fbpx
DC ComicsGadżety dla Geeków

Batman: Everybody Lies – Przedsprzedaż

Jeżeli jesteście fanami gier planszowych i komiksów to ta informacja na pewno was ucieszy. Wydawnictwo Portal Games ogłasza przedsprzedaż polskiej edycji gry Batman: Everybody Lies (polski tytuł Batman: Wszyscy kłamią), która rozpoczyna się na całym świecie w piątek, 4 marca, równolegle ze światową premierą filmu Batman wytwórni Warner Bros. Oficjalna premiera gry przewidziana jest na pierwszą połowę roku. Natomiast prezentacja polskiej wersji pudełka, instrukcji do gry oraz dodatkowych materiałów zapowiedziana jest na kwiecień. Batman: Everybody Lies – Przedsprzedaż już ruszyła!

Batman: Wszyscy Kłamią to dedukcyjna kryminalna gra planszowa dla 2-4 graczy, osadzona w komiksowym uniwersum Batmana. Wcielcie się w detektywów i wspólnie rozwiążcie tajemnicze sprawy w Gotham City!

  • 4 sprawy do rozwiązania, połączone główną fabułą
  • Spotkaj Batmana, Pingwina, Poison Ivy, Mr Freeze’a, Scarecrowa i inne postacie z uniwersum
  • Odwiedź słynne miejsca w Gotham City, takie jak Batcave, Arkham Asylum, Więzienie Blackgate, czy Gotham City Gazette
  • Nowa talia kart ze scenami z komiksu
  • Mechanika ukrytych celów
  • Mechanika gry oparta na wielokrotnie nagradzanym Detektywie: Kryminalnej Grze Planszowej.

Cele osobiste w Batman: Everybody Lies

Gotham to miasto nieufności, pogrążone w kłamstwach i korupcji. Jedyne miejsce na świecie, które nie wita każdego ranka czyste i rozgrzeszone. Żaden deszcz nie zmyje grzechów zakorzenionych w tych ulicach. Nawet bohaterzy mają tu coś na sumieniu. Projektując grę Batman: Wszyscy Kłamią wiedzieliśmy, że musimy wprowadzić mroczny klimat rodem z filmu noir. Tak powstały zasady Celów Osobistych. To kooperacyjna gra, w której wszystkie postacie pracują razem nad rozwiązaniem zagadki i używają swych umiejętności, wiedzy kontaktów i sprytu, aby osiągnąć wspólny cel. A jednak każda z nich ma własną motywację. Każda z nich chce działać we własnym interesie. I każda z nich najbardziej troszczy się tylko o siebie.

Batman: Everybody Lies - Przedsprzedaż

Każda Sprawa w grze Batman: Wszyscy Kłamią zaczyna się od Wprowadzenia, które przedstawia cele Sprawy i obecną sytuację w mieście. Poza wspólnym Wprowadzeniem do Sprawy dołączone są również dodatkowe Wprowadzenia dla każdej Postaci, zawierające znane tylko im informacje, ich punkt widzenia i własne cele do osiągnięcia. W późniejszych momentach gry, w miarę postępu Sprawy, gdy gracze odkrywają coraz więcej kart Tropów, mogą natrafić na nietypowe instrukcje, takie jak: „Wydaj żeton Catwoman, aby przeczytać kartę C”. Jeśli któryś z graczy gra Catwoman, może wydać swój żeton i uzyskać dostęp do owej tajemniczej karty C. Następnie może przeczytać ją w ciszy, tylko dla siebie. Gracz ten właśnie się czegoś dowiedział i odkrył coś, co pomoże mu w osiągnięciu Celu Osobistego. Gra zawiera 26 kart Celów Osobistych. 26 momentów, w których jeden z graczy robi coś w tajemnicy przed innymi.

Lokacje

Akcja Batman: Wszyscy Kłamią rozgrywa się w Gotham City na kilka miesięcy przed tym, jak Jim Gordon zostaje komisarzem. Ulice są przepełnione przestępczością, a miasto tonie w kłamstwach, łapówkach i niesprawiedliwości. Gracze odwiedzą kilka najbardziej kultowych miejsc w mieście podczas swoich śledztw. Na planszy gry znajduje się 8 unikatowych Lokacji. Cztery z nich to Lokacje główne: Departament Policji Gotham City, Ratusz, Gotham City Gazette oraz Śródmieście.

Na posterunku policji Gotham City możesz przesłuchiwać podejrzanych, przeglądać dowody znalezione na miejscu zbrodni lub rozmawiać z policjantami. W Urzędzie miejskim gracze uzyskują dostęp do archiwów miejskich i oficjalnych materiałów z dawnych śledztw. Jest to również miejsce, w którym możesz mieć szansę na interakcję z niektórymi członkami rady miejskiej. Gotham City Gazette to miejsce, w którym pracują Vicki Vale i Warren Spacey. Tam również odbywa się intensywne dziennikarstwo śledcze i można tam przejrzeć archiwa Gotham City Gazette. Śródmieście reprezentuje samo miasto, wszystkie puby, restauracje, małe sklepiki na rogu czy zapomniane parkingi.

W grze znajdziesz również dostęp do czterech specjalnych lokacji. Są to Podziemia, Więzienie Blackgate, Azyl Arkham oraz Batcave. Pierwsza z nich reprezentuje przestępczy światek. Dostęp do niej może ułatwić Warren Spacey, który dzięki długiemu pobytowi w mieście i rozległej sieci kontaktów jest w stanie dotrzeć do członków gangów i mafiosów bez narażania swojego życia. Z nim w Podziemiach jesteś bezpieczny.

Więzienie Blackgate pozwala graczom rozmawiać ze skazanymi przestępcami. Można tam spotkać zwykłych kryminalistów niskiego szczebla, a nawet superzłoczyńców, którzy trafili za kratki. To właśnie Harvey Bullock, który ma dostęp do tego miejsca, może wejść na teren więzienia i przesłuchać jego rezydentów.

Bohaterowie

W tej grze każdy z graczy wciela się w rolę ikonicznej postaci, która mieszka w Gotham City. Dwie z tych postaci to Catwoman i Vicky Vale. Pierwsza z nich to słynna złodziejka, kontrowersyjna sojuszniczka Batmana i złożona postać, która balansuje na granicy dobra i zła. Jej specjalną umiejętnością w grze jest dostęp do Jaskini Batmana. Jest też jedyną postacią, która może dotrzeć do Batmana lub Alfreda, jeśli gracze będą tego potrzebować.

Vicky Vale to pełna pasji dziennikarka, która pracuje dla Gotham City Gazette. Jest silną kobietą, która walczy dla mieszkańców Gotham City. Demaskuje intrygi polityków i nie boi się nikogo – ani radnych Gotham City, ani bogatych elit, czy nawet groźnych gangsterów. Jest szanowana przez zwykłych mieszkańców miasta i może być jedną z ostatnich nadziei Gotham. Jako nieustępliwa dziennikarka, Vicky ma w grze możliwość odświeżania wszystkich lokacji i udostępniania ich graczom do ponownych odwiedzin.

Kolejnymi bohaterami są Warrena Spacey i Harveya Bullocka. Pierwszy z nich to reporter śledczy pracujący dla Gotham City Gazette. Jest znany jako pierwszy reporter, który napisał szczegółowy artykuł o Jokerze. Mieszkając w Gotham od dziesięcioleci, Spacey przeżył niezliczone ataki superzłoczyńców i dziś, choć ma wielu wrogów, nie odkłada pióra bez względu na to, jaki przestępca próbuje go zastraszyć. Dzięki ogromnemu doświadczeniu i siatce kontaktów obejmującej całe miasto, umiejętność Warrena pozwala graczom dotrzeć i zbadać przestępcze podziemie Gotham City.

Ostatnią dostępną postacią jest Harvey Bullock – detektyw Departamentu Policji Gotham City. Jest on znany z bezwzględnego stylu pracy. Przestępcy nie mają nadziei, gdy w do akcji wkracza Bullock. Otrzymuje zarówno pochwały, jak i nagany za swoje czasami brutalne metody pracy, jest też jednym z najbardziej zaufanych sprzymierzeńców i przyjaciół Jima Gordona. Choć nie jest najbardziej prawym członkiem policji Gotham City, może być najbardziej upartym i lekkomyślnym. Jego umiejętność w grze pozwala mu na dostęp do przestępców z Więzienia Blackgate.

Batman: Everybody Lies – Przedsprzedaż ruszyła!

Swoją kopie Batman: Everybody Lies można zamówić już w przedsprzedaży. Dlaczego warto to zrobić? Otóż nie tylko dlatego, aby mieć grę jak najszybciej w swoim posiadaniu, ale również dostać ekskluzywne bonusy. Są one dostępne tylko w trakcie trwania przedsprzedaży. A są nimi:

  • Wydruki Gotham City Gazette
  • Notatnik śledczego
  • Drewniany znacznik lokacji
  • Drewniany znacznik śledztwa z logo Batmana

Jeżeli jesteście fanami Batmana to idealna propozycja dla Was. Nie ma co ukrywać, że dobrych gier planszowych z Mrocznym Rycerzem nie ma zbyt dużo. A tu szykuje się naprawdę kawał dobre planszówki ze świetnym klimatem i fenomenalnymi ilustracjami. Ja swój egzemplarz już zamówiłem, a Wy możecie to zrobić w tym miejscu -> Batman: Everybody Lies