fbpx
IDW PublishingKomiksy dla dzieciKomiksy dla młodzieżyRecenzje Komiksów

Sonic the Hedgehog tom 3: Los doktora Eggmana

Niebieski jeż od Segi pędzi dalej ku kolejnej przygodzie. A to za sprawą wydawnictwa Amber, które dostarczyło nam kolejny komiks zatytułowany Sonic the Hedgehog tom 3: Los doktora Eggmana. Oczywiście jest to kontynuacja poprzedniego tomu i cyklu, który możemy śledzić już od jakiegoś czasu. Sam tytuł już nam sugeruje, że dowiemy się nieco więcej o głównym przeciwniku Sonica. Co robił niecny doktor pod swoją nieobecność? Czy Sonic faktycznie go odnajdzie? Przekonacie się już za chwilę.

Po bardzo długich poszukiwaniach Sonic odnajduje doktora Eggmana. Czy uda mu się poznać jego prawdziwe zamiary? Razem z Shadowem – swoim dawnym rywalem – Sonic musi podjąć trudną decyzję. Czy zaufać geniuszowi zła? Wielkie tajemnice czekają na Sonica w tej szaleńczej przygodzie! Na szczęście z pomocą swoich przyjaciół – w tym nowego sojusznika – Sonic bez problemu prześcignie wszystkich przeciwników!

O czym jest komiks Sonic the Hedgehog tom 3: Los doktora Eggmana?

Tym razem dostajemy jedną opowieść, a nie jak w przypadku dwóch poprzednich tomów kilka mniejszych. Ian Flynn fabularnie dostarcza nam to na co czekaliśmy i co jest w samym tytule. Sonic dostaje informacje od ekipy Chaotix, że doktor Eggman został odnaleziony. Jest jednak pewien problem. Okazuje się, że zupełnie nie pamięta kim jest. Żyje sobie obecnie w małej wiosce, gdzie mieszkańcy nazywają go Złotą Rączką. Stara się on wpasować w spokojne życie naprawiając różne rzeczy i pomagają innym. Sonic i ekipa Chaotix są w kropce, ponieważ nie do końca wierzą w przemianę doktora. Jak również nasuwa się pytanie, czy aby na pewno Eggman utracił pamięć? I kiedy wszystko ma się ku dobremu na scenę wkracza Shadow, który nie ma zamiaru zaufać Sonicowi, mieszkańcom a tym bardziej samemu doktorowi.

Sonic the Hedgehog tom 3: Los doktora Eggmana

Jeżeli chodzi o fabułę to Ian Flynn świetnie ukazuje charakter każdego z bohaterów. Są oni dobrze przeniesieni ze świata gier na łamy komiksu. Akcja cały czas prze do przodu a my zastanawiamy się co będzie dalej i o co dokładnie chodzi Eggmanowi. Wrzucenie do tej historii drużyny Chaotix i Shadowa jest naprawdę dobrym posunięciem. Dzięki temu widzimy jak duże jest to uniwersum. Niemniej jeżeli ktoś nie zna przynajmniej minimalnie historii przygód Sonica to będzie miał problem. Nie ma wyjaśnienia kto jest kim i jakie ma relacje. Są pewnego rodzaju odwołania do wydarzeń, o których w komiksie nie przeczytam. Niestety w tym przypadku nowi czytelnicy mogą mieć przez to mętlik w głowie. Rysunki wpadają w oko dzięki swojej prostocie. Wszystko, co jest najważniejsze dzieje się na głównym planie, przez co rysownicy odpuszczają to co dzieje się dalej.

Komiksowy Sonic daje rade

Sonic the Hedgehog tom 3: Los doktora Eggmana to pozycja kolorowa i interesującą. Co prawda dość ciężka dla nowych czytelników i osób niezaznajomionych z konsolowym bohaterem SEGI. Nie ma też co ukrywać, że komiks jest skierowany zdecydowanie do młodszych czytelników i fanów serii. Na plus jest również format i samo wydanie. Twarda oprawa i papier kredowy. Po raz kolejny wydawnictwo Amber dzieli wydanie zbiorcze na dwa tomu. Cóż, zdążyliśmy się już do tego przyzwyczaić. Niemniej w tym przypadku nie jest to takie uciążliwe jak podział na Sonic the Hedgehog tom 1: Punkt zwrotny i Sonic the Hedgehog tom 2: Punkt zwrotny. Teoretycznie kolejny tom jest planowany na za dwa miesiące więc długo nie przyjdzie nam czekać na rozwiązanie sytuacji z doktorem Eggmane. A patrząc po okładce czekają nas spotkania z kolejnymi przyjaciółmi Sonica. Dlatego jeżeli lubicie tego szybkiego jeża, podobały Wam się obie cześci filmu to śmiało sięgajcie po ten komiks.

Ocena: 7/10

Sonic the Hedgehog tom 3: Los doktora Eggmana okładka

Dziękuję wydawnictwu Amber za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

  • Tytuł: Sonic the Hedgehog tom 3: Los doktora Eggmana
  • Scenariusz: Ian Flynn
  • Rysunki: Tracy Yardley
  • Wydawnictwo: Amber
  • Data wydania: 07.04.2022 r.
  • Liczba stron: 48
  • Cena: 54,90 zł