fbpx
Magazyn Lego

Magazyn Lego Ninjago 4/2021

Kolejny numer Magazyn Lego Ninjago 4/2021 można już znaleźć w kioskach i salonach prasowych. Tym razem dalej trzymamy się klimatów Shintaro i dostajemy minifigurkę głównego antagonisty z tego właśnie sezonu. W gazetce lego znajdziemy oczywiście łamigłówki, komiks i sporo materiałów do wspólnej zabawy z młodszym czytelnikiem. Wewnątrz magazynu wyruszamy na tajemniczą wyspę, która jest nawiązaniem do najnowszej produkcji związanej z Ninjago. O czym jest komiks? Jak prezentuje się minifigurka? Co jeszcze znajdziemy w tym numerze magazynu lego? Przekonacie się już za chwilę.

Lego Ninjago jest jedną z najpopularniejszych serii Lego. O tym chyba nie trzeba wspominać. Coraz częściej w zabawach z synem sięgam właśnie po tę serię. Wiadomo, marketning, jakie jest pompowany w Lego Ninjago jest dużo większy niż w przypadku innych serii związanych z Lego. Bardzo mnie cieszy, że w naszym kraju nadal wydawane są Magazyn Lego City, Magazyn Lego Batman czy jedne z nowszych tytułów, czyli Magazyn Lego Avengers. Dla jednych gazetki Lego to głównie klocki, ale, jako że moją pasją są komiksy podchodzę do nich od innej strony. W najnowszym numerze magazynu czeka nas opowieść o Ninja, bez Ninja. Nawiązująca do sezonu wyspiarskiego. Jest on promowany w całym numerze, a co za tym idzie historia też musiała go dotyczyć.

Magazyn Lego Ninjago 4/2021 – co w nim jest?

Jeżeli jesteś fanem Ninjago to na pewno znasz Magazyn Lego, który jest poświęcony tym bohaterom. Magazyn Lego Ninjago 4/2021 tak jak poprzednie numery obfituje w wiele zadań dla młodszych czytelników. Nie brakuje tu również komiksu, który w moim przekonaniu jest świetny. Dlaczego? Ponieważ nie ma w nim ninja. A dokładniej naszych głównych bohaterów. Tym razem pierwsze skrzypce odgrywa tu Mistrz Wu, który wraz z Clutchem Powersem, jego asystentem i Misako wyruszają na tajemniczą wyspę. W komiksie pojawia się przezabawny totem, który dzieli się na trzech wojowników. Świetny pomysł, a jeszcze zabawniejsza jest walka Mistrza Wu z tym totemem. Komiks jest bardzo zabawny, bo Clutch Powers to taki nieudolny Indiana Jones, przez co robi się jeszcze śmieszniej. Zakończenie pozostawia czytelnika w dość atrakcyjnym momencie. Mam nadzieję, że w kolejnym numerze poznamy dalsze losy naszych bohaterów.

Magazyn Lego Ninjago 4/2021

Grupa docelowa magazynu Lego Ninjago 4/2021 to 7+. Do tej grupy wiekowej są też skierowana wszelkiego zadania i łamigłówki, jakie znajdziemy wewnątrz gazetki. Dla młodszego czytelnika mogą być one nieco za trudnej, jednak tu z pomocą przyjdą na pewno rodzice. Komiksy Lego można powiedzieć, że są schematyczne. Zwłaszcza jeżeli chodzi o warstwę graficzną. Prosta kreska jest zdecydowanie lepiej odbierana przez młodego czytelnika. W magazynie nie mogło zabraknąć również minifigurki. Tym razem tak jak wspominałem jest to główny antagonista z Shintaro – Szkieletowy Czarownik. Według mnie wygląda znakomicie, zwłaszcza jego kapelusz połączony z maską. No i dużym plusem jest to, że różni się on, od jakiego tego możemy znaleźć w zestawach Lego. A w przyszłym numerze trzymamy się klimatów tajemniczej wyspy i w nasze ręce trafi Jay w wersji wyspiarskiej.

Magazyn Lego Ninjago 4/2021 okładka

Dziękuję wydawnictwu Blue Ocean Polska za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

  • Tytuł: Magazyn Lego Ninjago 4/2021
  • Dodatek: Szkieletowy Czarownik + karta limitowana z kolekcji
  • Wydawnictwo: Blue Ocean Entertaiment Polska
  • Data wydania: 23.04.2021
  • Cena: 12,99 zł