fbpx
Komiksy dla dzieciKomiksy dla młodzieżyKomiksy EuropejskieRecenzje Komiksów

Siostry Niezapominajki tom 3: Skarb Lucilli

Siostry niezapominajki powracają! Po historiach, które skupiały się na Sarze i Kasjopei, autorzy postanowili poświęcić 3 tom cyklu najmłodszej z sióstr. I to właśnie Lucilla jest główną bohaterką komiksu Siostry Niezapominajki tom 3: Skarb Lucilli. Co tym razem szykuje duet Di Gregoro i Barbucci dla naszych bohaterek? Przekonacie się już za chwilę.

Dziewczyny wyjeżdżają na kolonie do miasteczka położonego na francuskim wybrzeżu Atlantyku. Lucilla, najmłodsza z sióstr, spędza całe dnie na poznawaniu zwierząt morskich, znajduje nawet wyrzuconego na brzeg żywego wieloryba. Jak się tam znalazł? Równocześnie bohaterki wpadają na trop tajemnicy sprzed stu lat, związanej z ich daleką krewną i ruinami luksusowego hotelu. Siostry starają się wyjaśnić obie sprawy i nawet nie przypuszczają, jak ważne sekrety z przeszłości ujawni ich śledztwo!

Siostry Niezapominajki tom 3 – Kolejny dobry komiks

Lucilla zwana również przez przyjaciół i rodzinę Lulu nie odgrywała zbyt dużej roli w poprzednich tomach. Do jej głównych zadań należało wpadanie w tarapaty i milczenie. Na szczęście w 3 tomie się to zmieni. Dowiadujemy się, że Lulu jest introwertyczką ze sporą dawką empatii a do tego jest spostrzegawcza i bardzo inteligenta. Dodatkowo pała wielką miłością do fauny i flory, przez co staje się często niezrozumiana przez otoczenie. Okazuje się jednak, że tajemnica z przeszłości może wiele wyjaśnić i mieć znaczenie na to, co dzieje się w teraźniejszości.

Siostry Niezapominajki tom 3: Skarb Lucilli

To, co jest mocą tego komiksu to pokazywanie problemów w mądry sposób na drugim planie opowieści. Dostajemy tu lekcje o tym, jak to jest być samotnym i niezrozumiałym przez innych. Twórcy pokazują, że bycie dziwakiem w odczuciu innych to wielki ciężar, a zamykanie się w sobie nie jest dobrym rozwiązaniem. Wystarczy otworzyć się na innych i zaufać drugiemu człowiekowi. To wszystko jest podane w bardzo ciekawy i przede wszystkim mądry sposób. Twórcy nie zapominają również o najważniejszym aspekcie tej serii. Mocy, sióstr, które pomimo różnych charakterów stanowią kochającą się rodzinę, która rozumie się bez słów. Mamy tu przedstawione relacje rodzeństwa w bardzo życiowy i realistyczny sposób.

Komiks nie tylko dla dzieci

Jeżeli chodzi o warstwę graficzną komiksu Siostry Niezapominajki tom 3: Skarb Lucilli to Barbucci nadal serwuje nam popis swoich umiejętności. Duże kadry, piękne rysunki i barwy przypominają serial animowany. Tym samym sprawia, że chłoniemy ten komiks wizualnie, zwłaszcza ci nieco starsi czytelnicy. Śmiało można mówić o trylogii Sióstr Niezapominajek, trzeci tom razem z komiksami Siostry Niezapominajki Tom 1: Sen Sary oraz Siostry Niezapominajki Tom 2: Miłości Kasjopei tworzy piękną opowieść o siostrzanej miłości pomimo różnic charakterów. Jest to niezwykła propozycja komiksowa, po którą warto sięgnąć. Pytanie, jakie należy zadać to – Czy Di Gregorio i Barbucci planują kolejne tomy, czy ta opowieść jest już zamknięta? Czas pokaże.

Ocena: 8/10

Siostry Niezapominajki tom 3: Skarb Lucilli okładka

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

logo egmont
  • Tytuł: Siostry Niezapominajki tom 3: Skarb Lucilli
  • Scenariusz: Giovanni Di Gregorio
  • Rysunki: Alessandro Barbucci
  • Tłumaczenie: Marta Mosiewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 09.11.2022 r.
  • Liczba stron: 72
  • Cena: 49,99 zł

Dodaj komentarz