fbpx

Ariol: Do trzech osiołków sztuka

To było do przewidzenia. Ariol: Do trzech osiołków sztuka to kolejna porcja przygód małego osiołka i jego grupy przyjaciół. Nowy tom to nowa porcaj rozrywki dla całej rodziny. Autorzy Emmanuel Guibert i Marc Boutavant znaleźli dokonały sposób na połączenie zabawnej historii z mądrym przekazem dla młodego czytelnika. Tym samym kontynuują swoją opowieść w wypracowanej już konwencji, która się sprawdza. Ariol, Petunia, Ramono oraz cała reszta zwariowanej ekipy ze szkoły po raz kolejny będzie nas bawić swoimi pomysłami i życiowymi doświadczeniami. Trzeba pamiętać, że dzieci inaczej patrzą na świat.

Ariol sprawdza do czego służy neutronowa konewka, Ramono strzela do latających karaluchów a Scysja chciałaby, aby Ariol został dyrygentem. Ariol i spółka nie zwalniają tempa w ósmej części zwariowanych przygód.

O czym jest komiks Ariol: Do trzech osiołków sztuka?

Przyznam, że przeżyłem pewne zeskoczenie sięgając po ten tom Ariola. Dlaczego? Otóż komiks zaczyna się od wizyty na cmentarzu głównego bohatera razem z jego babcią. I cóż, nawet w takim miejscu Ariol widzi możliwości do zabawy. Niemniej nie narusza nimi powagi miejsca, w jakim się znajduje. Później w komiksie Ariol: Do trzech osiołków sztuka jest już bardzo typowo i porównywalnie do poprzednich tomów. Mamy tu przyjęcie urodzinowe z Superkoniem, lekcje muzyki Ariola, który nie do końca się w tym odnajduje. Dostajemy również tajną misję zleconą przez dziadka czy wizytę w markecie po kilka drobiazgów. Co przeradza się jak zwykle w pełną humoru historię z dużą liczbą zabawnych sytuacji. No i jest jeszcze motyw miłosny, ponieważ Ariol nie zapomina o swojej ukochanej Petuli.

Ariol - Do trzech osiołków sztuka

Seria komiksowa Ariol to solidna nawka zwariowanych i zabawnych historii. Nie brakuje w nich mądrego przekazu a Emmanuel Guibert konsekwentnie puentuje każdą z opowieści w bardzo dobry sposób. Do tego wszystkiego mamy cartoonowe przyjemnie dla oka rysunki, które na pewno przykują uwagę młodszego czytelnika. Pomimo prostej kreski Marc Boutavant wciąga nas w ten magiczny świat dziecka. Bo Ariol to historie widziane właśnie oczami tych szkolnych urwisów. Dużym plusem cyklu jest to, że można do niego wskoczyć w dowolnym momencie. Każdy z tomów to osobny zbiór zabawnych opowieści, dzięki czemu możemy sięgnąć po dowolną pozycję. Jeżeli znacie Ariola to śmiało sięgajcie po tom 8 zatytułowany Ariol: Do trzech osiołków sztuka. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji poznać tego zabawnego osiołka, to czas to zmienić.

Ocena: 7/10

Ariol - Do trzech osiołków sztuka okładka

Dziękuję wydawnictwu Adamada za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

  • Tytuł: Ariol: Do trzech osiołków sztuka
  • Scenariusz: Emmanuel Guibert
  • Rysunki: Marc Boutavant
  • Tłumaczenie: Tomasz Swoboda
  • Wydawnictwo: Adamada
  • Data wydania: 13.05.2021 r.
  • Liczba stron: 128
  • Cena: 39,90 zł