fbpx

Power Rangers Beast Morphers – Rocznik i Wyzwania

O Power Rangers słyszał chyba każdy. Pamiętam jak wracałem szybko ze szkoły, aby zobaczyć kolejne odcinki walki kolorowych wojowników z dziwnymi gumowymi stworami. Kiedyś wydawało się to fajne, teraz po wielu latach nadal uważam, że seria Power Rangers to świetna rozrywka. Cieszy mnie, że na naszym rynku pojawiły się dwie publikacje dotyczące najnowszej serii Power Rangers Beast Morphers. Pierwszy sezon serialu mam już za sobą dlatego miło było sięgnąć po publikacje z nim związane. A jest to ciekawa propozycja dla młodych fanów kolorowych wojowników.

Dwie publikacje, jeden serial i dwie zupełnie inne propozycje. Każda z nich dotyczy tytułowych Power Rangers Beast Morphers, którzy są obecnie najnowszym serialem z cyklu. Jako że teraz prawa do serii ma Hasbro nic dziwnego, że wydawnictwo HarperCollins Polska postanowiło sprawić przyjemność fanom Rangersów i zaproponować im coś do poczytania i zabawy. Oczywiście obie książki są skierowane do tych młodszych i raczej nowych fanów serialu. Chociaż Power Rangers Beast Morphers – Rocznik w mojej ocenie przypadnie do gustu również tym nieco starszym. Niemniej ci starsi zawsze mogą sięgnąć po komiks Power Rangers – Rok Pierwszy, który jest naprawdę bardzo dobrą propozycją.

Power Rangers Beast Morphers – Rocznik

Power Rangers Beast Morphers powracają w wielkim stylu! Teraz są jeszcze skuteczniejsi, a to dzięki substancji Morph-X, która wytwarza czystą energię dla całego świata! Ale uwaga, tak silne źródło energii przyciąga również czarne charaktery, którym Power Rangers muszą stawić czoła. Morph-X nie może dostać się w niepowołane ręce. Każdy Ranger ma cząstkę DNA pochodzącą od zwierzęcia, dlatego Czerwony Wojownik jest szybki jak gepard, Niebieski – silny jak goryl, a Żółty – zwinny jak królik. Gdy się zjednoczą, ich moc jest niepowstrzymana! W tej niezwykłej książce znajdziesz fakty na temat swych ulubionych bohaterów, ciekawostki dotyczące serialu i łamigłówki, których rozwiązywanie przyniesie ci wiele satysfakcji!

Power Rangers Beast Morphers - Rocznik

Power Rangers Beast Morphers – Rocznik to tak naprawdę połączenie przewodnika po serialu z łamigłówkami. Znajdziemy tu podstawowe informacje o głównych bohaterach, ich charakterystykę oraz moce. Poznamy również ich zwierzęcych towarzyszy i Zordy. Nie zabraknie również opisów czarnych charakterów, chociaż publikacja skupia się tak naprawdę na trzech najważniejszych. Z drugiej strony ciężko by było opisać każdego złoczyńcę, który się pojawia w serialu. Ci, co go znają wiedzą, że co odcinek mamy nowego przeciwnika. Nie zabraknie tu również ciekawych łamigłówek, labiryntów czy też innych zadań logicznych. I tych rzeczy jest chyba najwięcej. Jedyna rzecz, do której mogę się przyczepić to spoiler zdradzający tożsamość złotego i srebrnego Rangersa.

 • Tytuł: Power Rangers. Rocznik. Fakty, bohaterowie, wyzwania
 • Autor: opracowanie zbiorowe
 • Ilustracje: Hasbro
 • Tłumaczenie: Paulina Zagórska
 • Wydawnictwo: HarperCollins
 • Data wydania: 30.09.2020 r.
 • Liczba stron: 72
 • Cena: 32,99 zł

Power Rangers. Zadania i wyzwania

Power Rangers Beast Morphers to dzielni wojownicy, którzy zawsze stają w obronie dobra! Ta niezwykła książka będzie nie lada gratką dla fanów serialu o ich niesamowitych przygodach. W środku znajdziesz zadania i łamigłówki o zróżnicowanym poziomie trudności, które zapewnią mnóstwo świetnej zabawy zarówno tym młodszym, jak i trochę starszym miłośnikom Czerwonego Wojownika i jego przyjaciół. Dołączone do książki kolorowe naklejki będą dodatkową atrakcją. Go go Power Rangers!

Power Rangers. Zadania i wyzwania

Ten album to zdecydowanie coś dla młodszych czytelników. Składa się ona tak naprawdę z zadań, które trzeba wykonać, kilku opisów i naklejek. Oczywiście wszystkie można wykorzystać w książce lub jak często to bywa z dziećmi – poza nią. Grupa wiekowa, do której jest skierowany ten album to 8-12 lat, chociaż znajdą się też nico młodsi chętni czytelnicy. Zadania są dobrze dobrane do wieku docelowego czytelnika, a kolorowa oprawa sprawia, że można w spędzić miłe rodzinne popołudnie. Oczywiście w gronie Power Rangers!

 • Tytuł: Power Rangers. Zadania i wyzwania
 • Autor: opracowanie zbiorowe
 • Ilustracje: Hasbro
 • Tłumaczenie: Paulina Zagórska
 • Wydawnictwo: HarperCollins
 • Data wydania: 30.09.2020 r.
 • Liczba stron: 32
 • Cena: 26,99 zł

Dziękuję wydawnictwu HarperCollins za udostępnienie egzemplarza do recenzji.