fbpx

Encyklopedia statków Star Trek – Zapowiedź

Jeżeli jesteście fanami Picarda lub Kirka nie możecie przejść obojętnie obok tej pozycji. Encyklopedia statków Star Trek to coś, co musicie mieć w swoich zbiorach. Osobiście należę do fanów Gwiezdnych Wojen, jednak Trek to również genialne uniwersum, które ma swoich zwolenników. Może jest ono mniej widoczne w naszym kraju, ale jeżeli ktoś pamięta seriale telewizyjne to na pewno będzie zadowolony.

6 maja Egmont zaplanował polską premierę bogato ilustrowanej encyklopedii statków kosmicznych z uniwersum Star Trek Gene Roddenberry’ego z lat 2151-2293. Książka po raz pierwszy w historii przedstawia rozwój Gwiezdnej Floty w ujęciu chronologicznym. Uwzględniając również mniej ważne jednostki, które mogły umknąć uwadze widza. To pozycja obowiązkowa dla prawdziwych fanów uniwersum!

Encyklopedia statków Star Trek plansza

Książka opisuje wszystkie najważniejsze jednostki kosmiczne, które pojawiały się w serialach telewizyjnych spod znaku Star Treka („Enterprise”, „Discovery”, „The Original Series”). Nie zabrakło również filmów o przygodach załogi U.S.S. Enterprise NCC-1701 pod wodzą kapitana Jamesa T. Kirka. Ta wyczerpująca publikacja zawiera szczegółowe ilustracje każdego okrętu wraz z opisem technicznym i historią jednostki. Dzięki niej dowiesz się, jak ewoluowała myśl techniczna Gwiezdnej Floty, poznasz pierwszy ziemski statek, który przekroczył prędkość światła i odkryjesz wiele istotnych szczegółów dotyczących najsłynniejszych kosmicznych bitew.

O czym jest Encyklopedia statków Star Trek?

Statki w tej książce to jednostki kanoniczne, które wystąpiły w jednym z seriali telewizyjnych Star Trek albo w filmach. Niektóre z nich są mało znane, gdyż pojawiły się jedynie jako wraki pozostałe po bitwie pod Wolf 359, ale były tam obecne. Wszystkie pochodzą z głównej linii czasowej i nie są tu brane pod uwagę jednostki, które ujrzeć można w filmach nakręconych po 2009 r. Dla nich też znajdzie się miejsce, ale nie w tej książce. Podobnie, nie ma tutaj statków, które pojawiły się w książkach, grach, kalendarzach albo w animowanym serialu Star Trek z lat 70. Nie ma tu również jednostek, które tylko przez chwilę mignęły w grafikach albo zostały przelotnie wspomniane. Znajdziecie tutaj natomiast szczegółowe rzuty poziome każdego statku oraz starannie opracowane informacje dotyczące jego pojawienia się na ekranie.

Encyklopedia statków Star Trek

Będziecie mieli okazję przestudiować modele statków i znaleźć szczegóły, które umknęły wam podczas oglądania filmów. Będziecie też mogli zobaczyć, jak statki Floty Gwiezdnej zmieniały się przez lata i jak wyglądają w zestawieniu. Niniejszy tom zaczyna się od pierwszych statków w uniwersum Star Trek, które wyruszyły w kosmos, począwszy od hibernacyjnego statku Khana, Botany Bay, aż po Enterprise Kirka. Znajdują się w nim również wszystkie statki Floty Gwiezdnej z pierwszego sezonu serialu Star Trek: Discovery, rozmieszczone na osi czasowej pomiędzy Archerem a Kirkiem. Naszym zdaniem jest to książka, która już dawno temu powinna była zaistnieć, i jesteśmy niewiarygodnie dumni, że możemy ją wam teraz przedstawić. Jest to początek niesamowitej podróży, podczas której poznacie najciekawsze aspekty uniwersum Star Treck.

Dla kogo jest Encyklopedia statków Star Trek?

Jak widać będzie to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów serii Star Trek. Ale nie tylko oni będą zadowoleni. To uniwersum wbiło się bardzo mocno w świat popkultury, dzięki czemu trafia do szerokiego grona odbiorców. Zdecydowanie, każdy fan s-f będzie zadowolony z takiej pozycji. Zatem pozostaje nam tylko czekać do 6 maja na ten wspaniały album.

  • Autor: Ben Robinson, Marcus Riley, Matt McAllister
  • Ilustrator: Fabio Passaro, Ed Giddings, Adam ‘Mojo’ Lebowitz, Robert Bonchune
  • Tłumaczenie: Klaudyna Cwynar
  • Oprawa: twarda
  • Objętość: 192 stron
  • Format: 215×286
  • Cena: 99,99
  • Grupa docelowa: + 16
  • Premiera: 6.05.2020