wszystko za sprawą tego, że trzeba temu mniejszemu wytłumaczyć, że komiks będzie teraz co dwa miesiące.

Ocena: 8/10

Marvel Komiks 3/2019 okladka

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

logo egmont
  • Tytuł: Marvel Komiks 3/2019
  • Scenariusz: Jeff Parker, Paul Tobin
  • Rysunki: Jacopo Camagni, Ronan Cliquet, Manuel Garcia, Alvin Lee
  • Tłumaczenie: Grzegorz Gołębski
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 20.08.2019 r.
  • Liczba stron: 112
  • Cena: 14,99 zł