fbpx

Jak czytać Inhumans kontra X-Men?

Na koniec roku wydawnictwo Egmont przygotowało nie lada gratkę dla fanów komiksów o mutantach. Duże wydarzenie, jakim jest Inhumans kontra X-men rozciąga się na kilka serii, a za sterami staje Jeff Lemire. W przypadku tego typu wydarzeń pojawia się zawsze pewne pytanie. Jak czytać Inhumans kontra X-Men? Zwłaszcza że kilka serii, które są wciagnięte do tego wydarzenia nie są wydawane w naszym kraju. Postaram się abyście nie zgubili się w tych tytułach oraz mogli swobodnie i przyjemnością zasiąść do tego wydarzenia.

Od pewnego czasu mutanci mają zdecydowanie pod górę. Nad Ziemią krąży mgła terriganowa, która jest zbawieniem dla Inhumans a wyrokiem dla wszystkich z genem X. Przez co X-Men musieli przenieść się do Limbo, gdzie mają nie tylko swoją szkołę, ale również bazę wypadową. Rozejm pomiędzy obiema rasami jest bardzo kruchy, zwłaszcza że po to X-Men są na przegranej pozycji. Stają oni przed wyborem czy opuścić Ziemie lub zniszczyć mgłę terriganową. To może prowadzić tylko i wyłącznie do jednej do wojny. Po raz kolejny dwie rasy staną po dwóch stronach barykady. 

Jak czytać Inhumans kontra X-Men

W naszym kraju zostaną wydane 3 albumy związane z tym wydarzeniem. Będą to Śmierć X, Extraordinary X-Men – Inhumans kontra X-Men oraz Inhumans kontra X-Men. Wszystkie w jednym miesiącu więc nie trzeba będzie długo czekać. Rodzi się jednak pytanie Jak czytać Inhumans kontra X-Men, gdy mamy tylko trzy tomy? Dodatkowo jak to bywa w przypadku tego typu wydarzeń, nie wszystkie serie są wydane w Polsce, a dokładniej Uncanny X-Men, Uncanny Inhumans  oraz All-New X-Men. Zatem czy jest sens wciągać się w tę historię? Owszem, warto, zwłaszcza jeżeli jesteś fanem komiksów z cyklu X-Men.

Chronologia czytania Inhumans kontra X-men

 1. Śmierć X (całość)
 2. Inhumans Vs X-Men #0
 3. Inhumans Vs X-Men #1
 4. Uncanny X-Men #16
 5. Extraordinary X-Men #17
 6. Inhumans Vs X-Men #2
 7. Uncanny X-Men (Vol. 4) #17
 8. Uncanny Inhumans #18
 9. Deadpool & The Mercs For Money (Vol. 2) #7
 10. All-New X-Men (Vol. 2) #17
 11. Inhumans Vs X-Men #3
 12. Extraordinary X-Men #18
 13. Deadpool and the Mercs For Money (Vol. 2) #8
 14. All-New X-Men (Vol. 2) #18
 15. Inhumans Vs X-Men #4
 16. Uncanny Inhumans #19
 17. Uncanny X-Men (Vol. 4) #18
 18. Inhumans Vs X-Men #5
 19. Extraordinary X-Men #19
 20. Inhumans Vs X-Men #6
 21. Uncanny Inhumans #20
 22. Inhumans Prime #1
 23. X-Men Prime #1

Tak oto prezentuje się pełna lista tytułów, które powinniśmy przeczytać jeżeli chcemy poznać całą historię tego konfliktu. Pozycje pogrubione to te, które są dostępne na naszym polskim rynku. Resztę tytułów można nabyć w naszym kraju w języku angielskim.