fbpx

Komiks Przedwieczni po raz pierwszy w Polsce!

Ostatnimi czasy bardzo dużo mówi się o Przedwiecznych. Wszystko za sprawą zbliżającego się filmu w uniwersum Marvela w gwiazdorskiej obsadzie. Komiks Przedwieczni to dzieło legendy amerykańskiego autora Jacka Kirby’ego, który jest ojcem wielu superbohaterów. To on razem ze Stanem Lee stworzyli kultowe opowieści, które czytamy do dziś. Wydawnictwo Egmont Polska z myślą o komiksowych koneserach zdecydowało się na pierwszy tom ekskluzywnej kolekcji Marvel Limited. Album miał swoją premierę 23 września 2020 roku.

Komiks Przedwieczni z lat 1976–1978 to ostatnie wielkie dzieło, jakie stworzył dla wydawnictwa Marvel kultowy rysownik i scenarzysta Jack Kirby. Zwany Królem, ojciec takich superbohaterskich ikon jak Kapitan Ameryka, Thor, Hulk czy X-Men. Jest to pełna rozmachu opowieść science fiction o przygodach nieśmiertelnych bohaterów, w których możemy rozpoznać postacie z mitów i legend (takie jak Gilgamesz, Kirke czy aztecki Quetzalcoatl). Przez tysiące lat strzegli oni Ziemi przed złowrogimi Dewiantami i w tajemnicy wspierali rozwój ludzkości, przygotowując ją na powrót Celestian – kosmicznych bogów, którzy przybędą osądzić mieszkańców Błękitnej Planety.

komiks przedwieczni kadr

Przygotowane przez Egmont kolekcjonerskie wydanie Przedwiecznych zawiera wszystkie dziewiętnaście zeszytów serii Kirby’ego oraz jej annual. Dzięki dużemu formatowi (aż 225 mm szerokości i 344 mm wysokości) wielbiciele talentu Króla będą mogli w pełni podziwiać jego mistrzowską kreskę i szczegóły jego niesamowitych rysunków kosmicznych wehikułów, upadłej Lemurii czy naznaczonych boskim piętnem ruin Inków. Gratką dla czytelników ciekawych kulis powstania komiksu będą materiały dodatkowe. Rzucające światło na inspiracje Kirby’ego, perypetie wydawnicze Przedwiecznych oraz ich dalsze losy w Marvelu. 

O czym jest komiks Przedwieczni?

Dawno, dawno temu majestatyczni Celestianie przybyli na Ziemię z najdalszych zakątków kosmosu. Powołali do życia trzy rasy: szlachetnych Przedwiecznych ze szczytów gór, złowrogich Dewiantów z morskich głębin i ludzi, którzy byli niewiadomą. Wkrótce boscy stwórcy powrócą, by osądzić mieszkańców Błękitnej Planety. Ich przybycie wstrząśnie posadami świata, rozbudzi dawne konflikty i zmusi ludzkość do rewizji całej swojej historii! Na szczęście może ona liczyć na pomoc nieśmiertelnych bohaterów, których w zamierzchłych czasach czciła jako bogów. Odważnego Ikarisa, mądrej Theny, pełnej życia Sersi, chyżego Makkariego i potężnego Zurasa, Pierwszego z Przedwiecznych!

Przedwieczni otworzą ekskluzywną kolekcję Marvel Limited. Jej kolejne tomy również ukażą się w specjalnym powiększonym formacie. Dzięki temu czytelnicy będą mogli w pełni docenić kunszt najwspanialszych rysowników z Domu Pomysłów.

Komiks Przedwieczni okładka
  • Scenariusz: Jack Kirby 
  • Rysunki: Jack Kirby
  • Przekład: Alicja Laskowska
  • Oprawa: twarda 
  • Objętość: 392 strony
  • Cena: 299,99
  • Seria: Marvel Limited

Eleganckie polskie wydanie w powiększonym formacie zawiera nie tylko wszystkie dwadzieścia zeszytów serii, lecz także nostalgiczny wstęp Mike’a Royera, długoletniego współpracownika Kirby’ego, wybrane listy do czytelników, w których autor „Przedwiecznych” ujawnia swoje inspiracje, a także obszerne posłowie przedstawiające historię narodzin serii oraz dalsze losy bohaterów w uniwersum Marvela.  Historia Przedwiecznych zostanie na nowo opowiedziana w filmie Marvela pt. „Eternals”, którego premiera odbędzie się w 2021 roku.