fbpx
Gry Planszowe i Karciane

Premiera Dead by Daylight – Gra planszowa

16 marca to dzień premiery polskiej edycji planszowej wersji Dead by Daylight. Oparta na bestsellerowej grze komputerowej Dead by Daylight gra planszowa stawia drużynę czterech Ocalałych do walki z jednym nadnaturalnym mordercą. To niezwykle grywalne, towarzyskie doświadczenie dla 3-5 graczy, które zapewnia rewelacyjną zabawę w upiornym, horrorowym klimacie.

Planszowa walka o przetrwanie

W swojej turze gracze sekretnie planują swoje ruchy, a następnie aktywują postacie i ruszają po wybranych ścieżkach na naprawdę ciasnej planszy. Potem następuje tura Zabójcy, który (co gorsza dla Ocalałych!) może wykonać dwa ruchy, ma specjalne zdolności oraz posiada dodatkową kartę w swojej talii (“Czekaj”). Nie będziecie mieć chwili odpoczynku, a każde pomieszczenie, w którym będziecie się próbowali schować… pozostaje dosłownie na wyciągnięcie ręki Zabójcy. Ale nie będziecie tacy bezbronni! W talii przedmiotów kryją się palety, apteczka, broń i wszystko, co może przydać się w walce z psychopatycznym mordercą!

A skoro już mowa o Psychopatach… 

W grze znajduje się 6 różnych Zabójców. Każdy z nich ma inną moc specjalną. Każda całkowicie zmienia rozgrywkę; Traper rozrzuca po planszy Pułapki na niedźwiedzie, Pielęgniarka zna na wylot zakład i porusza się nawet wbrew połączeniom pól, Widmo teleportuje się pomiędzy dowolnymi miejscami planszy, a Hillbilly biega po planszy z piłą łańcuchową.

Dead by Daylight – Gra planszowa

To na co warto zwrócić uwagę to grywalne odwzorowanie elementów gry komputerowej. Planszowa adaptacja to naprawdę wyzwanie. Gra jest pełna grozy, nie tylko tematycznie. Również mają na to wpływ role przewidziane dla graczy. Sama rozgrywka ma trwać około 45 minut. Przewidziany wiek graczy to 17+, a do wspólnej zabawy potrzeba od 3 do 5 graczy. Duży plus to niski próg wejścia, nieustanna interakcja i motyw pościgu/ucieczki przekładają się na świetną towarzyską zabawę.

Dead by Daylight