fbpx

Myszart tom 1

Mozart, tego kompozytora chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. A czy znacie osobnika a imieniu Myszart? Tak, Myszart to kolejny komiks dla dzieci, który jest propozycją od wydawnictwa Egmont. Mysi odpowiednik wielkiego kompozytora w formie biograficznego komiksu. Nie zabraknie tu wybitnego pianisty, czarodziejskiego fletu jak oraz Antonio Salieriego. Czy ten komiks ma szanse spodobać się młodemu czytelnikowi? Przekonacie się z poniższej recenzji.

Za scenariusz komiksu Myszart odpowiada Thierry’ Joora i nie ma co ukrywać, że jest bardzo prosty. Komiks to tak naprawdę mysia wersja biografii młodego Wolfganga Amadeusza Mozarta w przepięknej oprawie wizualnej. Została ona tak zaadaptowana, aby młody czytelnik dostał wartości dydaktyczne. Oczywiście nie jest to wada tego komiksu. Wręcz przeciwnie, komiksy dla dzieci powinny nieś dodatkowo jakąś wartość poza rozrywką. Dlatego dobrym przykładem jest seria Yakari. W przypadku komiksu Myszart to zdecydowanie rysunki są jego największą mocą.

Czy warto czytać komiks Myszart?

Za fenomenalne i bajeczne ilustracje odpowiada serbski artysta Gradimir Smudja. Wcześnije polscy czytelnicy mogli zobaczyć jego prace za sprawą komiksu Z biegiem sztuki. Prace niczym obrazy oczarowują czytelnika. Prezentuje on malarski styl, który przypadnie do gustu zarówno dzieciom jak i starszym czytelnikom. Gradimir Smudja dba o detale a jego antropomorficzni bohaterowie są świetnie przemyślani. Każdy z gatunków zwierząt ma wyciągniętą główną cechę, która definiuje go również w społeczeństwie i realiach epoki. 

Myszart tom 1

Komiks wydany jest naprawdę bardzo ładnie. Duży format i twarda okładka przykuwa uwagę. Dodatkowo jedna trzecia komiksu to szkice i projekty ukazujące kunszt artystyczny. To właśnie rysunki są największą mocą tego komiksu. W kilku przypadkach można się przyczepić do pyszczków myszy. Chodzi tu głównie o osadzenie oczu. Wypadają one niekorzystnie, jednak jest to związane z ich anatomiczną budową. Komiks Myszart tom 1 to jedna z ciekawych propozycji komiksów dla dzieci. Oczywiście rodzice będą również zadowoleni oglądając ten komiks. Na szczęście nie musimy się żegnać z bohaterami na długo, bo już w lipcu 2020 będziemy mieli możliwość sięgnąć po dalsze losy naszych bohaterów w komiksie Myszart w Wenecji!

Ocena: 7/10

komiks myszart tom 1

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

logo egmont
  • Tytuł: Myszart tom 1
  • Scenariusz:  Thierry Joor
  • Rysunki: Gradimir Smudja
  • Tłumaczenie: Marek Puszczewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 11.03.2020 r.
  • Liczba stron: 48
  • Cena: 34,99 zł