fbpx
Dark HorseRecenzje Komiksów

Hrabstwo Harrow Tom 7 – Nadchodzą Mroczne Czasy

Tom siódmy z cyklu „Hrabstwo Harrow” to niestety już przedostatnie spotkanie z Emmy i pozostałymi bohaterami tej mrocznej opowieści. Stworzona została przez duet Cullen Bunny i Tyler Crook. Po bardzo dobrym szóstym tomie pt. „Inna magia”, w którym Emmy razem z Bernice muszą rozwiązać zagadkę nowego łowcy potworów, a wcześniej pogodzić się, aby razem stawić czoła nowemu zagrożeniu. W Hrabstwo Harrow Tom 7 – Nadchodzą Mroczne Czasy czeka nas powrót Kammi siostry Emmy oraz jej rodziny. Będzie ona z oddali przypatrywać się co wyniknie z tej konfrontacji. 

Dzięki staraniom rodzinny Emmy nie może przeboleć swojej ostatniej porażki. Jej siostra Kammi powraca, aby siać terror i zniszczenie w Hrabstwie Harrow. Lecz to Bernice musi jako pierwsza stawić jej czoła i kiedy jej siły słabną w konfrontacji z Kammi pojawia się Emmy. Chaos i zniszczenie osiąga swoją apogeum a dobro w końcu zwycięża. I na tym poprzestanę, aby nie psuć radości z czytania tego komiksu. Wspomnę jeszcze tylko, że zakończenie jest naprawdę przerażające. A tom siódmy w pełni można zaklasyfikować do rasowego, krwawego horroru.

O czym jest Hrabstwo Harrow Tom 7 ?

Hrabstwo Harrow Tom 7 – Nadchodzą Mroczne czasy to najbardziej przerażająca, krwawa i bardzo wciągająca historia ze wszystkich dotychczas wydanych w tej serii tomów. I pomimo eksplozji grozy, która w końcu musiała zagości na kartach komiksu, opowieść jest w dalszym ciągu bardzo dobra. Można by nawet pokusić się o stwierdzenie, że jest rewelacyjna. Rysunki i sam sposób prowadzenia całej narracji jest jak zawsze na najwyższym poziomie. Ale to nie powinno być niespodzianką, gdyż cała seria od samego początku trzyma pod tym względem bardzo wysoki poziom. A finał rodem z okładek zespołu Cannibal Corpse może co bardziej wrażliwych przyprawić o ciarki na plecach.

Hrabstwo Harrow Tom 7 – Nadchodzą Mroczne Czasy

Podsumowując „Nadchodzą Mroczne Czasy” stawiają bardzo wysoko poprzeczkę przed ostatnim ósmym tomem. Czy zakończenie serii będzie równie spektakularne i dobre przekonamy się już niebawem. Czeka nas ostateczna konfrontacja z rodzina Emmy oraz odpowiedź na pytanie. Czy wciąż krucha przyjaźń z Bernice wytrzyma próbę ostatnich zajść związanych ze starciem z Kammi, oraz tym, co miało miejsce w finale starcia Emmy z siostrą. Ja czekam z niecierpliwością.  

Ocena: 9/10

Hrabstwo Harrow Tom 7 – Nadchodzą Mroczne Czasy okładka
  • Tytuł: Hrabstwo Harrow Tom 7 – Nadchodzą Mroczne Czasy
  • Scenariusz: Cullen Bunn
  • Rysunki: Tyler Crook
  • Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
  • Wydawnictwo: Mucha Comics
  • Data wydania: 10.02.2020 r.
  • Liczba stron: 112
  • Cena: 55,00 zł

Jeden komentarz do “Hrabstwo Harrow Tom 7 – Nadchodzą Mroczne Czasy

Dodaj komentarz