fbpx
Komiksy dla dzieciPolskie KomiksyRecenzje Komiksów

Maja i minizaury tom 4: I kto to gada?

Komiks „Maja i minizaury” powraca! Czy słyszeliście o nim? Jest to jeden z kilkunastu świetnych propozycji komiksowych dla dzieci. Został on wyróżniony w trzeciej edycji konkursu im. Janusza Christy. Teraz mamy możliwość sięgnąć po komiks Maja i minizaury tom 4: I kto to gada? I trzeba przyznać sporo się tu dzieje. Nasi bohaterowie wpadli w tarapaty i jak zwykle tylko Maja może ich uratować. Brzmi znajomo? Cóż Kajetan Wykurz zadba o to, abyśmy po raz kolejny świetnie się bawili.

Szeregowy Velo został porwany i umieszczony w tajnym laboratorium. Maja i jej mali przyjaciele ruszają mu na ratunek. Jednak akcja odbicia Minizaura mocno się komplikuje, kiedy jego towarzysze wpadają w pułapkę i również zostają uwięzieni. Cała nadzieja w Mai!

Maja i minizaury tom 4 – komiks dla dzieci

W serii komiksowej Maja i minizaury dużo się dzieje. Do tego akcja z każdym tomem nie zwalnia. Tym razem Velo trafia do laboratorium co jest pokłosiem poprzdniego albumu z serii. Tam trafia na sympatycznego naukowca pana Miecia. I tak w jego ręce trafiają po kolei kolejni bohaterowie. Pierwszym jest agent Spinner, a później Rex i Tops. W rezultacie zamiast jednego minizaura z kosmosu do niewoli trafia cała ekipa. I tak Maja musi się wykazać sprytem i zaradnością, aby uratować swoich przyjaciół. Jak wiemy z poprzednich tomów potrafi sobie nieźle radzić i tak będzie też i tym razem.

Maja i minizaury tom 4: I kto to gada?

Maja i minizaury tom 4: I kto to gada? nie stroni od zaskakujących i dynamicznych zwrotów akcji. Dzięki temu komiks czyta się jednym tchem. Jeżeli chodzi o kwestie graficzne to tak samo, jak w przypadku poprzednich tomów jest dobrze. Kajetan Wykurz prezentuje dynamiczne kadrowanie i mocną kreskę. Wspólnie z wyrazistymi kolorami wygląda bardzo atrakcyjnie i cieszy oko. Maja i minizaury to seria, którą zdecydowanie polecam dla wszystkich młodszych czytelników komiksowych. Jak również dla osób, które chcą podsunąć swoim pociechom ciekawy komiks na początek. To co boli w tym komiksie to cliffhanger jakie dostajemy na koniec. I znowu trzeba czekać na kolejny tom.

Ocena: 8/10

Maja i minizaury tom 4: I kto to gada? okładka

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

logo egmont
  • Tytuł: Maja i minizaury tom 4: I kto to gada?
  • Scenariusz: Kajetan Wykurz
  • Rysunki: Kajetan Wykurz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 28.09.2022
  • Liczba stron: 48
  • Cena: 29,99 zł

Dodaj komentarz