fbpx

Marvel Komiks 1/2019 czyli nowy komiks dla dzieci i nie tylko!

Na naszym rynku pojawiła się niedawno nowa propozycja dla młodego czytelnika. Tym razem jest Marvel Komiks, który jest skierowany dla czytelnika w wieku 8 lat. Tym samym wydawnictwo Egmont otwiera się po raz kolejny na nową grupę docelową. Czy aby na pewno Marvel Komiks jest dla dzieci i czy starsi fani będą mieli frajdę z czytania? O tym i nie tylko w przekonacie się już za chwilę!

Spider-Man, Iron Man, Hulk oraz Avengers. Tych bohaterów nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. W Marvel Komiks na pewno ich nie zabraknie, a na dodatek poznamy nowych herosów. W pierwszym tomie trójka bohaterów będzie miała pod swoją opieką dwa psy, które pochodzą z greckich mitów oraz zmierzą się z wielbicielami sportów extremalnych podróżując po galaktyce. Peater Parker, a w zasadzie Spider-Man wypowiada wojnę mafijnej rodzinie, a drużyna Avengers dowiaduje się, że zostanie zastąpiona przez armię Ultrona. Brzmi ciekawie? Owszem, jednak z wykonaniem jest troszeczkę gorzej. Chyba że patrzymy z perspektywy komiksu dla dzieci.

Czym jest Marvel Komiks?

Magazyn czy komiks? Ciężko to określić, bo nie jest to jedna opowieść. Na Marvel Komiks składają się takie serie jak: Marvel Adventures Super Heroes, Marvel Adventures Spider-Man oraz Marvel Advantures Avengers. Jest to lekka i przyjemna seria komiksowa skierowana głównie do młodszych odbiorców, docelowo dedykowana na wiek 8+. Dwie pierwsze pisze Paul Tobin, natomiast za Avengers odpowiada Jeff Parker. Jest zabawnie, z lekkim prostym humorem i nie trzeba zbytnio myśleć o całym uniwersum. Super Heroes to tak naprawdę pojedyncze przygody trójki bohaterów (Hulk, Iron Man i Spider-Man), które się zupełnie nie łączą. Spider-Man posiada już większy wątek fabularny, w którym to Spider-Man walczy z mafijną rodziną, a za jego głowę zostaje wyznaczona nagroda. Komiks jest prosty a dialogi i sytuacje zabawne. Jednak zdecydowanie czuć, że jest to komiks dla dzieci, a nie starszego czytelnika.

Marvel Komiks recenzja

Nie od dzisiaj wiadomo, że komiks to przede wszystkim rysunki. W tym przypadku mamy do czynienia z kilkoma rysownikami. Dokładniej jest ich trzech Alvin Lee, Matteo Lolli oraz Manuel Garcia. To co wpływa zdecydowanie na plus to, to, że styl wszystkich ilustratorów jest podobny i spójny. Różnią się oni tak naprawdę detalami. Dla młodego czytelnika będzie on taki sam, a na dodatek przypomina grafikę z serialu animowanego Ultimate Spider-Man.

Czy warto ?

Muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony Marvel Komiks 1/2019. Może nie jest to literatura wysokich lotów, ale dobra propozycja na oderwanie się od poważniejszych komiksów. Sama forma wydania przypomina Star Wars Komiks wydawany również przez Egmont. Zastanawia mnie jednak to czy ten magazyn ukazujący się raz na miesiąc to dobry pomysł. Jak dla mnie dobrym pomysłem jest forma, ponieważ brakuje mi tak zwanych zeszytówek w kioskach, a Marvel Komiks może okazać się tego substytutem.

Nie uświadczymy tu wielkich przemyśleń, ale za to akcji i prostego humoru jest bardzo dużo. Młody czytelnik będzie zachwycony. Jest akcja, wybuchy, ulubieni bohaterowie i duża dawka humoru. To bardzo dobra pozycja dla dzieci, a troszeczkę mniej zabawy będą mieli ci starsi. Jeżeli masz w domu małego fana Spider-Mana, Iron Mana czy Hulka to pozycja obowiązkowa.

Ocena dla młodszych: 9/10
Ocena dla starszych: 6/10

Marvel Komiks Okładka
  • Tytuł: Marvel Komiks 1/2019
  • Scenariusz: Jeff Parker, Paul Tobin
  • Rysunki: Alvin Lee, Matteo Lolli, Manuel Garcia
  • Tłumaczenie: Grzegorz Gołębski
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 21.06.2019 r.
  • Liczba stron: 112
  • Cena: 14,99 zł