fbpx

Komiks Atak Klonów, czyli epizod II na papierze

Przyszedł czas na komiks Atak Klonów, czyli II epizod Gwiezdnych Wojen. Jak wypada ta adaptacja kultowego filmu? Fani tego uniwersum niestety nie żywią zbyt gorących uczuć do tej trylogii, a Atak Klonów uważany jest za najgorszy z epizodów. Sam zresztą też zbytnio nie przepadam za tą częścią Gwiezdnych Wojen i w przypadku robienia maratonu filmowego ze znajomymi staram się nie zasnąć. Czy warto po niego sięgać, skoro już sam film jest słaby?

Sithowie powrócili a razem z nimi galaktykę ogarnia wojna. Hrabia Dooku nowy uczeń mrocznego lorda Sithów jednoczy Separatystów i ich armię, aby wypowiedzieć wojnę Republice. Podczas gdy mistrz Jedi Obi-Wan Kenobi wyrusza tajemniczym tropem w odległe zakątki galaktyki, jego uczeń ma inną misję. Anakin Skywalker musi chronić senator Padme i zmierzyć się nie tylko z własnymi uczuciami, ale i ciemną stroną mocy.

Komiks Atak Klonów czy Film ?

Jak to zwykle bywa w przypadku adaptacji filmu, fabuła danego komiksu jest dokładnie znana. Oczywiście w niektórych przypadkach pojawiają się jakieś niewielkie odstępstwa. Niestety, jeżeli chodzi o komiks Atak Klonów czytalnicy nie będą zaskoczeni. Fabuła jest tu dokładnie taka sama jak w filmie, a nawet bardziej poszatkowana. Dialogi są wyciągnięte kropka w kropkę, więc zaskoczenie również w tej kwestii nie będzie. Z jednej strony jest to plus, bo wiemy czego się spodziewać. Z drugiej natomiast jest to pewnego rodzaju strata pieniędzy na coś co już znamy. Zwłaszcza wśród fanów Gwiezdnych Wojen znane jest to na pamięć.

Komiks Atak Klonów Recenzja

Komiks Atak Klonów jest częścią projektu autorstwa Alessandro Ferrari, który adaptuje wszystkie epizody Gwiezdnych Wojen w formie komiksu. Obecnie na naszym rynku brakuje już tylko Zemsty Sitów i Ostatniego Jedi. Ten drugi zapowiadany jest na listopad 2019 roku. Czyli idealnie przed premierą nowego epizodu. Niestety to co mogło być największym plusem okazuje się największym minusem. Chodzi oczywiście o rysunki. Są one niestety, ale po prostu brzydkie. Przypominają one nieco mangowy styl, a odpowiada za to Ingo Romling. Twarze bohaterów, nawet obcych niestety mnie nie przekonują. Jedynie Hrabia Dooku ma jakąś charyzmę w swoim wyglądzie.

CZYTAJ TAKŻE | Star Wars Powrót Jedi – Komiks

Komiks tylko dla fanów?

To chyba najtrudniejsze pytanie. Ponieważ fani będą rozczarowani, ja tak się przynajmniej czuję. Owszem jako fan chce mieć komplet komiksów z sagi w swoich zbiorach, ale wiem, że raczej do niego nie wrócę. O ile w przypadku starej trylogii można było przymknąć oko, to przy Ataku Klonów już nie. Na plus jest stylizacja, ponieważ wszystkie te komiksy są ze sobą spójne. Komiks Atak Klonów nie jest dla każdego. Skierowany jest zdecydowanie do młodszego czytelnika. Jako fan ciesze się, że kolejne pozycje z uniwersum Gwiezdnych Wojen trafiają na nasz rynek.

Ocena: 4/10

Komiks Atak Klonów okładka

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

logo egmont
  • Tytuł: Star Wars Film. Star Wars – Atak Klonów
  • Scenariusz: Alessandro Ferrari
  • Rysunki: Igor Chimisso, Ingo Römling
  • Tłumaczenie: Maciej Drewnowski
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 23.05.2019 r.
  • Liczba stron: 72
  • Cena: 19,99 zł