fbpx

Marvel Komiks 2/2019 czyli kolejny komiks dla dzieci

Przyszedł czas, aby sięgnąć po Marvel Komiks 2/2019. Nowy magazyn skierowany głównie do młodszego czytelnika, w którym można przeczytać bardzo luźnie historie. Irona Man, Hulk, Spider-Man, Avengers ich przygody znajdziemy właśnie na łamach tego miesięcznika. Czy jest to faktycznie komiks dla dzieci? Czy może jednak starsi czytelnicy też będą się przy nim dobrze bawić?

Seria dla młodszych wielbicieli superbohaterów, którzy zaczynają swoją przygodę z komiksami. W miesięczniku Marvel Komiks ukazują się przygody Spider-Mana, Hulka Avengers, Iron Mana oraz wielu innych znanych i tych mniej znanych herosów. Seria została stworzona specjalnie z myślą o młodszym odbiorcy. W tym tomie bohaterowi staną do walki z genialnym podróżnikiem w czasie Kangiem, a Avengers spotkają dziwne stworzenia morskie. Natomiast Spider-Man będzie miał trudniejsze zadanie. Wcieli się w role detektywa i będzie śledził Wolverine’a.

CZYTAJ TAKŻE | Marvel Komiks 1/2019

Czy Marvel Komiks 2/2019 jest tylko dla dzieci?

Komiksy skierowane dla młodszego czytelnika przeważnie wydają się infantylne. Marvel Komiks taki nie jest. Może i jest naiwny, ale na pewno nieinfantylny. Magazyn to zbiór opowieści z Marvel Adventures, a w przypadku drugiego tomu są to trzy opowieści o Spider-Manie, i po jednej z Avengers i Super Heroes. W przypadku Avengers Jeff Parker stawia na konfrontacje z Hulka z Liderem. Do tego aby było zabawnie wrzucony jest Spider-Man. Trzeba przyznać, że wychodzi mu to na plus. Tak samo, jak w przypadku historii autorstwa Paula Tobina, który rzuca w wir czasu Hulka, Iron Mana i Spidera. A wszystko przez Kanga i jego chrupki.

Marvel Komiks Recenzja

W przypadku trzech opowieści związanych ze Spider-Manem jest już inaczej. Są one kontynuacją historii z pierwszego tomu magazynu. Oczywiście każda z opowieści dotyczy czego innego, ale główny wątek fabularny cały czas jest prowadzony. Paul Tobin stawia na pajęczaka, który jest młokosem, a nie pełnoprawnym bohaterem. Dużo żartuje, stara się być fajny, ale kiedy przychodzi co do czego wie gdzie ma serce. No i mamy tu oczywiście motyw niczym z tragedii W.Shakespeare – Romeo i Julia. Spider-Mana nie da się nie lubić. Zwłaszcza że w moim przypadku był to jeden z moich pierwszych superbohaterów, którego historie śledziłem z zapartym tchem.

Komiks dla dzieci czy nie ?

W przypadku Marvel Komiks 2/2019 jest nieco lepiej niż w pierwszym tomie. Nadal jest to dokładnie to samo, ale zaczynam się wciągać. Myślałem, że już wyrosłem z przygód Spider-Mana, a tu miłe zaskoczenie, bo za sprawą tego komiksu mam ochotę odkopać jego stare przygody wydane przez TM-Semic. Dalej trzeba pamiętać, że komiks jest skierowany do czytelnika 8+. Dla takich osób będzie on wręcz idealny, zwłaszcza na start w świat komiksu. Nie chciałem być złym prorokiem, ale spodziewałem się, że Marvel Komiks nie da rady ukazywać się co miesiąc. Od trzeciego numeru zmienia status na dwumiesięcznik. To chyba minus dla tych młodszych, bo będą musieli troszeczkę dłużej poczekać na nowe przygody swoich ulubionych bohaterów.

Ocena dla młodszych: 9/10
Ocena dla starszych: 7/10

Marvel Komiks 2/2019

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

logo egmont
  • Tytuł: Marvel Komiks 2/2019
  • Scenariusz: Jeff Parker, Paul Tobin
  • Rysunki: Alvin Lee, Matteo Lolli, Manuel Garcia
  • Tłumaczenie: Grzegorz Gołębski
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 19.07.2019 r.
  • Liczba stron: 112
  • Cena: 14,99 zł