fbpx

Avengers II Wojna Domowa

Kiedy w wydawnictwie Marvel dzieje się coś dużego dosięga to również mniejsze tytuły. Tak jest też w przypadku Avengers II Wojna Domowa. Jak sam tytuł sugeruje 3 tom serii o mścicielach odnosi się do wydarzeń, które poróżniły przyjaciół i bohaterów. W przypadku X-Men, Spider-Man czy X-23 komiksy wypadły dość słabo. Jak będzie w tym przypadku?

Nowy członek Inhumans o imieniu Ulysses potrafi przewidzieć przyszłość. To odkrycie wywołuje rozłam wśród bohaterów, a nikt z Avengers nie może przejść obok tego obojętnie. Każdy z nich stara się rozwiązać problem na swój sposób. Wasp dzięki nauce, Vision udaje się w podróż w czasie, a gromowładna Thor sięga po radę strażnika tęczowego mostu. Heimdall przekonują ją jednak, że wiedza o przyszłości nie jest wcale taka dobra.

Opowiadanka w Avengers II Wojna Domowa

Nowa seria Avengers prowadzona przez Marka Waida robi się naprawdę interesująca. W poprzednim tomie poznaliśmy nową Wasp, która stała się najbardziej interesującą postacią. Teraz w kolejnym tomie Avengers II Wojna Domowa mamy szansę poznać ją bliżej. Stawia ona na piedestale swojego ojca, który nie był tak kryształowy jak sobie wyobraża. Nie ma również świadomości, że jest bardzo do niego podobna. Wasp jest bardzo naiwna i zdeterminowana, a przede wszystkim nowa w tym świecie. Przynosi powie świeżości dla całej serii. Ms.Marvel, Thor czy Nove znamy z solowych tytułów czy też gościnnych występów na łamach innych serii, dlatego są nam bardziej znani. Nadia to zdecydowanie plus tego komiksu.

Avengers tom 3 II wojna domowa recenzja

Mark Waid wie co chce zrobić z niektórymi bohaterami i co jakiś czas wrzuca nam informacje, które doprowadzą na wreszcie do kłębka. Tak jest w przypadku Visiona, który staje po raz kolejny przed moralnymi dylematami. Tym samym zapowiadając kolejne wydarzenia jakie rozegrają się w kolejnych tomach Avengers. Komiks jest podzielony na ścieżki poszczególnych bohaterów. W przypadku Thor historia jest błacha, jednak pokazuje jaką moc ma Heimadall, a plusem jest nietypowe położenie kadrów. Waid sięga do początku Avengers i stara się pokazać jak inna jest nowa drużyna i jak długa droga jeszcze przed nimi.

CZYTAJ TAKŻE | Avengers tom 2 Rodzinny Interes

Za rysunki odpowiada Andy Kubert. Jest całkiem dobrze, jego styl coraz bardziej mnie przekonuje. Kiedy ma się coś dziać, jest dynamicznie. Kiedy mamy chwile wytchnienia i zadumy nie stara się dodawać czegoś na siłę. Andy Kubert ma ciężkie zadanie, nie tylko ze względu na rysowanie Avengers. Pochodzi on z rodziny rysowników i wykład w założonej przez jego ojca szkole dla twórców komiksów.

Czy warto dalej czytać Avengers?

Avengrs II Wojna Domowa jest średnim komiksem. Pomimo bardzo dobrego początku związanego z Visionem i Wasp, potem otrzymujemy lekki chłam. Trzeba pamiętać, że wydarzenia z II Wojny Domowej były tu priorytetem i Mark Waid musiał się do tego odnieść tworząc ten tom. Na szczęście przemycił kilka ciekawych wątków, które zakiełkują już niebawem. Po trzecim tomie serii o przygodach nowych Avengers jestem pełne nadziei na to co będzie będzie dalej. Zwłaszcza, że na horyzoncie pojawia się nie kto inny jak sam Kang Zdobywca!

Ocena: 6/10

Avengers II Wojna Domowa

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

logo egmont
  • Tytuł: Avengers II Wojna Domowa Tom 3
  • Scenariusz: Mark Waid
  • Rysunki: Adam Kubert
  • Tłumaczenie: Marek Starosta
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 21.08.2019 r.
  • Liczba stron: 96
  • Cena: 39,99 zł