fbpx

Magazyn Lego Ninjago Legacy 3/2021

W moje ręce trafił ostatnio Magazyn Lego Ninjago Legacy 3/2021, czyli nieco inne magazyn niż standardowe. Inne, ponieważ nieco różni się od klasycznego magazynu o ninja i posiada nieco inny dodatek. W gazetce lego znajdziemy oczywiście łamigłówki, komiks i kolejne strony kolekcjonerskie, dzięki którym powiększymy naszą księgę superłotrów oraz historię Ninjago. Wewnątrz magazynu trafimy na perłę przeznaczenia, gdzie nasi bohaterowie będą musieli stawić czoła duchom. Co jeszcze znajduje się w komiksie? Jak prezentują się minifigurki? Co jeszcze znajdziemy w tym numerze magazynu lego? Przekonacie się już za chwilę.

Magazyn Lego Ninjago Legacy 3/2021 to wyjątkowe, a zarazem specjalne wydania dla fanów bohaterów LEGO Ninjago. Oprócz standardowego komiksu znajdziemy tu również grę, zagadki, łamigłówki oraz specjalne strony kolekcjonerskie. Jedna z nich dotyczy superłotrów a tym razem pada na wojowników duchy. Dowiemy się dzięki temu nieco o 5 sezonie serialu. Druga strona kolekcjonerska to epickie pojedynki i również dotyczy ona sezonu z duchami. Jak widać nie ma co ukrywać, że ten numer należy do Morro i jego pomagierów. Zwłaszcza że dostajemy dwie minifigurki. Są nimi Lloyd i wojownik-duch.

Magazyn Lego Ninjago Legacy 3/2021 – co w nim jest?

Każdy fan Ninjago zna Magazyn Lego Ninjago Legacy, który to poświęcony jest tym bohaterom i dostarcza nam zawsze dwie figurki. Magazyn Lego Ninjago Legacy 3/2021 to jak zwykle bardzo dużo informacji o świecie, kilkanaście ciekawych zadań oraz dwustronny plakat. Co ciekawe format gazetki jest też nieco inni niż standardowych magazynów. Oczywiście nie mogło również zabraknąć komiksu. Tym razem nasi bohaterowie tak jak wspomniałem wcześniej muszą się zmierzyć z armią duchów, która zaatakował ich na Perle Przeznaczenia. Sam komiks jak to zwykle w przypadku lego bywa jest kolorowy, dynamiczny i zabawny. Niestety jeżeli chodzi o same rysunki to tym razem jest nieco gorzej. Ich styl jest dużo gorszy niż chociażby w przypadku Magazynku Lego Ninjago. Zwłaszcza twarze bohaterów wyglądają tak jakby autor rysował je na kolanie. Szkoda, bo duchy z Ninjago to duży potencjał i wyglądają świetnie. Również kolory pomimo zróżnicowania są jakby wypłowiałe.

Magazyn Lego Ninjago Legacy 3/2021

Oczywiście nie samym komiksem człowiek żyje, zwłaszcza jeżeli chodzi Lego. Na duży plus jest plakat, który z jednej strony przedstawia Kai’a, natomiast z drugiej całą drużynę w pop-artowym stylu. I to właśnie on prezentuje się świetnie. Jako że jest to wydanie specjalne dostajemy tu oprócz karty kolekcjonerskiej dwie minifigurki. Pierwszą z nich jest Lloyd, czyli zielony ninja. Ta wersja może nie powala na kolana, ale jeżeli komuś jej brakuje to warto. Natomiast Duch jest świetny, nie tylko dlatego, że ma „przerażające widły”. Tak przynajmniej zostało napisane, co mnie niezmiernie rozbawiło, to jego podstawa tworzy klimat. Nie ważne czy już się ma taką wersję, wiadomo im więcej duchów tym lepiej. I to właśnie minifigurki ratują ten numer, bo komiks niestety rozczarowuje. Teraz należy wypatrywać kolejnego numeru z Jay’em i Eyezorem.

Magazyn Lego Ninjago Legacy 3/2021 okładka

Dziękuję wydawnictwu Blue Ocean Polska za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

  • Tytuł: Magazyn Lego Ninjago Legacy 3/2021
  • Dodatek: Lloyd kontra Wojownik-duch + karta limitowana z kolekcji
  • Wydawnictwo: Blue Ocean Entertaiment Polska
  • Data wydania: 23.05.2021
  • Cena: 19,99 zł