fbpx

Komiks Kraina Lodu – W poszukiwaniu siebie

Jakiś czas temu do kin trafiła długo wyczekiwana druga część filmu Kraina Lodu. Jako, że jest to hit wydawnictwo Egmont postanowiło skorzystać z premiery nowego filmu i wydać dwa komiksy związane z Arendel. Jednym z nich jest komiks Kraina Lodu – W poszukiwaniu siebie. Czy przygody Elsy i Anny na łamach komiksu są równie emocjonujące co na szklanym ekranie? Czy może jednak jest to odcinanie kuponów?

Księżniczka Anna marzy, aby dokonać czegoś wielkiego i istotnego dla całego królestwa Arendelle. Kiedy na ulicach miasta pojawia się dzikie zwierze, Anna rusza na pomoc. Przy okazji poznaje tajemniczą dziewczynę Mari, która również jest zdeterminowana, aby odnaleźć swój cel. Obie dziewczyny pragną poznać bliżej życie w miasteczku i spróbować swoich sił w różnych zawodach. Tymczasem Elsa musi załagodzić narastający konflikty z sąsiednim królestwem. Wszyscy znani bohaterowie z filmu Kraina Lodu wraz z Mari muszą znaleźć, odpowiedzieć na ważne pytania w swoim życiu i przywrócić pokój w Arendelle.

Anna i Elsa w komiksie

Niewątpliwie pomysł na komiks Kraina Lodu jest bardzo dobrym posunięciem. Zwłaszcza że trzeba było sporo czekać na kolejny film Kraina Lodu. Dzięki temu, że nasze bohaterki trafiają na karty komiksu mamy możliwość poznania ich dalszych losów. W komiksie Kraina Lodu – W poszukiwaniu siebie to Anna staje się główną bohaterką opowieści. Elsa w tym przypadku jest traktowana jako postać drugoplanowa. Anna stara się znaleźć cel w życiu, ale nie tylko ona. Spotyka ona księżniczkę Mari, która jest dość specyficzna. Otóż jak się okazuje, została wychowana pod kloszem i niekonieczne zna się na relacjach międzyludzkich. Bardziej zna się na relacjach zwierzęcych. I to właśnie one będą przeżywać naprawdę szalone przygody.

Komiks Kraina Lodu - W poszukiwaniu siebie kadr

Za fabułę odpowiada Joe Caramagna, a rysunki Kawaii Creative Studios. Muszę przyznać, że fabularnie jest naprawdę ciekawie. Mamy tu humor, intrygę, dynamiczną akcję, a to wszystko z bohaterami Krainy Lodu. Odsunięcie Elsy na drugi plan jest dość ryzykownym posunięciem, ponieważ to ona niejako najbardziej rozpoznawalna, ale Joe Caramagna bardzo z tego wybrnął. Wprowadza również Mari, która z jednej strony przypomina Annę, a z drugiej jest zupełnie nową i całkowicie inną bohaterką. Dzięki temu obie dziewczyny świetnie się uzupełniają.

Komiks Kraina Lodu – W poszukiwaniu siebie ma tę Moc!

Mogę śmiało się przyznać, że świetnie się bawiłem czytając komiks Kraina Lodu – W poszukiwaniu siebie. Być może jest to spowodowane tym, że bardzo lubię animacje Disneya. Niemniej fabuła w tym komiksie jest naprawdę wciągająca. Gorzej wypadają tu niestety rysunki, a w zasadzie grafiki. Kawaii Creative Studio jakoś do mnie nie trafia. W ich pracach widać naleciałości z Mangi, o czym wspominałem w recenzji Powrót Jedi Komiks. Zatem czy warto sięgnąć po ten komiks? Owszem, fani Krainy Lodu będą zachwyceni. Trzeba jednak pamiętać, że jest on skierowany zdecydowanie do młodszego czytelnika.

Ocena: 7/10

Komiks Kraina Lodu - W poszukiwaniu siebie

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

logo egmont
  • Tytuł: Kraina Lodu. W poszukiwaniu siebie
  • Scenariusz: Joe Caramagna
  • Rysunki: Kawaii Creative Studio
  • Tłumaczenie: Adrianna Zabrzewska
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 13.11.2019 r.
  • Liczba stron: 80
  • Cena: 29,99 zł