fbpx

Jak zbudować zbroję Iron Mana – Kolekcja De Agostini

Chyba każdy z nas zna Iron Mana. Nie ma co ukrywać sukces tego bohatera przyniósł niewątpliwie film o jego przygodach. Po nim wszyscy zastanawiali się jak zbudować zbroję Iron Mana we własnym domu? Na szczęście wraz z nowym rokiem przychodzi do nas z odpowiedzią wydawnictwo De Agostini, które przygotował coś dla fanów Iron Mana. Chodzi o nową kolekcję, w której to my własnymi rękami będziemy mieli możliwość poczuć się jak Tony Stark i zbudować własną zbroję. Co prawda nie w skali 1:1, ale trochę mniejszą i ze wszystkimi bajerami. Jak prezentuje się kolekcja i jej pierwsze numery? Przekonacie się już za chwilę.

Muszę przyznać, że kolekcja Iron Man, w której możemy własnoręcznie złożyć najpopularniejszy model zbroi tego herosa jest bardzo kosząca. Chodzi oczywiście o model Mark III znany z filmu o przygodach żelaznego mściciela. Nasuwa się jednak kilka pytań. Pierwsze z nich to jak duży będzie to model? Z czego jest wykonany? Czy jest to tani plastik? Otóż ku mojemu zaskoczeniu kiedy trafiły do mnie pierwsze trzy numery kolekcji miałem pozytywne odczucia. Przede wszystkim wielkość. Sam model ma mieć 60 cm co jest naprawdę sporym gabarytem. Najlepiej wziąć sobie miarkę i zobaczyć ile to jest, bo początkowo sam liczba niewiele mówi. Tak było w moim przypadku. Jeżeli chodzi natomiast o materiały to nie jest to plastik. Każdy z elementów to dobrej jakości metalowy lub aluminiowy odlew, posiadający swój ciężar. Dzięki temu można poczuć się jak Tony Stark w swoim warsztacie.

Niezwykły model Iron Mana

Nie ma co ukrywać, że kolekcja jest zaskoczeniem na naszym rynku wydawniczym. De Agostini wcześniej dało możliwość złożenia własnego Sokoła Millenium czy R2-D2 z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Teraz przyszedł czas na fanów Marvela. Największym plusem kolekcji Iron Man jest to, że tego modelu nie można kupić w całości. Przez co jest on świetnym gadżetem dla fanów, którzy mają zacięcie majsterkowicza lub też chcą mieć w swojej kolekcji unikatową figurkę. To, że sami możemy złożyć model to sama przyjemność. Do pierwszego numeru mamy dodany specjalny śrubokręt, który ułatwia montaż jak również baterie. A baterie są po to, aby model świecił. W przypadku pierwszego numeru gdzie dostajemy hełm Iron Mana jego wizjer jest świecący. Czym byłbym Iron Man bez swoich gadżetów, repulsorów i świecącego reaktora łukowego. Ledy robią wrażenie, a dzięki temu zbroja wydaje się bardzo realistyczna. Trzeba również pamiętać, że jest to pierwszy taki modela na licencji Disneya, który jest dostępny w naszym kraju. Warto również wspomnieć, że ta elitarna kolekcja ukazała się w niewielu krajach.

Jak zbudować zbroję Iron Mana nie mając umiejętności manualnych? O to nie trzeba się martwić. Montaż jest bardzo łatwy, przez co osoby w każdym wieku sobie z nim poradzą. Każdy numer składa się z elementów Iron Mana oraz magazynu, w którym znajdziemy instrukcje krok po kroku jak zbudować dany element. U mnie pojawił się problem w przypadku kilku śrubek, ponieważ do niektórych miejsc jest ciężkie dojście. Na szczęście po kilku próbach i asyście mojego 5-letniego syna udało się wszystko zbudować. To, co najbardziej podoba mi się w tej kolekcji to to, że dostaje wszystko, czego potrzeba do złożenia tego modelu. Jest śrubokręt, baterie i instrukcja. Nie trzeba biec do sklepu jak czegoś zabraknie. No i jest też zapas śrubek, a jak wiadomo te potrafią się pogubić.

Jak zbudować zbroję Iron Mana w domu

Jak to bywa w przypadku różnego rodzaju kolekcji dostajemy nie tylko sam model tudzież części do Iron Mana. Każdy numer to również magazyn z informacjami dotyczącymi żelaznego mściciela. Znajdziemy tam ciekawostki filmowe, komiksowe jak również techniczne związane z Iron Menem. Dzięki temu mamy możliwość poznać jego fascynującą historię, bo nie ma co ukrywać Iron Man ma już swoje lata. Fani komiksów zapewne będą znali większość zawartych tam informacji jednak dla zwykłego laika będą to bardzo wartościowe informacje. Jeżeli chodzi o zbieranie kolekcji to najbardziej opłacalną opcją jest prenumerata. Dzięki niej nie tylko otrzymamy kolejne gadżety, ale również zaoszczędzimy kilka złotych. No i nie musimy martwić się, że jakiś numer zostanie wykupiony w kiosku lub salonie prasowym. Przesyłki przychodzą pod nasze drzwi.

Uwaga! Zamów kolekcję w przedsprzedaży -> Tutaj i wprowadź swój kod -> IRONMANPRO do zamówienia, a otrzymasz wyjątkowe prezenty – plecak i czapkę Iron Mana!

Jeżeli o mnie chodzi to jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Iron Man to kultowy bohater, dzięki któremu laicy zaczęli interesować się komiksami o superbohaterach. Teraz mamy na rynku masę różnego rodzaju gadżetów, które są różnej jakości. Ta kolekcja i ten model, który składamy własnoręcznie to naprawdę gratka. Zdecydowanie najwięcej frajdy daje możliwość samodzielnego montażu. Zwłaszcza że mobilność palców dłoni czy innych elementów jest naprawdę ogromna. Dzięki temu po złożeniu całego modelu możemy go ustawiać w rozmaitych konfiguracjach. Osobiście nie mogę się doczekać kiedy kolejne elementy trafią w moje ręce. Gorąco polecam!

Jak zbudować zbroję Iron Mana

Dziękuję wydawnictwu De Agostini Publishing za udostępnienie egzemplarza do recenzji.