fbpx

Pozytywka tom 3: Tajemnice przeszłości

Pandoria przybywa do naszego świata. Wszystko za sprawą komiksu Pozytywka tom 3: Tajemnice przeszłości. Tym razem to przyjaciele Noli trafiają do naszego realnego świata, co zwiastuje duże zamieszanie i niebezpieczeństwo. Komiks Pozytywka oczarował mnie swoją warstwą graficzną już od pierwszego tomu. Teraz jednak dostajemy nareszcie kilka odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Jak rozwijają się przygody Noli i jej przyjaciół? Co tym razem nas czeka? Przekonacie się już za chwilę.

Trzeci tom opowieści o ośmioletniej Noli, która po matce odziedziczyła funkcję obrończyni Pandorii, niezwykłego świata, do którego przechodzi się przez magiczną pozytywkę. Nolę odwiedzają pandoriańscy przyjaciele. Chcą złapać intruza, który złamał zakaz przechodzenia między światami. Ale to dopiero początek ich kłopotów. Tą samą drogą przenoszą się do ludzkiej rzeczywistości trzy groźne stwory! Żeby zrozumieć, czego chcą nieproszeni goście, Nola musi poznać tajemnice przeszłości Pandorii. Rozpoczyna się niebezpieczna przygoda! 

O czym jest komiks Pozytywka tom 3: Tajemnice przeszłości?

Wreszcie Pandorianie odwiedzają Światonię. Czyli nasz świat a dokładniej trafiają do mieszkania Noli. Do tej pory to ona podróżowała za sprawą magicznej pozytywki do ich świata. Andrea i Igor trafiają do domu dziewczynki w poszukiwaniu Cypriana, który sprawił nieco problemów w komiksie Pozytywka tom 2: Sekret Cypriana. Jak pamiętamy z poprzedniego tomu chłopak widział jak Nola przekracza granicę dwóch światów. Postanowił sam sprawdzić co jest po drugiej stronie, przez co trzeba go teraz znaleźć. Niestety sprawy przybierają niebezpieczny obrób, bo nie tylko Cyprian przeszedł przez granicę. Pojawiają się tajemnicze stworzenia, które mają dużo wspólnego z matką głównej bohaterki. Dzięki temu mamy szanse dowiedzieć się nieco o przeszłości nie tylko mamy Noli, ale przede wszystkim przeszłość Pandorii.

Pozytywka tom 3: Tajemnice przeszłości

Nareszcie historia Bénédicte Carboneil oraz Jérôma Gilleta wkracza w zupełnie nową fazę. Tak jak wspomniałem poznajemy tajemnice przeszłości Pandorii, a Nola po raz pierwszy może usłyszeć o brutalnej napaści na ten świat. Dzięki temu dowiadujemy się jak ważną rolę w rozwiązaniu konfliktu odegrała jej mama. Autorzy bowiem w bardzo dobry sposób pokazują trudne tematy, jakimi są wojna, strata najbliższych oraz tęsknota za rodziną. Wszystko to dostosowane do dziecięcej wrażliwości. Warto pamiętać o niesamowitej oprawie graficznej. Tak jak w poprzednich tomach serii przypomina ona animacje, która charakteryzuje się krzykliwymi barwami w pięknej kompozycji. Do tego wszystkiego jest to bardzo lekkie i dynamiczne. Tym samym rysunki przypadną do gustu młodym czytelnikom.

Pozytywka to komiks nie tylko dla dzieci

Pozytywka tom 3: Tajemnice przeszłości przynosi kolejne zwroty akcji i pozostawia nas z kolejnymi pytaniami związanym z Pandoriią i matką Noli. Oczywiście autorzy tak poprowadzili opowieść, że zostajemy z kolejnymi pytaniami. Dzięki temu komiks staje się jeszcze ciekawszy i chcemy sięgnąć po kolejny tom. Na szczęście wydawnictwo Egmont nie będzie kazało nam zbyt długo czekać. Jeżeli szukacie komiksu z piękną warstwą wizualną i tajemniczą historią to śmiało sięgajcie po serię Pozytywka. Młodzi czytelnicy będą na pewno zadowoleni. Polecam.

Ocena: 8/10

Pozytywka tom 3: Tajemnice przeszłości okładka

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

logo egmont
  • Tytuł: Pozytywka tom 3: Tajemnice przeszłości
  • Scenariusz: Carbone
  • Rysunki: Gijé
  • Tłumaczenie: Marta Mosiewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 23.03.2022 r.
  • Liczba stron: 56
  • Cena: 34,99 zł