fbpx

Pozytywka tom 2: Sekret Cypriana

Przyszedł czas, aby powrócić do Pandarii. A to za sprawą komiksu Pozytywka tom 2: Sekret Cypriana. Ośmioletnia Nola po raz kolejny wyrusza do magicznego i fantastycznego świata zamkniętego w tytułowej pozytywce. Pierwszy tom oczarował nas warstwą wizualną oraz pozostawił wiele pytań bez odpowiedzi. Jak będzie tym razem? Czy i tym razem konspekt podobny do przygód Alicji w Krainie Czarów sprawdzi się? Jakie przygody czekają Nole w Pandarii? Przekonacie się już za chwilę.

Ośmioletnia Nola niedawno wróciła z niezwykłej krainy, do której można dotrzeć tylko jedną drogą – poprzez mechanizm starej pozytywki. Dziewczynka dowiedziała się, że po zmarłej mamie odziedziczyła nie tylko tę magiczną zabawkę, ale i zadanie strzeżenia Pandorii przed wszelkimi zagrożeniami. Chce lepiej poznać świat rządzony przez króla Hektoriana, dlatego gdy tata wychodzi do pracy, znów się tam przenosi. Razem z wiernymi przyjaciółmi stawi czoło licznym niebezpieczeństwom i ponownie uświadomi sobie, że Pandoria tylko z pozoru jest kolorową krainą jak z baśni… Nawet tam czyhają złe stwory planujące straszne rzeczy! 

O czym jest komiks Pozytywka tom 2: Sekret Cypriana?

Główną bohaterką komiksu jest ośmioletnia Nola, która po stracie mamy odziedziczyła po niej pozytywkę. Jak się okazuje, jest ona magicznym portalem do fantastycznego świata. Nola stawia sobie za cel poznanie go bardziej i dowiedzenia się co robiła w nim jej mama. Pozytywka tom 2: Sekret Cypriana utrzymuje poziom pierwszego tomu. Jest to rozrywka na dobrym poziomie zarówno dla małych jak i dużych. Za scenariusz odpowiada francuska autorka Carbone, która stworzyła wiele książek dla dzieci, a później zajęła się komiksami. W drugim tomie razem z Nolą poznajemy cudowny świat Pandorii. Pojawiają się tu nowi bohaterowie w tym tytułowy Cyprian i jego ojciec. Jak się okazuje ten drugi bardzo dobrze znał mamę Noli i przygotowywał dla niej specjalny proszek dzięki, któremu Pandarianie nie wyczuwali, że jest ona z innego świata. Ten proszek teraz również się przyda, bo nasi bohaterowie muszą rozwiązać problem Cypriana oraz zapobiec w zamachu na Króla Hektora I.

Pozytywka tom 2: Sekret Cypriana

Za warstwę graficzną odpowiada nadal Gijé. I tak jak wspominałem w przypadku recenzji komiksu Pozytywka tom 1, ten komiks wygląda jak film animowany. Nie jest to nic dziwnego, ponieważ autor rysunków ma duże doświadczenie w tworzeniu seriali i filmów animowanych. Dzięki temu, że komiks jest w dużym formacje część z rysunków robi ogromne wrażenie. Zwłaszcza przestrzenie magicznego świata Pandorii. Jest on bardzo barwny, wyrazisty i niezwykła. A bohaterowie bardzo ekspresyjni co wpisuje się w cartoonowy styl autora. Dla młodszego czytelnika bardzo ważnym elementem są bohaterowie, z którymi mogą się utożsamiać lub też znaleźć cechy wspólne. W tym przypadku ci dobrzy są przesympatyczni i każdy czytelnik znajdzie swojego faworyta.

Dobry komiks dla dzieci

Wydawnictwo Egmont z miesiąca na miesiąc stara się poszerzać swoją ofertę komiksów dla dzieci. I muszę przyznać robi to bardzo dobrze, ponieważ dobiera bardzo mądre i interesujące tytuły. Pozytywka to ładna i lekka opowieść zarówno dla tych młodszych jak i starszych czytelników. Oczywiście drugi tom odkrywa kolejne karty oraz tajemnice, jednak pozostawia nas również z wieloma pytaniami. Zwłaszcza jeżeli chodzi o Cypriana, który odkrywa… to już musicie przekonać się sami. Dlatego z czystym sumieniem polecam ten komiks zwłaszcza tym, którzy mają już za sobą pierwszy tom lub serię Czarolina. Ja zostałem oczarowany pod względem wizualnym, ale nie tylko. Dodam jeszcze, że samo wydanie komiksu jest na bardzo wysokim poziomi. I faktycznie jak głosi napis na okładce — świeci w ciemności. Sprawdzałem!

Ocena: 8/10

Pozytywka tom 2: Sekret Cypriana okładka

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

logo egmont
  • Tytuł: Pozytywka tom 2: Sekret Cypriana
  • Scenariusz: Carbone
  • Rysunki: Gijé
  • Tłumaczenie: Marta Mosiewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Data wydania: 11.08.2021 r.
  • Liczba stron: 56
  • Cena: 34,99 zł