fbpx

Ariol: Królicze zęby

Kolejny tom przygód Ariola i jego przyjaciół jest już dostępny. Nie słyszeliście o tym komiksie? Czas to zmienić. Ariol: Królicze zęby to już dziewiąty tom przygód małego, psotnego osiołka. Jako szkolniak przeżywa wiele przygód typowych dla dzieci w jego wieku. Szaleńcza forma komiksowa pełna zabawnych sytuacji, humoru i mądrości przekazywanej w prostej formie. A co znajdziecie jeszcze komiksie to przekonacie się już za chwilę.

Ariol polewa wodą Petulę i Naftalinę, Ramono wskakuje do telewizora, a Babcia nie chce jeść buły na oczach całego miasta. Niestety tak to już jest w życiu młodego osiołka, który musi się mierzyć z codziennymi problemami. Jak wiadomo, każda sytuacja może przekształcić się w dobrą zabawę. A to tylko początek tego co znajdziecie w kolejnym tomie komiksu o przygodach Ariola i jego zwariowanych kumpli.

O czym jest komiks Ariol: Królicze zęby?

Ariol to humorystyczna seria komiksowa, która zamyka się w dziesięciostronnicowych opowieściach. Przedstawione są one w prosty i przystępny sposób. Plusem jest niewątpliwie to, że możemy sięgnąć po dowolny tom bez znajomości poprzedniego. Dzięki temu nie jest ważne, po który z tomów serii sięgniemy. Są one od siebie niezależne i każdy można czytać w dowolnej konfiguracji. Ariol: Królicze zęby to pozycja dla całej rodziny. I każdy niezależnie od wieku znajdzie tu coś dla siebie. Najprościej ujmując jest to historia o życiu dzieci i rodziców.

Ariol: Królicze zęby

Tak jak wspomniałem przygody Ariola to historia o życiu codziennym dziecka. A jak wiadomo nie są one zbyt grzeczne, lubią psocić, mają swoje wady oraz problemy z rodzicami i szkołą. Główny bohater ma milion pomysłów na minutę i tyle samo energii, aby je wprowadzić w życie. Jednak jak to w życiu bywa najczęściej kończą się one tak jak sobie nie zakładał. Najważniejsze jest jednak to, że świetnie się przy tym bawi razem ze swoimi przyjaciółmi. Dorośli znajdą tu odzwierciedlenie swojej codzienności w byciu rodzicem. Sam widziałem w tym komiksie sytuacje bardzo podobne do tych, jakie rozegrały się w moim domu. I właśnie to jest największy atut tego komiksu. Za scenariusz odpowiada Emmanuel Guibert i trzeba przyznać, że świetnie to sobie wymyślił. Do tego dochodzą proste i lekko groteskowe ilustracje Marca Boutavanta dopełniając całego dzieła.

Ariol – komiks dla całej rodziny

Jeżeli szukacie komiksu, który możecie czytać rodzinnie to Ariol: Królicze zęby jest bardzo dobrym wyborem. Zwłaszcza jeżeli wasza pociecha jest w wieku szkolnym. Niestety dla młodszych odbiorców komiks nie jest zbyt interesujący, ponieważ nie dorośli oni jeszcze do sytuacji w nich przedstawionych. Jeżeli miałbym podać, z czym kojarzy mi się Ariol to pierwsza myśl, to seria Mikołajek. Szkolne życie, zabawne sytuacje i problemy z rodzicami. Wszyscy to przeżywaliśmy a teraz się z tego śmiejemy. Dlatego jeżeli chcecie powrócić do tamtych czasów to śmiało sięgajcie po przygody Ariola. Ja zasiadam już do kolejnego tomu.

Ocena: 7/10

Ariol: Królicze zęby okładka

Dziękuję wydawnictwu Adamada za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

  • Tytuł: Ariol: Królicze zęby
  • Scenariusz: Emmanuel Guibert
  • Rysunki: Marc Boutavant
  • Tłumaczenie: Tomasz Swoboda
  • Wydawnictwo: Adamada
  • Data wydania: 21.04.2022 r.
  • Liczba stron: 128
  • Cena: 41,90 zł