fbpx

Pamiętnik 8-bitowego wojownika – Podróż przez pustynię

Obecnie na naszym rynku pojawiły się dwa kolejne tomy komiksu Cube Kid. Pamiętnik 8-bitowego wojownika. Czyli nieoficjalne przygody w świecie Minecraft. Trzeci tom przygód zatytułowany Podróż przez pustynię to kontynuacja poprzednich tomów z tymi samymi bohaterami, których fani serii zapewne znają. Nie jest to pierwsza ani też ostatnia publikacja związana z tym uniwersum, co zapewne ucieszy fanów. Co prawda słowo nieoficjalna może budzić pewne obawy, jednak nie oznacza to, że jest ona gorsza. Wręcz przeciwnie Pamiętnik 8-bitowego wojownika tom 3 – Podróż przez pustynię to świetna rozrywka dla młodego czytelnika.

Przed Wami kolejne porywające przygody Runta i jego drużyny! Tym razem bohaterowie będą chcieli odnaleźć i aktywować portal prowadzący do Endu, aby tam zmierzyć się z potężnym smokiem. Okazuje się jednak, ze aktywacja portalu nie jest taka prosta, jak mogłoby się to wydawać. Szczególnie kiedy niespodziewanie na drodze staje przyjaciel Marguerity z dawnych lat, Alberic.

Komiks Minecraft – Pamiętnik 8-bitowego wojownika

Muszę przyznać, że zupełnie nie rozumiem fenomenu Minecrafta. Niestety, być może jestem na to za stary, albo bum na ten świat trafił mnie w złym momencie, bo zupełnie tego nie czuje. Oczywiście wiem, o co tam chodzi, co trzeba robić oraz kim jest Steve i dlaczego należy unikać Creeperów. Rozumiem również jak dużo możliwości tworzenia daje ten sześcianowy świat, jednak dla mnie bliższe są klocki Lego. I to w każdym wydaniu. Nie znaczy to, że męczyłem się sięgając po komiks z tego uniwersum. Wręcz przeciwnie, byłem bardzo ciekaw jak to można przenieść na łamy komiksów i co Cube Kid wymyślił. A ten amerykański autor mieszkający na Alasce bardzo mnie zaskoczył. Stworzył ciekawą pełną humoru opowieść w klimatach fantasy dla dzieci. Jest tu sporo dowcipów sytuacyjnych, humoru, akcji i przygody. Czyli to, co w komiksie dla dzieci powinno się znaleźć. Do tego wszystkiego mamy cartoonowe ilustracje.

Fabuła nie jest zbyt złożona, ale nie nudzi. Prowadzona jest w dobrym tempie przerywana dużą dawką humoru. Kreska jest bardzo prosta z oszczędnymi tłami. Do tego wszystkiego dodane są pastelowe barwy, przez co graficznie komiks naprawdę jest przyjemny. To są dwa najważniejsze plusy, jakie udało mi się znaleźć w komiksie Pamiętnik 8-bitowego wojownika – Podróż przez pustynię. Komiks również inspiruje, bo po przeczytaniu go razem z moim synem wyciągnęliśmy klocki i stworzyliśmy własny portal z oczami Endera. Na szczęście jest jeszcze za mały, aby siąść do gry i wciągnąć się w ten świat. Komiks na pewno ucieszy fanów Minecrafta bo to kolejna pozycja w ich ulubionym uniwersum. Dla mnie była to miła przygoda zarówno fabularna jak i graficzna.

Ocena: 7/10

Pamiętnik 8-bitowego wojownika

Dziękuję wydawnictwu Jaguar za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

  • Tytuł: Pamiętnik 8-bitowego wojownika tom 3 – Podróż przez pustynię
  • Scenariusz: Cube Kid
  • Rysunki: Pirate Sourcil
  • Tłumaczenie: Agnieszka Wawrzkiewicz
  • Wydawnictwo: Jaguar
  • Data wydania: 26.08.2020 r.
  • Liczba stron: 45
  • Cena: 27,90 zł