fbpx

Magazyn Lego City 9/2020

Już teraz w kioskach i salonach prasowych czeka na nas Magazyn Lego City 9/2020. Jak zwykle ta wiadomość ucieszy fanów klocków Lego. Tym razem poza dodatkiem w formie lego dostajemy również saszetkę kart Lego Ninjago. Oczywiście najważniejsze są klocki, a w tym przypadku jest to strażak z quadem. Dodatkowo komiks, który znajduje się w magazynie dotyczy właśnie panikującego strażaka Clemmonsa. Tym razem wpada on w niezłe tarapaty związane z pewnym kubkiem. A co jeszcze znajduje się w magazynie Lego City?

Seria Lego City jest na pewno jedną z popularniejszych serii jeżeli chodzi o kultowe klocki. Daje ona sporo możliwości w tworzeniu zestawów, historii i bohaterów. W moim przypadku z każdym kolejnym magazynem poznaje kolejnego mieszkańca i bohatera z City. Pomimo tego, że z synem mamy już całkiem sporo innych magazynów takich jak Lego Ninjago, Lego Batman czy Lego Hidden Side, to City zawsze należy do naszych ulubionych pozycji. W tym przypadku minifigurką jest strażak razem z quadem. Jak to bywa w przypadku tego magazynu Lego komiks jak i zadania będą powiązane właśnie z nim.

Magazyn Lego City 9/2020 – co w nim jest?

To, co wyróżnia magazyn Lego to przede wszystkim duża dawka humoru. Za każdym razem komiks jest zabawny i obfituje w różnego rodzaju humorystyczne sytuacje. W tym przypadku Clemmons, czyli nasz panikujący strażak tłucze ulubiony kubek pani kapitan. Oczywiście pod jej nieobecność. Jako że ma dobre serce i nie chce wpaść w kłopoty postanawia go naprawić. Jak się okazuje nie jest to łatwe, tak samo jak kupienie nowego, identycznego kubeczka. Do tego dochodzą jeszcze obowiązki strażaka w City. Jak się możecie domyślać nie będzie to łatwe zadanie. Historia przeplatana jest oczywiście różnymi zadaniami. Znajduje się tu labirynt, trochę rysowania oraz szukanie właściwych części. Wszytko związane oczywiście z fabułą i głównym bohaterem. To zdecydowanie plus, zwłaszcza jeżeli mamy na pokładzie małego fana Lego, który może się wykazać.

Magazyn Lego City 9/2020

Magazyn Lego City 9/2020 jest skierowany głównie do dzieci w wieku 6-7 lat. Niemniej fani Lego są w różnym wieku i zdecydowanie będą zainteresowani, może nie tyle magazynem, ale nowym modelem. A ten jest całkiem interesujący, zwłaszcza że pomimo niewielkich rozmiarów pasuje do strażackiego asortymentu. Z każdym kolejnym numerem utwierdzam się w przekonaniu, że lubię co jakiś czas oderwać się od poważnych komiksów i wziąć w swoje ręce humorystyczny komiks w świecie klocków Lego. W kolejnym numerze dostaniemy detektywa plus motocykl. Przyznam, że jestem bardzo ciekaw co tym razem wydarzy się w City i czy spotkamy znanych nam już bohaterów.

Dziękuję wydawnictwu Blue Ocean Polska za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Magazyn Lego City 9/2020 recenzja
Blue Ocean Entertament Polska
  • Tytuł: Magazyn Lego City 9/2020
  • Dodatek: Strażak + quad, karty Ninjago
  • Wydawnictwo: Blue Ocean Entertaiment Polska
  • Data wydania: 11.09.2019
  • Cena: 12,99 zł