fbpx

Magazyn Lego Ninjago Legacy 4/2021

Kolejny numer Magazyn Lego Ninjago Legacy 4/2021 trafił już w moje ręce. Dla przypomnienia jest to nieco większy magazyn niż standardowy Lego Ninjago. Oczywiście w środku znajdziemy komiks, zadania, łamigłówki oraz ciekawostki ze świata Ninjago. Wśród tych ostatnich znajdują się zawsze akta łotrów i szkolenie od samego Mistrza Wu. Tym razem magazyn zabierze nas pomiędzy odcinki 3 sezonu serialu gdzie nasi bohaterowie zmierzą się z nindroidami. Co jeszcze znajduje się w komiksie? Jak prezentują się minifigurki? Przekonacie się już za chwilę.

Magazyn Lego Ninjago Legacy 4/2021 tak jak wspomniałem wcześniej jest nieco inny. Przede wszystkim jest traktowane jako wydanie specjalne i zawiera dwie minifigurki. Głównymi bohaterami tego numeru są Kai i Nindroid. I to też o nich znajdziemy historię komiksową, a akta łotrów opiszą nam tych mechanicznych ninja. W tym numerze to nie wszystko, bo wraz z nim dostajemy album na naklejki. Jest to drugi album na naklejki i zaczyna się od sezonu zatytułowanego Władczy Czasu. Nie brakuje również pierwszej saszetki z naklejkami, abyśmy mieli co wkleić do wspomnianego albumu. Przyznam, że dodatków jest bardzo dużo, ale co z komiksem?

Magazyn Lego Ninjago Legacy 4/2021 – co w nim jest?

W każdym Magazynie Lego Ninjago Legacy znajdują się dwie minifigurki, które mają symbolizować pojedynek. Tym razem jest to Kai oraz Nindroid. W samym magazynie dostajemy całą masę informacji o świecie Ninjago. I tak jak sugerują już minifigurki cały magazyn, zarówno komiks jak i informacje opierają się na 3 sezonie serialu. I mechanicznych przeciwników ninja. Dlatego znajdziemy tu informacje zarówno o Nindroidach jak i ich dowódcy Kryptorze. Oczywiście nie brakuje tu również dwustronnego plakatu z bohaterami serii. W moim przypadku najważniejszy jest oczywiście komiks. A ten rozgrywa się w trakcie 3 sezonu, kiedy to nasi bohaterowie przegrali niejako walkę z Techno Wu na złomowisku. Kai postanawia na własną rękę ruszyć tropem złoczyńców, ponieważ trafia na dziwne zaproszenie pozostawione przez nindroidy. Okazuje się, że jest to zaproszenie do wyścigu, w którym można wygrać twardy dysk z Mrocznym Władcą.

Magazyn Lego Ninjago Legacy 4/2021

Drużyna twierdzi, że jest to pułapka jednak Kai postanawia nie zważać na słowa swoich przyjaciół i samotnie rusza do wyścigu po ulicach Ninajgo City. Jak się szybko okazuje wyścig to tylko przykrywka, a ma on na celu złapać naszych bohaterów w pułapkę. I tak właśnie prezentuje się komiks w Magazyn Lego Ninjago Legacy 4/2021, który jest pełen humoru, gagów i zabawnych sytuacji. To cechy charakterystyczne komiksów z uniwersum Lego. Jeżeli chodzi natomiast o warstwę graficzną to w przypadku tych magazynów jest nieco gorzej niż w przypadku standardowego Lego Ninjago. Rysunki jak i kolory są dużo bardziej uproszczone. Tak samo w przypadku konstrukcji i budowli lego. Odnoszę wrażenie, że nie są one do końca dopracowane, przez co odbiór jest nieco gorszy. Jednak jest to czepialstwo starszego czytelnika, ponieważ grupa wiekowa 7+ odbiera ten komiks bardzo dobrze. W kolejnym numerze czeka nas kolejny pojedynek tym razem będzie to mistrz lodu Zane oraz Skulkin. Już się nie mogę doczekać.

Magazyn Lego Ninjago Legacy 4/2021 okładka

Dziękuję wydawnictwu Blue Ocean Polska za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

  • Tytuł: Magazyn Lego Ninjago Legacy 4/2021
  • Dodatek: Kai kontra Nindroid + Album na naklejki + saszetka z naklejkami
  • Wydawnictwo: Blue Ocean Entertaiment Polska
  • Data wydania: 26.08.2021
  • Cena: 19,99 zł