fbpx
Komiksy dla dzieciKomiksy dla młodzieżyKomiksy EuropejskieRecenzje Komiksów

Kid Lucky tom 2: Niebezpieczne lasso

Wszyscy fani przygód Lucky Luke’a mogą odetchnąć ze spokojem. Po prawie roku oczekiwania dostajemy wreszcie komiks Kid Lucky tom 2: Niebezpieczne lasso. Jest to oczywiście opowieść o dziecięcych latach najbardziej znanego komiksowego kowboja. Przecież każdy był kiedyś dzieckiem. Nawet Lukcy Luke, który już wtedy miał zadatki na najszybszego rewolwerowca. Achde po raz kolejny pokazuje, że świetnie rozumie tego bohatera i jest godnym następcą Morrisa. Dlaczego? Przekonacie się już za chwilę.

Poznajemy pierwsze przygody sprytnego urwisa, który kiedyś stanie się rewolwerowcem szybszym od własnego cienia. Dorosły Lucky Luke spotyka na swojej drodze niezbyt sympatycznego bandytę, w którym rozpoznaje kolegę z najmłodszych lat, Billy’ego Bada. Wtedy wraca myślami do przeszłości. Billy już jako malec był nieznośnym łobuziakiem. Ciągle rywalizował z Lukiem, ale nie potrafił go pokonać, dlatego od tamtego czasu bez przerwy myślał o zemście na Samotnym Kowboju! Na szczęście oprócz wspomnień związanych z Billym nasz bohater ma też w pamięci wiele wesołych chwil przeżytych z prawdziwymi przyjaciółmi – dobrymi kolegami i miłymi koleżankami. Luke nie nudził się w dzieciństwie, a i my nie będziemy się nudzić, czytając ten album!

O czym jest komiks Kid Lucky tom 2: Niebezpieczne lasso?

Komiks Kid Lucky tom 2: Niebezpieczne lasso co ciekawe zaczyna się od spotkania dorosłego Lucky Luke’a z tajemniczym jegomościem. Jak się okazuje jest to jeden ze znajomych łobuziaków z dzieciństwa kowboja. I tak to wydarzenie staje się pretekstem do wspomnień i poznania przeszłości naszego bohatera. I tak okazuje się, że Billy Bad stara się za wszelką cenę być lepszym od Lucky Luke’a. Ale to nie jedyne historie, na które trafimy w tym albumie. Otóż pojawiają się znane i lubione postacie w młodszej wersji. Ich dzieciństwo było pełne szalonych pomysłów, psot i radosnej zabawy. Achde zasypuje nas najróżniejszymi gagami, które niejednokrotnie wywołają uśmiech na twarzach czytelników. Całość jest podana w lekkim westernowym klimacie tak jak miało to miejsce za czasów Morrisa i Rene Goscinnego. I nie ma co ukrywać, że Achde sprawdza się jako kontynuator kultowej serii komiksowej.

Kid Lucky tom 2: Niebezpieczne lasso

W tym albumie zahacza również o tematykę mody i w zabawny sposób wyśmiewa paryskie standardy. Oprawa graficzna jest przyjemna dla oka. Charakteryzuje się dziecięcym urokiem, ale nie odbiega od standardów, jakie mamy w klasycznej serii komiksowej Lucky Luke. Warto również wspomnieć o samej formie tego komiksu. Są to krótkie jednostronicowe opowieści pełne humoru. Dodatkowo na dole każdej ze stron mamy informacje „czy wiesz, że…”, która w większy bądź mniejszy sposób odnoszą się do danej opowieści. Kid Lucky tom 2: Niebezpieczne lasso spodoba się zarówno małym jak i dużym czytelnikom. Seria jest interesująca i w pewien sposób przekazuje wiedzą dotyczącą życia na Dzikim Zachodzie. Dlatego jeżeli jesteście fanami serii lub chcecie ją pokazać młodszym czytelnikom to będzie to dobry wybór.

Ocena: 8/10

Kid Lucky tom 2: Niebezpieczne lasso okładka

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

logo egmont
  • Tytuł: Kid Lucky tom 2: Niebezpieczne lasso
  • Scenariusz: Achde
  • Rysunki: Achde
  • Tłumaczenie: Marta Mosiewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 13.04.2022 r.
  • Liczba stron: 48
  • Cena: 29,99 zł