fbpx
Dark HorseRecenzje Komiksów

Assassin’s Creed Valhalla: Zapomniane Mity

Jakiś czas temu wydawnictwo Egmont postawiło na komiksy powiązane z grami Ubisoftu. Jak wiadomo flagowym tytułem jest cykl Assassin’s Creed. A właśnie teraz możemy przeczytać kolejny komiks w tym uniwersum zatytułowany Assassin’s Creed Valhalla: Zapomniane Mity. Za scenariusz odpowiada Alexander Freed a rysunki stworzył Martin Tunica. Czy komiksowe przygody Assassynów zdobędą uznanie wśród komiksowych czytelników? Czy może jest to pozycja skierowana tylko i wyłącznie do graczy i fanów cyklu? Przekonacie się już za chwilę.

W tym prequelu rozszerzenia „Assassin’s Creed Valhalla: Świt Ragnaröku” będziesz podążać za Baldrem, mężnym synem Haviego, w jego misji, która ma na celu zaprowadzenie trwałego pokoju między światami. Wojna między sąsiadującymi ze sobą Muspelheimem i Svartalfheimem wydaje się nieunikniona. Surtr, władca Muspelów, gromadzi swoją armię ognistych olbrzymów. Baldr, syn Odyna i bóg światła, pragnie za wszelką cenę powstrzymać rozlew krwi i zwraca się o pomoc do wielkiego boga kłamstw – Lokiego. Ale jak można ufać Lokiemu? 

Assassin’s Creed Valhalla w komiksie

Wydarzenia przedstawione w komiksie Assassin’s Creed Valhalla: Zapomniane Mity to prequel DLC Świt Ragnaroku, które jest trzecim dużym rozszerzeniem do gry. Czyli dokładnie wyjaśniając dostajemy komiks, który jest wprowadzeniem do dodatku do gry. Cóż tylko Ubisoft mógł wpaść na taki pomysł. Sama historia nie jest jakoś skomplikowana i opiera się mitologii nordyckiej, a bohaterach z gry jak miało to miejsce w komiksie Assassin’s Creed Valhalla: Pieśń chwały. Już na samym początku domyślamy się jak historia się potoczy. Zwłaszcza że naiwny Baldr podróżuje z przebiegłym Lokim. Niestety nie jest to spektakularna opowieść niczym Marvelowy Thor. Całą opowieść czyta się bardzo przyjemnie, i jest ona poprawna. Jednak nie ma praktycznie nic wspólnego z uniwersum Assassin’s Creed. I to mnie bardzo zaskoczyło, ponieważ liczyłem na kolejne opowieści z Eivor po miłym zaskoczeniu, jakim była Pieśń chwały.

Assassin’s Creed Valhalla: Zapomniane Mity recenzja

Assassin’s Creed Valhalla: Zapomniane Mity to dość specyficzny komiks skierowany w mojej ocenie tylko i wyłącznie do fanów uniwersum. Chociaż tak jak wspomniałem wcześniej ten komiks jest osadzony w mitologii i odbiega od tego uniwersum. Dlatego mam względem niego mieszane uczucia. Nie zachwyca pod względem fabularnym, ani wizualnym. Jest po prostu rozrywką na przeciętnym poziomie. Jeżeli jesteście fanami cyklu Assassin’s Creed i chcecie mieć wszystko z tego uniwersum to owszem sięgajcie po niego.

Ocena: 4/10

Assassin’s Creed Valhalla: Zapomniane Mity okladka

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

logo egmont
  • Tytuł: Assassin’s Creed Valhalla: Zapomniane Mity
  • Scenariusz: Alexander Freed
  • Rysunki: Martín Túnica
  • Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 06.12.2023
  • Liczba stron: 72
  • Cena: 34,99 zł

Dodaj komentarz