fbpx

Kaznodzieja tom 2 – Wydanie Zbiorcze

Czas na powrót do mrocznego świata w komiksie Kaznodzieja tom 2. Nadnaturalny byt dalej znajduje się w ciele duchownego z teksasu. Nadal poszukuje Boga, aby wymusić na nim wzięcie odpowiedzialności za ludzkie cierpienie. Czy po pierwszym, bardzo dobrym tomie poziom pozostanie utrzymany? Czy obrazoburcza i brutalna forma nadal przewija się przez komiks, czy jednak zostało to wszystko zmienione? Przekonacie się czytając poniższą recenzję.

Składający się z 14 rozdziałów komiks, którego scenariusz został stworzony przez ten sam duet co w przypadku Kaznodzieja tom 1. Garth Ennis i Steve Dillon przedstawiają nam dalszy ciąg przygód Jesse Custer’a i jego przyjaciół. Tym razem akcja wiedzie nasz przez najmroczniejsze zakątki Stanów Zjednoczonych, aby dotrzeć w finale tego tomu na Stary Kontynent. Konkretniej do Francji, która różni się diametralnie od tego co obecnie mieliśmy w komiksie.

O czym jest Kaznodzieja Tom 2 ?

Jesse Custer i jego dziewczyna Tulip udają na bal zorganizowany przez Jesusa de Sad’a w San Francisco. Na tym samym przyjęciu pojawia się tajemnicza organizacja Graal, która za wszelką cenę chce dostać w swoje ręce Kaznodzieję. Dlaczego? Cóż to chyba największa zagadka tego tomu. Podczas akcji w ich ręce wpada Cassidy i Tulip. Jesse odbija dziewczynę i nie mając innego wyjścia rusza śladem Graala do Francji, aby uwolnić przyjaciela. Po dotarciu na miejsce duchowny spotyka się z przetrzymywanym przez Grala Aniołem. Wyjawia mu on całą prawdę o Genesis. Ale jego tropem do Europy przybywa również Święty od morderców.

kaznodzieja tom 2 recenzja

Co ciekawe w tym tomie poznajemy też losy ojca Jesse’ego. Jak się okazuje brał on udziału w wojnie wietnamskiej oraz poznajemy historię przemiany Cassidy’ego w wampira. I właśnie tego typu małe opowieści na pierwszy rzut oka niepasujące do całości komiksowi, jednak zdecydowanie zwiększają jego atrakcyjność.

Reasumując Kaznodzieja tom 2 – wydanie zbiorcze to dobra historia opowiedziana tak jak poprzednia tom z rozmachem. Dodatkowo jest ona bardzo ładnie opracowanie graficznie. Na uwagę w tomie drugim zasługuje humanistyczny akcent „Kaznodziei”, który został zawarty we wspomnianej wcześniej opowieści o losach ojca Jess’ego. Ukazana w niej historia z pola bitwy oddaje bezduszność wojny a w szczególności zatracanie człowieczeństwa. Fabuła opowieści wciąga, ale nadmierna wulgaryzmów, tak jak w mojej poprzedniej recenzji, niestety powoduje obniżenie całej oceny.

Ocena: 7/10

Kaznodzieja tom 2 recenzja
  • Tytuł: Kaznodzieja – wydanie zbiorcze Tom 2
  • Scenariusz: Garth Ennis
  • Rysunki: Steve Dillon
  • Tłumaczenie: Maciej Drewnowski
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 20.09.2017 r.
  • Liczba stron: 372
  • Cena: 89,99 zł