fbpx

Miki i kraina Pradawnych

Przygody Myszki Miki kojarzą się wszystkim z dzieciństwem i przygodami w Myszogrodzie. Wielu autorów podejmowało temat przygód Mikiego, który niejednokrotnie stawał się detektywem, astronautą czy też odkrywcą. Teraz jednak dzięki wydawnictwu Egmont postrzeganie na przygody tego bohatera się zmieni. Dostaliśmy dwa zupełnie inne albumy z przygodami Mikiego i jego przyjaciół. Pierwszym z nim jest utrzymany w klimacie opowieści z dreszczykiem Horrorfikland, drugi to recenzowany komiks Miki i kraina Pradawnych. To w nim wyruszymy do fantastycznego latającego świata, który pasuje do powieści Juliusza Verne’a.

Disnejowski Miki ma różne oblicza – nie tylko humorystyczne, znane z komiksów o Myszogrodzie. Kolekcja dzieł znanych europejskich autorów ukazuje Mikiego także jako detektywa, poszukiwacza dawnych cywilizacji czy mistrza… powroźnictwa! Przeżyj wraz z tym bohaterem niesamowite przygody! Podniebnym światem, gdzie latające wyspy są jedynymi miejscami nadającymi się do zamieszkania, włada okrutny Fantomen. Przeciwko jego rządom powstają rebelianci z Gildii. Spokojny rzemieślnik Miki zostaje zmuszony, aby opowiedzieć się po którejś ze stron, ale że nie czuje się wojownikiem, wybiera własną drogę… Wraz z Minnie, będącą łowczynią bezpańskich wysp, oraz przyjacielem Goofym postanawiają odnaleźć mityczny kontynent Pradawnych. Na drodze naszych bohaterów nie zabraknie niebezpieczeństw ani wrogów. Dotrą tam, gdzie jeszcze nikt nie dotarł, ale czy odnajdą cel swoich poszukiwań? 

O czym jest komiks Miki i kraina Pradawnych?

W komiksie Miki i kraina Pradawnych trafiamy do świata, który jest stworzony z latających wysp. Niestety nie jest to komfortowe, ponieważ burze i wiatry niejednokrotnie doprowadzają do odłączania się niektórych połaci terenu. Do tego wszystkiego całą krainą rządzi tajemniczy Fantomen, którzy za pomocą swojej armi kruków przejmuje kolejne latające wyspy. Oczywiście te, które mu się podobają i akurat potrzebuje. I tu na pierwszy plan wkracza Miki, który nie chce zbytnio mieszać się w sprawy świata. Do tego jego najlepszy przyjaciel Goofy zaginął, a Minnie ugania się za legendami o kontynencie Pradawnych. Przez to para niezbyt się dogaduje i stara się siebie unikać. Jednak los wymyślił dla nich inną historię.

Miki i kraina Pradawnych

Komiks Miki i kraina Pradawnych wykracza poza to, co mieliśmy prezentowane w disneyowskich komiksach. Tym razem dostajemy opowieść osadzoną mocno w klimacie fantasy. Stali czytelnicy przygód Mikiego czy Donalda nie będą tak zaskoczeni, ponieważ bohaterom zdarzały się przygody oparte o ten gatunek. Lub też parodiujące wielkie i kultowe dzieła literatury. Opowieść, jaką tu dostajemy to klasyka fantasy, a jej autorzy Denis-Pierre Filippi i Silvio Camboni wręcz rozmiłowali się w tym stylu. A nie ma się co dziwić, bo są oni twórcami takiego hitu jak Niezwykła Podróż.

komiks Miki i kraina Pradawnych

Historia może i jest prosta, a schematy w pewien sposób powtarzalne jednak czuć w niej klimat Juliusza Verne’a. Komiks nas wciąga i to nie tylko za sprawą historii jak jest w nim przedstawiona, ale również dzięki oprawie graficznej. Mamy tu przepiękne kadry, a Silvio Camboni nie oszczędza w detalach i krajobrazach. Dzięki temu, że komiks został wydany w dużym formacie albumowym, możemy w pełni to podziwiać. Zwłaszcza ilustracje zajmujące całe strony.

Miki nie tylko dla dzieci

Dzięki wydawnictwu Egmont dostajemy oryginalną i świetnie zilustrowaną opowieść z bohaterami Disneya. Komiks tak jak wspomniałem wydany jest w twardej oprawie i formacie A4. Dodatkowo mamy tu płócienny grzbiet, przez co nadaje to komiksowi ekskluzywny wygląd. Miki i kraina Pradawnych to komiks, który spodoba się zarówno dużym i małym. Mamy piękne ilustracje, fantastyczną historię ze zwrotami akcji i ulubionymi bohaterami. Jest to też niezależny komiks, przez co można po niego sięgną nie znając zupełnie niczego innego. Tak sam jak w przypadku Horrofikland. Jeżeli szukacie przygodowego komiksu dla całej rodziny to śmiało sięgajcie po ten komiks. Mam nadzieję, że już niebawem Egmont wyda kolejne przygody Mikiego i jego przyjaciół.

Ocena: 8/10

Miki i kraina Pradawnych okładka

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

logo egmont
  • Tytuł: Miki i kraina Pradawnych
  • Scenariusz: Denis-Pierre Filippi
  • Rysunki: Silvio Camboni
  • Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 29.09.2021
  • Liczba stron: 64
  • Cena: 49,99 zł