fbpx
Marvel ComicsRecenzje Komiksów

Jessica Jones tom 3 – Powrót Purple Mana

Powrót Purple Mana to trzecia odsłona historii prywatnej detektyw Jessicy Jones, członkini Defenders ale również matki. Tym razem scenarzysta Brian Michael Bendis postanawia zgotować naszej bohaterce ponowne spotkanie z najgorszym łajdakiem jaki kiedykolwiek pojawił się w jej życiu. Spowoduje to powrót do dręczącego ją największego koszmaru. Czy nasza była superbohaterka poradzi sobie z traumatycznymi przejściami z przeszłości? Czy kobieta, która była w stanie przetrwać wszystko, zdobędzie się na przezwyciężenie własnych lęków i stawienie czoła Purple Manowi?

Dręczona traumatyczną przeszłością Jessica próbuje odnaleźć się na nowo. I chociaż nie jest jej łatwo sprostać wszystkim spoczywających na jej barkach problemach. W cieniu niechcianego rozgłosu, jako żona Luke’a Cage’a, matka, była superbohaterka i pani detektyw. Pomimo tego wszystkiego jakoś daje sobie radę.  Jej córeczka dorasta w spokoju i zdrowiu, mąż zajmuje się swoimi eskapadami a biznes jakoś się kręci pozwalając jej związać koniec z końcem. Lecz w ten można by powiedzieć wręcz sielankowy krajobraz scenarzysta postanawia wnieść trochę zamieszania. Bowiem z więzienia ucieka Purple Man człowiek, który potrafi zmusić każdego do wykonywania jego poleceń. Wkracza on ponownie w życie Jessiki Jones. Tym samym gotując jej powrót do koszmarów. Jednocześnie stawiając ją w centrum grozy jaki przygotował dla całego świata.

O czym jest Jessica Jones tom 3 – Powrót Purple Mana ?

Purple Man z wrodzonym sobie okrucieństwem w obrzydliwy sposób manipuluje swoją ofiarą starając się obwinić ją za zaistniałą sytuację. Wręcz pastwi się nad Jessicą starając na siłę wybielić się w jej oczach. Jednocześnie mamiąc bohaterkę gotowością do zmiany swojego postępowania. Cierpienie pani detektyw staje się wprost udręką nie do wytrzymania, które z każdą kolejną kartką opowieści zbliża nas tragicznego finału. W międzyczasie pojawi się kilka dodatkowych pobocznych wątków z udziałem Iron Fista i innych superbohaterów. Ale i tak to Purple Man i Jessica Jones są tutaj w centrum uwagi.

Jessica Jones tom 3 plansze

Reasumując Jessica Jones tom 3 – Powrót Purple Mana jest dość przeciętną opowieść. Dzieje się jakby obok znanego nam świata Avangers, Defenders czy innych historii o superbohaterach. Jessica Jones tom 1 i Jessica Jones tom 2 starały się pokazać nam tytułową bohaterkę jako zwykłą kobietę, która próbuje wykonywać swoją pracę, a jednocześnie sprostać trudom bycia żoną i matką. Trzeci tom poprzez wprowadzenie postaci Purple Mana zbliża go do historii spod znaku peleryny i supermocy. Dialogi brzmiące trochę nienaturalnie umieszczone w trochę przekombinowanej historii. Dodatkowo po raz kolejny ubrane w nieciekawą grafikę powodują, że czyta się ten komiks dość ciężko i bez większego entuzjazmu. O ile pierwsze dwa tomy broniły się wspomnianą już wcześniej ucieczką w bardziej prozaiczne, bliższe zwykłym ludziom, rejony życia Jessiki to tom trzeci niestety obniża loty. Podsumowując polecam ten komiks tylko jako uzupełnienie do dość bogatego świata Marvela, aczkolwiek uzupełnienie bez fajerwerków. 

Ocena: 4/10

Jessica Jones tom 3 okladka
  • Tytuł: Jessica Jones tom 3 – Powrót Purple Mana
  • Scenariusz: Brian Michael Bendis
  • Ilustracje: Michael Gaydos
  • Kolory: Matt Hollingsworth
  • Tłumaczenie: Marek Starosta
  • Wydawnictwo: Mucha Comics
  • Data wydania: 20.12.2019 r.
  • Liczba stron: 136
  • Cena: 59,00 zł

Dodaj komentarz