fbpx

Hrabstwo Harrow Tom 8 – Powrót

No i stało się w końcu to, co musiało się stać. Czyli dotarliśmy do końca serii komiksowej Hrabstwo Harrow. Hrabstwo Harrow Tom 8 – Powrót jest ostatnim komiksem, a zarazem zakończeniem całej opowieści. Jest to tym bardziej trudne, przynajmniej dla mnie, ponieważ kończy się ta wspaniała historia, która wciągnęła mnie do reszty. Z drugiej zaś strony cieszy bardzo, że ostatnia odsłona opowieści jest równie dobra i pasjonująca jak jej poprzedniczki. W komiksie Hrabstwo Harrow tom 7 jak pamiętamy dochodzi do krwawej konfrontacji Emmy z Kammi. Twórcy stawiają w nim poprzeczkę bardzo wysoko dając nam bardzo mroczną i krwawą historię, która ma nas przygotować na zbliżający finał. W takim razie nie zwlekajmy i…! 

Emmy, która w poprzednim tomie stała się silniejsza w swojej mocy musi tym razem stawić czoła Hester Beck. Wiedźma powraca, aby wyrównać rachunki z mieszkańcami Hrabstwa Harrow i spełnić obietnicę daną im podczas swojej śmierci. Dysponując pełnią swoich sił będzie musiała zmierzyć się z Emmy i Bernice, które będą chciały nie dopuścić do realizacji jej planu. W opowieści pojawią się również inne znane nam postacie ze wcześniejszych tomów. Takie jak członkowie Rodziny, Priscilla i Malachiasz czy chociażby rodzice Emmy. Nie zabraknie w tym tomie również chłopca bez skóry, który stał się w pewnym sensie znakiem rozpoznawalnym tej serii.

O czym jest Hrabstwo Harrow Tom 8 ?

Gdy Hester rozpoczyna wdrażanie planu swojej zemsty jako pierwsza przeciwstawia się jej Bernice. Udaje się na chwilę zając jej uwagę. Lecz ponosi niestety klęsk. Emmy stawia czoła wiedźmie, ale oprócz starcia dwóch maggi musi się zmierzyć jeszcze z czymś. Poczuciem ciężaru odpowiedzialności za to, że poprzez swoje wcześniejsze działania ponowi winę za powrót Hester z martwych. Resztę niestety będziecie musieli sobie doczytać sami, aby mieć chociaż trochę radości z zakończenia.

Komiks Hrabstwo Harrow Tom 8

Reasumując zakończenie serii jest bardzo dobre i to zarówno pod względem samego scenariusz jak i dialogów. Również na wielki plus są rysunki, które znakomicie ilustrują całą opowieść. Można by rzec, że Tyler Crook ma nieskończenie wiele pomysłów, które stworzyły jedyne i niepowtarzalne tło dla całej opowieści. Jego wizje lasu czy chociażby te najbardziej krwawe sceny komiksu pozostaną mi w pamięci na długi czas. I będą zawsze wizytówką Hrabstwa Harrow. 

Chociaż cała historia dotarła do końca to posłowie Cullena Bunna daje nam promyk nadziei na to, że Emmy bohaterka tej serii może jeszcze pojawić się w jakiejś innej przygodzie gdzieś poza Hrabstwem Harrow. Nie ukrywam, że byłaby to naprawdę znakomita wiadomość, ale na chwilę obecną nie potwierdzono tej wiadomości. W tej sytuacji nie pozostaje nam nic innego jak pożegnać się z naszymi ulubionymi, chociaż mrocznymi, bohaterami z nadzieją, że twórcy uraczą nas kolejnymi przygodami Emmy lub innymi bohaterami znanymi z kart Hrabstwa Harrow. Tego nam wszystkim życzę.

Ocena: 9/10

Hrabstwo Harrow Tom 8 okładka
  • Tytuł: Hrabstwo Harrow Tom 8 – Powrót
  • Scenariusz: Cullen Bunn
  • Rysunki: Tyler Crook
  • Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
  • Wydawnictwo: Mucha Comics
  • Data wydania: 30.06.2020 r.
  • Liczba stron: 112
  • Cena: 55,00 zł