fbpx

Azymut tom 2 – Niech Piękna zdycha

Kontynuacja przygód pięknej Mani Ganzy, znanej również jako Aisza Pardiosa, i jej towarzyszy to dalszy ciąg poszukiwań zaginionego bieguna północnego oraz tajemnicy nieśmiertelności. W pierwszym tomie pt. „Poszukiwacze zaginionego czasu”  mieliśmy okazje przenieść się do wspaniałego, surrealistycznego, świata Pondaszu gdzie w tajemniczych okolicznościach znika północ. Prowadzi do wielu przezabawnych historii w, których mamy okazję zapoznać się ze wspaniałymi postaciami oraz fantastycznymi krainami. A wszystko dzięki bardzo dobremu scenariuszowi autorstwa Wilfrida Lupano oraz wręcz genialnymi rysunkami Jean-Baptiste Andréae. Azymut tom 2 – Niech Piękna zdycha to kolejna wspaniała przygoda w świecie pełnym magii i przedziwnych stworów. 

Akcja drugiego tomu cyklu „Azymut” rozpoczyna się dokładnie w tym samym miejscu, w którym zakończyła się „Poszukiwacze zaginionego czasu”. Poznani w nim bohaterowie odlatują z królestwa Pondaszu balonem, aby ratować swoje życie. Docierają nim do zawieszonego w chmurach pałacu należącego do barona nazywającego się Smutek. Ta przedziwne czarno-białe miejsce przysparza docierającym do niego podróżnikom kolejnych kłopotów. Okazuje się on bowiem przedziwnym człowiek, który karmi się lękami i nieszczęściami innych. Co to oznacza dla odwiedzających jego pałac hrabiego Quentina de la Perue, pięknej Mani Ganzy oraz malarza Eugeniusza? Przekonajcie się sami sięgając po tę fascynującą lekturę.

O czym jest Azymut tom 2: Niech Piękna zdycha ?

Na uwagę zasługuje również kontynuacja historii profesora Arystydesa, który na pokładzie swojego okrętu-laboratorium w wyniku przeprowadzonego eksperymentu odnajduje zaginiony Biegun Północny. Ważnym elementem jest również jego wyprawa na pustynię, gdzie dochodzi do spotkania bohaterów przy banku czasu. Nowym elementem pojawiającym się w naszej opowieści jest tajemnicza królowa Etera. Poznajemy ją w trakcie polowania. Ale kim jest i jaką odegra rolę w całej historii dowiemy się dopiero w kolejnych tomach.

Azymut tom 2

Reasumując Azymut tom 2 to bardzo dobro kontynuacji przygód niesamowitych bohaterów wykreowanych przez duet Lupano / Andréae. Zarówno wizualnie jak i pod względem fabuły utrzymuje równy poziom. Czyta i ogląda się ten komiks z nieukrywana przyjemnością, gdzie każda kolejna plansza zachwyca nas mnogością szczegółów. Wszystko okraszone rewelacyjnym humorem z bogactwem wspaniałych postaci i niesamowitych scenografii. Po prostu uczta dla każdego wielbiciela dobrych opowieści. W dodatku opowieści nietuzinkowej, zabarwionej surrealistycznymi klimatami, zabawnej i naprawdę wciągającej.  Więc kończę przynudzać i zabieram się za lekturę tomu trzeciego.

Ocena: 9/10

Azymut tom 2 okładka
  • Tytuł: Azymut tom 2 – Niech piękna zdycha
  • Scenariusz: Wilfried Lupano
  • Ilustracje: Jean-Baptiste Andréae
  • Tłumaczenie: Wojciech Birek
  • Wydawnictwo: Wydawnictwo Komiksowe
  • Data wydania: 17.03.2016 r.
  • Liczba stron: 48
  • Cena: 49,90 zł