fbpx

Darmowe komiksy online – Sędzie Dredd

W związku z sytuacją na świecie związanej z koronawirusem wiele wydawnictw postanowiło udostępnić darmowe komiksy online. Jednym z nich jest amerykańskie 2000 AD, którego flagowym bohaterem jest Sędzia Dredd. Postanowili oni całkowicie za darmo w wersji online umożliwić przeczytanie Judge Dredd: The Complete Case Files Vol.5. Jest to ponad 400 stron klasycznych przygód tytułowego sędziego.

Kim jest Sędzie Dredd? Jest to fikcyjna posta stworzona przez Johna Wagnera i Carlosa Ezquerry, który to zadebiutował w 2 numerze tygodnika 2000 AD. Co ciekawe jest to postać, która stała się ikoną i najdłużej występuje w 2000 AD. Sam Sędzie Dredd to funkcjonariusz policyjny, który jest niejako prawem w dystopijnej przyszłości. Teren jego działania to miasto Mega-City, które pokrywa praktycznie całą część wschodniej części Ameryki Północnej. Jest on nie tylko sędzią, ale i katem w jednej osobie. W Wielkiej Brytanii bohater jest często przytaczany w dyskusjach dotyczących takich zagadnień jak praworządność, autorytaryzm czy państwo policyjne. W 2011 roku IGN umieściło Sędziego Dredda na liście 100 największych komiksowych bohaterów wszechczasów. Zajął on 35 pozycje co jest niewątpliwie sukcesem.

Jakie mamy darmowe komiksy online?

Aby sięgnąć po darmowe komiksy online z Sędzią Dredem w roli głównej wystarczy udać się na stronę wydawnictwa Tutaj. Wymaga to oczywiście od nas rejestracji na stronie. Na szczęście jest ona również darmowa. Co ciekawe nie musimy czytać komiksów na swoim komputerze. Można je również pobrać poprzez aplikację mobilną z systemem Android, Windows 100 oraz Apple. Zdecydowanie jest to bardzo wygodne.

darmowe komiksy online

Judge Dredd: The Complete Case Files Vol.5 to klasyczne przygody z takimi kultowymi historiami jak The Mega-RacketsJudge Death Lives!Diary of a Mad CitizenThe Hotdog Run oraz chyba najbardziej doceniane przez fanów Block ManiaThe Apocalypse War. Wszystkie komiksy są oczywiście w języku angielskim, co zupełnie nie powinno przeszkadzać. W razie czego zawsze można się posiłkować słownikiem. Są one też czarno białe co akurat nie każdemu czytelnikowi komiksów może się spodobać.

Darmowe komiksy online Sędzie Dredd

Widać, że największe wydawnictwa planują abyśmy zostali w domu i czytali komiksy. Wcześniej pisałem o darmowych komiksach online od DC Comics. W tym przypadku oferta jest dużo większa. Wiadomo, że w ten sposób wydawnictwa chcą również przyciągnąć nowych czytelników, a tych starych zachęcić do abonamentów czy kupna komiksów w wersji cyfrowej. Osobiście jestem zadowolony, bo w tym zestawie możemy przeczytać historie takich autorów jak John Wagner, Alan Grant a za rysunki odpowiadają Brian Bolland, Carlos Ezquerra, Colin Wilson, Ian Gibson, Mick McMahon, Ron Smith, oraz Steve Dillon. Trzeba przyznać, że jest to całkiem niezłe zestawienie.