fbpx
Komiksy dla dzieciKomiksy dla młodzieżyKomiksy EuropejskieRecenzje Komiksów

Kid Lucky Tom 3: Statua Squaw

Każdy był kiedyś dzieckiem. Nawet najszybszy kowboj świata Lucky Luke. Chociaż wtedy był nazywany Kid Lucky. Przyszedł czas, aby sięgnąć po kolejny album z jego przygodami. Czy zatem Kid Lucky Tom 3: Statua Squaw nadal dostarcza tyle humoru co poprzednie komiksy? Przekonacie się już za chwilę.

Trzeci tom serii o pełnym szalonych zabaw dzieciństwie najsławniejszej z komiksowych legend Dzikiego Zachodu. Poznajemy pierwsze przygody sprytnego urwisa, który kiedyś będzie rewolwerowcem szybszym od własnego cienia. Niesforny Lucky Luke marzy o życiu kowboja i chwytaniu desperados. Nie rozumie, dlaczego tylu rzeczy nie może robić, chociażby grać w pokera. Podoba mu się jasnowłosa Joannie, ale aż dostaje ciarek na myśl o małżeństwie. Na szczęście czeka go jeszcze wiele radosnych lat, zanim stanie się dorosły! Ale nawet wtedy co jakiś czas będzie powracał do dzieciństwa dzięki niecodziennym wydarzeniom takim jak spotkanie z pewnym sprzedawcą zabawek.

O czym jest komiks Kid Lucky Tom 3: Statua Squaw?

Jak to już było w przypadku poprzednich albumów przygód Kid Lucky’ego poznajemy pierwsze przygody urwisa niż własny cień. Jak się okazuje jako małolat sprawiał on całkiem sporo problemów. Zwłaszcza ze swoją paczką. Te przygody są pełne humoru i miłośnicy Samotnego Kowboja będą zadowoleni. Jest to znakomita porcja rozrywki, humoru i gagów. Wszystko przygotowane w dobrym i znanym nam klimacie cyklu komiksów o przygodach Lucky Luke’a. Achde jako kontynuator cyklu, a zarazem pomysłodawca przygód młodego Lucky Luke’a sprawdza się doskonale. Jest godnym następcą mistrzów komiksu Morrisa i Rene Goscinnego. Przyznam się szczerze, że w tym tomie liczyłem na pojawienie się braci Daltonów. Oczywiście w ich młodej wersji, jednak tego nie uświadczymy. Nie przekreśla to jednak samego komiksu, bo jest on po prostu świetny.

komiks Kid Lucky Tom 3: Statua Squaw

Najbardziej cieszy jednak fakt, że po raz kolejny dostajemy naprawdę świetny komiks w realiach Dzikiego Zachodu. Tak jak wspominałem Achde jest bardzo dobrym kontynuatorem serii i utrzymuje klimat klasycznych przygód Lucky Luke’a. Po raz kolejny mamy tu również ciekawostki nawiązujące w większy lub mniejszy sposób do historii przedstawionej na danej stronie. Jest to niewątpliwie plus edukacyjny tego komiksu. Dla mnie Kid Lucky Tom 3: Statua Squaw to komiks, po który musi sięgnąć każdy fan cyklu. Oczywiście wypatruje już kolejnego albumu, ponieważ ten mogę polecić z czystym sumieniem.

Ocena: 8/10

Kid Lucky Tom 3: Statua Squaw okładka

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

logo egmont
  • Tytuł: Kid Lucky Tom 3: Statua Squaw
  • Scenariusz: Achde
  • Rysunki: Achde
  • Tłumaczenie: Marta Mosiewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 07.09.2022 r.
  • Liczba stron: 48
  • Cena: 29,99 zł

Dodaj komentarz