fbpx

Baśnie tom 3 – Kroniki miłosne

Baśnie tom 3 – Kroniki miłosne to komiks z cyklu „Baśnie” stworzonego przez scenarzystę Billa Willinghama. Po rewelacyjnych pierwszych dwóch tomach twórcy serii nie próżnują i serwują nam lekturę na takim samym bardzo dobrym poziomie. Tom drugi pt. „Folwark zwierzęcy” dostarczył nam sporo emocji związanych z buntem na Farmie. Dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z tym cyklem dodam, że jest to miejsce, w którym żyją wszystkie te baśniowe stwory. Oczywiście tylko te, które z powodu swojego zwierzęcego wyglądu nie mogą przebywać w Baśniogrodzie. Czyli strzeżonym przez potężne czary i uroki miejscu w Nowym Jorku, gdzie znaleźli schronienie wszyscy uciekinierzy ze Świata Baśni. W tomie trzecim ponownie spotykamy się z naszymi dobrymi znajomymi, Wilkiem „Bigbym”, Królewna Śnieżka oraz innymi znanymi nam postaciami z bajek i baśni. Poznając ich dalsze losy na wygnaniu wśród docześniakow po raz kolejny zostaniemy zabrani w pełną intryg podróż w krainę magii.

Tom trzeci cyklu Baśnie rozpoczyna się od krótkiej opowieści, w której głównym bohaterem jest Jacka (znanego też jako Pogromca Olbrzymów). Gdzie po grze w pokera z samym diabłem wchodzi w posiadanie zaczarowanego worka. Dzięki niemu postanawia pomóc pewnej umierającej damie uniknąć spotkania ze Śmiercią. Prowadzi to do pewnych komplikacji, które prowadzą do dość upiornego, a zarazem zabawnego finału opowieści

O czym są Baśnie tom 3 – Kronik miłosne ?

Po wydarzeniach, które miały miejsce w tomie drugim Roża obejmuje zarządzanie farmą. Jej siostra Śnieżka wraca do zdrowia oraz zarządzania Baśniogrodem. Jednak nie nazbyt długo przyjdzie jej się cieszyć ze spokoju, jaki zapanował po stłumieniu rewolucji na Farmie. Tym razem ich społeczności zagraża wścibski dziennikarz. Ogarnięty obsesją spiskową postrzega mieszkańców Baśniogrodu jako wampiry, które od wieków ukrywają się w Nowym Jorku. Bohaterowie mają na celu zażegnanie niebezpieczeństwa związanego z konsekwencjami, jakie może wywołać opublikowanie tego typu artykułu. Dodajmy do tego spisek Sinobrodego ze Złotowłosą, która ukrywa się u niego po fiasku wydarzeń znanych z „Folwarku zwierzęcego”, gdzie była ich główną inspiratorką. Do tego dostajemy wyprawę Śnieżki i Bigbiego gdzieś na daleki zachód oraz chemię, która pomiędzy nimi zachodzi. Stąd niejako tytuł tego tomu.

Baśnie tom 3 recenzja

Reasumując Baśnie tom 3 – Kroniki miłosne to rewelacyjne opowiedziana historia, która zarówna pod względem narracyjnym jak i wizualnym po raz kolejny nas zachwyca. Wielokrotnie nagradzany cykl z tomu na tom udowadnia nam, że te nagrody są jak najbardziej zasłużone. Czyta się to naprawdę rewelacyjne a oprawa graficzna cieszy oko za sprawą wspaniałych rysunków. Dodatkowym atutem jest bardzo dobry humor oraz bogactwo postaci, które pojawiają się kartach komiku. W tym tomie epizodycznie pojawia się Pinokio, którego przedstawienie zarówno wizualnie jak i osobowe urzekło mnie od razu. Mam nadzieję, że ta postać jeszcze się pojawi i doczeka bardziej rozbudowanej historii. Gorąco polecam sięgnięcie po Baśnie tom 3 – Kroniki miłosne jak i po wcześniejsze dwa tomy „Baśni”. A ja czekam z niecierpliwością, aby móc podzielić się z Wami wrażeniami z lektury kolejnego czwartego tomu.

Ocena: 10/10

Baśnie tom 3 okładka
  • Tytuł: Baśnie tom 3 – Kroniki miłosne
  • Scenariusz: Bill Willingham
  • Ilustracje: Bryan Talbot, Mark Buckingham, Lan Medina
  • Tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 15.09.2008 r.
  • Liczba stron: 192
  • Cena: 36,90 zł