fbpx

Mroczne Imperium II – Star Wars Komiks

Mroczne Imperium II – Star Wars Komiks został wydany w Polsce w 1997 r. Były to trzy zeszyty o numerach 4, 5 i 6. Oczywiście jest to kontynuacja opowieści rozpoczętej w komiksie Mroczne Imperium. Przyznam się, że po średniej części pierwszej zasiadłem do lektury dwójki z dość mieszanymi odczuciami. Z jednej strony z nadzieją na to, że wątki rozwiną się dając nam w końcu opowieść na wyższym poziomie. A z drugiej z obawą, że dość przeciętne dialogi i marne rysunki przeniosą się również tutaj. Dlatego nie przedłużajmy i przejdźmy do konkretów.

Luke Skywalker po śmiałej próbie wkupienia się w łaski Imperatora Palpatine’a tylko dzięki pomocy Lei, Hana i pozostałych przyjaciół wyzwala się spod panowania Ciemnej Strony Mocy. Po morderczym pojedynku z klonem Imperatora zostaje zwycięzcą. Rebelianckie Siły Przymierza dzięki uzyskanym informacji doprowadzają do zniszczenia Pogromców Światów. Pomimo śmierci Palpatine’a strategiczny plan przejęcia Galaktyki przez elity Imperium jest w dalszym ciągu kontynuowany. W postaci siedmiu członków założonego przez niego korpus „Mrocznych Jedi”. Egzekutor Mrocznej Strony Sedriss inicjuje serię ataków skierowanych w planety skupione blisko Jądra Galaktyki. W międzyczasie Luke dzięki wskazówkom z holocronu, otrzymanego od Palpatine’a, odnajduje upadłego Jedi – Kama Solusara.  Dzięki swoim staraniom uwalnia go spod wpływów Ciemnej strony Mocy. We dwójkę postanawiają odbudować zakon Rycerzy Jedi. W tym samym czasie Sedriss kontynuuje operację „Reka Cienia”. I po takim wprowadzaniu rozpoczynamy lekturę „Mrocznego Imperium 2”.

O czym jest Mroczne Imperium II – Star Wars Komiks?

W drugiej części dostajemy rozdzielenie akcji na trzy wątki. Pierwszy dotyczy Księżniczki Lei i Han Solo. Wybierają się ponownie na Nar Shaada w celu odnalezienia znanej nam z części pierwszej Vimy. Drugi to podróż Luke’a Skywalkera i Kama Solusara na planetę Ossus. Była ona kiedyś Centrum Nauk Jedi, lecz została zniszczona ponad 4000 tysiące lat temu podczas Wojny Sithów. Trzeci i ostatni skupia się na śmiałym planie Rebeliantów, który ma uderzyć w samo centrum Imperium. I chociaż cała historia przynosi nam koleją nowa tajna broń, super nowoczesne droidy bojowe, a nawet powrót Imperatora, gdyż jak się okazuje Luke nie zniszczył wszystkich jego klonów, to z każda strona opowieści jest coraz gorzej. O ile pierwszy wątek jeszcze jakość się broni, to drugi a w szczególności trzeci bardzo mocno zaniżają poziom.

Mroczne Imperium II - Star Wars Komiks recenzja

Reasumując Mroczne Imperium II – Star Wars Komiks jest słabszą opowieścią od części pierwszej. Nadal mamy tu rysunki w koszmarnej kolorystyce oraz bardzo słabe dialogi. Infantylnie naiwna fabuła stawia ten komiks o szczebel niżej od swojego poprzednika. Chociaż autor usilnie stara się ukierunkować akcje opowieści trochę na wzór „Imperium kontratakuje, to jest to zabieg zupełnie nieudany. O ile pierwsza część broniła się jeszcze mrocznym klimatem, to tutaj zupełnie się ulatnia. Dostajemy słabą fabułę, którą tylko trochę ratuje zakończenie. Mimo wszystko zachęcam do sięgnięcia po tą historię, chociażby po to, aby samemu wyrobić sobie zdanie na jej temat.

Ocena: 4/10

mroczne imperium II
  • Tytuł: Mroczne Imperium II – Star Wars Komiks
  • Scenariusz: Tom Weitch
  • Ilustracje: Cam Kennedy
  • Tłumaczenie: K. Rustecka
  • Wydawnictwo: TM-Semic
  • Data wydania: 1997 r.
  • Liczba stron: 3 x 52