fbpx

Magazyn Lego Ninjago 9/2021

Pomimo że wakacje już się skończyły Magazyn Lego Ninjago 9/2021 nadal zaprasza nas na tropikalną wyspę. Chociaż nie do końca, ponieważ nowa historia zawarta w magazynie podprowadza czytelnika do nowego sezonu serialu. Tym razem wraz z magazynem dostajemy minifigurkę uwielbianego przez wszystkich Lloyda oraz dwa kraby z pirackimi szablami. A do tego wszystkiego jak zwykle wciągający komiks ze świata Ninajgo, łamigłówki, podwójny plakat i mnóstwo materiałów do wspólnej zabawy. Tym razem główną bohaterką komiksu będzie Nya, która zaczyna mieć problemy ze swoimi mocami. A co jeszcze znajdziemy w magazynie Lego? Przekonacie się już za chwilę.

Chociaż ostatnio najbardziej cieszył mnie War Machine z magazynu Lego Avengers, to przy Ninjago powróciły wspomnienia z dzieciństwa. Wszystko za sprawą szabli, jakie mają kraby. To ten sam odlew co można było spotkać w zestawach z serii Pirats. Natomiast design dżunglowych strojów bohaterów należy do jednych z moich ulubiony. Dlatego ciesze się, że w najnowszym numerze do drużyny dołączył Lloyd. Popularność Ninjago cały czas utrzymuje się na wysokim poziomie, a wydawca Blue Ocean Media co miesiąc dostarcza fanom nowych materiałów. I to nie tylko w formie minifigurek, ale również opowieści. A historia komiksowa w tym numerze jest naprawdę intrygująca.

Magazyn Lego Ninjago 9/2021 – co w nim jest?

W magazynie Lego Ninjago 9/2021 główną rolę odgrywa Nya. Co prawda nie jestem zadowolony, że pożegnaliśmy już strażników gromu i tajemniczą wyspę, ale trzeba wrócić do Ninjago City. Okazuje się, ze Nya ma problemy ze swoimi mocami żywiołów i aby się nieco uspokoić wybiera się do oceanarium. Jak się szybko okazuje nie będzie to zwykła wizyta. Wszystkie zwierzęta morskie w oceanarium zaczynają się dziwnie zachowywać i atakować. Tym razem drużyna ninja będzie musiała uratować nie tylko mieszkańców, ale również i morskie zwierzęta. Jak się okazuje są one przez kogoś sterowane, a kim jest ta osoba dowiadujemy się na końcu komiksu. W historii nie brakuje zabawnych sytuacji, jak, chociażby Cole, który nie radzi sobie jakoś z rozgwiazdami, ukwiałami i gąbkami morskimi. Na szczęście drużyna wspólnymi siłami jest w stanie poradzić sobie ze wszystkimi przeciwnościami losu. I tak wpada na pomysł jak bezpiecznie przetransportować mieszkańców oceanarium do ich naturalnego środowiska.

Magazyn Lego Ninjago 9/2021

Magazyn poza minifigurką nawiązuje już do nowego sezonu przygód ninja. Zarówno komiks jak i wszystkie dodatkowe artykuły czy łamigłówki dotyczą już podwodnych zestawów i ekwipunku naszych bohaterów. Jak wiemy będzie się on odbywał pod wodą, a nasi bohaterowie dostaną sprzęt do nurkowania. Tym razem cały magazyn zawiera więcej materiałów do czytania niż do rozwiązywania. Jest to ciekawy zabieg, który wprowadza czytelnika w nowy sezon Ninjago. Komiks tak jak wspomniałem również do niego nawiązuje. A Ci, co znają komiksy Lego wiedzą czego mogą się spodziewać. Duża dawka humoru z prostymi rysunkami. Dodatkowo wraz z magazynem dostajemy saszetkę z kartami i saszetkę z naklejkami. Czyli jest dużo. No i oczywiście dwa kraby. Na kolejny numer nie trzeba będzie długo czekać, ponieważ już na początku października dostaniemy minifigurkę Cola w stroju nurka.

Magazyn Lego Ninjago 9/2021 okładka

Dziękuję wydawnictwu Blue Ocean Polska za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

  • Tytuł: Magazyn Lego Ninjago 9/2021
  • Dodatek: Lloyd + 2 kraby + saszetka z kartami + saszetka z naklejkami
  • Wydawnictwo: Blue Ocean Entertaiment Polska
  • Data wydania: 15.09.2021
  • Cena: 12,99 zł