fbpx

Pamiętnik 8-bitowego wojownika – Witajcie w Endzie!

Przyszedł czas, aby po raz kolejny udać się w kwadratowego świata. Wszystko za sprawą komiksu Pamiętnik 8-bitowego wojownika – Witajcie w Endzie! Jest to już 4 tom serii komiksowej dla dzieci umieszczonej w świecie Minecraft. Jak wiadomo najmłodsi uwielbiają Creepery, TNT oraz sześcianowe zwierzęta. Teraz kontynuujemy naszą przygodę wraz z dość specyficzną grupą bohaterów. Ich zadaniem jest dostać się do Endu i jak sam tytuł nam sugeruje chyba się im to uda. Ale co ich tam czeka? No i co ze smokiem endu?

Czwarty komiksowy tomik o kolejnej wyprawie bohaterów Minecrafta – najpopularniejszej na świecie gry. Runt i Blurb znów zabierają czytelników w podróż pełną niesamowitych przygód. Tym razem po wielu trudnościach trafiają nareszcie do upragnionego portalu. Owy portal przenosi naszych bohaterów do Endu gdzie będą musieli stoczyć bitwę z legendarnym smokiem Endu. Czy uda im się go pokonać? Czy nasi bohaterowie nareszcie okryją się chwałą i osiągną upragniony cel?

Komiks Minecraft – Witajcie w Endzie!

Na początku muszę się przyznać, że zupełnie nie rozumiem fenomenu Minecrafta. Być może jestem już na to za stary i bum na to uniwersum mnie ominął. Oczywiście wiem co i jak, dlaczego należy unikać Creeperów i kim jest Steve. Komiks Pamiętnik 8-bitowego wojownika tom 4 – Witajcie w Endzie! jest moim kolejnym podejściem do tematu. Ten tom jest również bezpośrednią kontynuacją komiksu Pamiętnik 8-bitowego wojownika – Podróż przez pustynię, który pozytywnie mnie zaskoczył. Autorem serii jest Cube Kid i to zarówno komiksów jak i książek związanych z 8-bitowym wojownikiem. Stworzona przez niego historia jest pełną humoru opowieścią w klimatach fantasy dla młodszego czytelnika. Nie ma co ukrywać, że jest to komiks dla dzieci, a nie dorosłego czytelnika. Mamy tu bardzo dużo humoru, akcji i dowcipów sytuacyjnych. Wszystko to w okraszone kolorowymi cartoonowymi rysunkami. Dzięki tej prostocie są one dużo bardziej przystępne dla młodego czytelnika.

Pamiętnik 8-bitowego wojownika

Pamiętnik 8-bitowego wojownika tom 4 – Witajcie w Endzie! to pozycja obowiązkowa dla każdego fana Minecrafta. Na pewno oderwie go na jakiś czas od wirtualnego świata i wciągnie w nową opowieść w jego ulubionym uniwersum. Dwa największe plusy to prosta fabuła, która jest przystępna dla młodego czytelnika oraz pastelowe barwy. Nawet w przypadku tych mrocznych i straszniejszych scen. Dla mnie było to naprawdę ciekawe doświadczenie, ponieważ tak jak pisałem wcześniej Minecraft to trochę nie moje pokolenie. Cieszy mnie jednak to, że pojawia się coraz więcej komiksów dla dzieci, które naprawdę warto czytać. Ten pomimo swojego wąskiego grona odbiorców jest wart przeczytania.

Ocena: 7/10

Pamiętnik 8-bitowego wojownika - Witajcie w Endzie!

Dziękuję wydawnictwu Jaguar za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

  • Tytuł: Pamiętnik 8-bitowego wojownika tom 4 – Witajcie w Endzie!
  • Scenariusz: Cube Kid
  • Rysunki: Pirate Sourcil
  • Tłumaczenie: Agnieszka Wawrzkiewicz
  • Wydawnictwo: Jaguar
  • Data wydania: 02.09.2020 r.
  • Liczba stron: 45
  • Cena: 27,90 zł